Spotkania policjantów z przedszkolakami - wlodawa.NET

Spotkania policjantów z przedszkolakami

68-73103Policjanci z Urszulina odwiedzili przedszkolaków z Urszulina, by opowiedzieć im jak poruszać się na drodze, jak zachować w sytuacjach zagrożenia i gdzie telefonować w razie niebezpieczeństwa.

W poniedziałek dzielnicowi z Komisariatu Policji w Urszulinie odwiedzili dzieci z przedszkola przy Zespole Szkół w Urszulinie.

Przeszło 30 maluszków dowiedziało się od policjantów o zasadach bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze oraz o zagrożeniach wynikających nie przestrzegania zasad bezpieczeństwa i przepisów. W przystępny sposób policjanci przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się rowerem, korzystania ze ścieżek rowerowych i chodników oraz przestrzegli wszystkich przed rozmową z nieznajomą osobą.

Czy wiesz, że przy zakupie ubezpieczenia twojego samochodu 🚘 w Mubi przez link polecający👇👇👇

mubi.pl/id-GMM29C

otrzymasz gwarantowane 150 zł wypłacane prosto na Twoje konto. Wybierając najtańszą polisę w Mubi, możesz dużo zaoszczędzić, a wysyłając SMS-a do znajomych lub rodziny, możesz podzielić się informacją o najkorzystniejszej ofercie która tu znalezleś i pomóc im też zdobyć 150 zł bonusu. Przypominamy, że bonus 150 zł za zakup to realne obniżenie składki, a samo porównanie kilkudziesięciu ofert może zaowocować oszczędnością nawet kilkuset złotych.
Pamiętaj, nikt nie lubi przepłacać za OC!
Ta oferta to doskonała okazja, aby zaoszczędzić.

Podczas spotkania opowiadali dzieciom o służbie w policji i zadaniach innych służb, informowali jak zachować się w sytuacjach zagrożenia i gdzie telefonować w nagłych przypadkach.

(c)lubelska.policja.gov.pl

[osm_map lat="51.394" lon="23.207" zoom="12" width="100%" height="450" ]

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Zapaśnicze zmagania młodzików i juniorów

zapasy2015-300x225115 zawodników z 7 klubów rywalizowało w miniony weekend we Włodawie w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Młodzików i Juniorów w Zapasach o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.Reprezentanci gospodarzy z Miejskiego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zapasy” Włodawa stanęli na podium 15 razy, a w klasyfikacji drużynowej zajęli trzecie miejsce. Najlepiej wśród młodzików spisał się Wiktor Franczak, który zwyciężył w kategorii wagowej 35 kilogramów.

[wp_ad_camp_1]

Drugi w tej kategorii był Szymon Dados, a na trzecich pozycjach zawody ukończyli: Mikołaj Krzysiak w kategorii 29 kilogramów, Krystian Bielecki w kategorii 32 kilogramów, Szymon Skibiński w kategorii 53 kilogramów, Jakub Chorąży w kategorii 59 kilogramów, Mikołaj Stupnicki w kategorii 66 kilogramów, Bartłomiej Jaworski w kategorii 73 kilogramów i Daria Olesiejko w kategorii 73 kilogramów. W grupie juniorskiej na pierwszym stopniu podium stanęli Konrad Rusiński w kategorii 58 kilogramów i Adam Gaj, który walczył w kategorii 69 kilogramów.

Drugie miejsce w tej kategorii zajął Dawid Błaszkiewicz, a kolejny srebrny medal wywalczył Rafał Litwiniuk w kategorii 85 kilogramów. Z brązowymi krążkami zawody ukończyli Paweł Sadowski w kategorii 50 kilogramów i Kamil Zając w kategorii 85 kilogramów. — Z powodu choroby w turnieju nie wystąpił trzykrotny Mistrz Polski młodzików Ernest Dorosz, a kontuzja wykluczyła z rywalizacji mistrza kraju kadetów Łukasza Rusińskiego. Drużynowo mistrzostwa wygrał LUKS „Suples” Kraśnik, drugi był LMKS Krasnystaw, a trzecie miejsce ex aequo zajęły „Iskra” Spiczyn i MLUKS „Zapasy” Włodawa.

[wp_ad_camp_3][wp_ad_camp_3]

Ponadto w zawodach, które odbyły się w hali włodawskiego MOSiR-u, wzięli udział młodzi zapaśnicy z Lublina, Łęcznej i Zamościa. Kolejną zapaśniczą imprezą we Włodawie będą zawody Pucharu Polski Kadetów, które będą jednocześnie eliminacją centralną do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zapasach w Stylu Wolnym. Jeden z najliczniej obsadzonych turniejów w Polsce odbędzie się pod koniec marca, a udział w rywalizacji zapowiedziało 250 zawodników z całego kraju.

Międzynarodowe śpiewanie w SP 3

sp3-obcojezyczna2015-300x199Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. gen. Franciszka Kleeberga we Włodawie chętnie śpiewają zagraniczne piosenki. W tegorocznym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej, który odbył się we wtorek 3 marca, wystąpiło 220 solistów i zespołów wokalnych. Po raz pierwszy najlepsi wykonawcy otrzymali specjalne statuetki.Uczniowie włodawskiej „trójki” śpiewali po jednym utworze w językach angielskim, niemieckim lub rosyjskim, a ich występy były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych.

Wśród młodszych wokalistów z klas I – III pierwszą nagrodę wyśpiewała Małgorzata Krukowska z IIIa, drugie miejsce zajęła Wiktoria Mackiewicz z Ib, która jako jedyna wykonała piosenkę po rosyjsku, a trzecie jej klasowa koleżanka Nela Daniluk. Za występy grupowe statuetkę otrzymała klasa IIIc, a kolejne nagrody trafiły do pierwszej grupy z IIc i klasy Iid.

Jury przyznało w tej kategorii także dwa wyróżnienia dla IIIb i Ib. — Spośród uczniów z klas IV – VI najlepiej, zdaniem jurorów, zaprezentowała się Patrycja Maik z Vc. Drugie miejsce zajęła Julia Markiewicz z VIc, a trzecie ex aequo Julia Gonerska z IVa i Sylwia Winiarczyk z Vd. W kategorii zespołów najlepsze oceny jury zebrała klasa Vc, a kolejne trofea zdobyły – trio Ala Borowska, Ada Markiewicz i Ala Chudzik z Vib oraz grupa pierwsza z Wyróżnienia jurorzy przyznali pierwszym grupom z klas IVa i Va.

Tegoroczne prezentacje oceniały nauczycielki Renata Ślązak, Marta Kobielas i Małgorzata Grzywaczewska. Statuetki, nagrody rzeczowe i dyplomy, ufundowane przez Radę Rodziców, zostaną wręczone podczas koncertu laureatów, którego termin jeszcze nie jest ustalony.