3 Otwarte Szachowe Mistrzostwa Powiatu Włodawskiego - wlodawa.NET

3 Otwarte Szachowe Mistrzostwa Powiatu Włodawskiego

szachy-090614-01

7 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włodawie odbyły się III Otwarte Szachowe Mistrzostwa Powiatu Włodawskiego Młodzików, Juniorów i OPEN o puchar starosty Powiatu Włodawskiego. W zawodach wzięło udział pięćdziesięciu szachistów z Włodawy, Lublina, Chełma, Hanny, Woli Uhruskiej, Dołhobród, Łomaz i Wyryk. Wśród tego zacnego grona znaleźli się również goście z Ukrainy z Lubomla i Kowla.

[wp_ad_camp_1]

Organizatorem turnieju było Starostwo Powiatowe we Włodawie. Turniej otworzył gospodarz miejsca Wiesław Holaczuk starosta włodawski. Zawody sędziował Zbigniew Pyda - sędzia klasy międzynarodowej. W sędziowaniu wspierał go Łukasz Fiała z Włodawy.  Turniej był klasyfikowany w czterech grupach wiekowych: do lat 9, do lat 13, do lat 19 oraz OPEN. W grupie do lat 9 zwyciężył Szymon Domański z Lublina przed Mikołajem Szychulcem z Chełma i Cezarym Sobachowiczem z Łomaz.

[wp_ad_camp_3][wp_ad_camp_3]

W grupie do lat 13 pierwsze miejsce zajęła Antonina Samolyuk z Lubomla na Ukrainie, drugie miejsce zajął Artem Manzhos z Kowla na Ukrainie, zaś trzecie powędrowało do Krzysztofa Iwańczuka. Z Chełma. W grupie do lat 19 triumfował Rafał Bojczewski z Lublina przed Dariuszem Lubelskim z Chełma, i Pawłem Kaźmierukiem z Wyryk.

Czy wiesz, że przy zakupie ubezpieczenia twojego samochodu 🚘 w Mubi przez link polecający👇👇👇

mubi.pl/id-GMM29C

otrzymasz gwarantowane 150 zł wypłacane prosto na Twoje konto. Wybierając najtańszą polisę w Mubi, możesz dużo zaoszczędzić, a wysyłając SMS-a do znajomych lub rodziny, możesz podzielić się informacją o najkorzystniejszej ofercie która tu znalezleś i pomóc im też zdobyć 150 zł bonusu. Przypominamy, że bonus 150 zł za zakup to realne obniżenie składki, a samo porównanie kilkudziesięciu ofert może zaowocować oszczędnością nawet kilkuset złotych.
Pamiętaj, nikt nie lubi przepłacać za OC!
Ta oferta to doskonała okazja, aby zaoszczędzić.

Natomiast w grupie OPEN zwyciężył Edward Chowra z Chełma, drugie miejsce zajął Mirosław Król z Chełma a trzecie miejsce powędrowało do Mirosława Czajkowskiego z Hanny. Zwycięzcy z rąk starosty włodawskiego - Wiesława Holaczuka otrzymali puchary, zaś wszyscy zawodnicy pamiątkowe dyplomy.

(cc) powiatwlodawski.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Dzień działacza kultury w powiecie

kultura-09062014-01

(4 czerwca) Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyróżnił odznaczeniami państwowymi troje wybitnych twórców z powiatu włodawskiego oraz zespól „Seniorki” z Dubeczna. Uroczystości miały miejsce w sali małej synagodze włodawskiego muzeum. Oznaczenia wręczał Wiesław Holaczuk, starosta włodawski.

- To wyjątkowy dzień dla kultury naszego powiatu - mówił starosta. – Dziś możemy tu nie tylko docenić tych najznamienitszych pośród nas, ale przede wszystkim razem się spotkać i świętować. Nasz powiat słynie nie tylko z pięknej przyrody i unikatowych walorów turystycznych, ale przede wszystkim słynie z ludzi.

To nasi mieszkańcy są wyróżnikiem, który powoduje, że turyści chcą tu ponownie przyjeżdżać. Dziś wręczam tylko kilka odznaczeń – tym filarom naszej kultury - ale tak naprawdę prawdziwych i utalentowanych działaczy kultury mamy setki w naszym powiecie. Dziękuję za to wszystkim, bo to oni są źródłem naszej siły jako wspólnoty lokalnej.

Uroczystościom, w których udział wzięła prawie setka działaczy, i animatorów kultury, towarzyszyły występy zespołów śpiewaczych i ludowych. Można było wysłuchać m.in. wierszy w autorskim wykonaniu Marii Kazimiery Sarnackiej, smyczkowego solo w wykonaniu wirtuoza Edmunda Brożka, zespołu „Cisza” pod kierunkiem Iwony Szwaj czy kilku „przebojów” „Seniorek”.

Przy okazji starosta wręczył wybitym instytucjom kultury w powiecie pamiątkowe dyplomy. Lista odznaczonych odznaką honorową „Zasłużony dla kultury polskiej”: Maria Kazimiera Sarnacka, Iwona Szwaj, Edmund Brożek i Zespół Folklorystyczny „Seniorki” z Dubeczna.

Sport: Mistrzostwa Polski LZS młodych zapaśników

01-mistrzostwa-polski-lzs-2014-300x225Ponad 100 zawodników z 20 klubów rywalizowało w miniony weekend we Włodawie w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców.

Gospodarze z Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zapasy-Włodawa” zdobyli indywidualnie pięć medali, a drużna kadetów stanęła na trzecim stopniu podium.  Złoty krążek wywalczył w kategorii wagowej 50 kilogramów Łukasz Rusiński.

Na drugim miejsce zawody ukończyli Konrad Rusiński w kategorii 54 kilogramów i Kamil Zając w kategorii 85 kilogramów.  Brązowe medale zdobyli Adam Gaj w kategorii 69 kilogramów i Rafał Litwiniuk w kategorii 76 kilogramów. W klasyfikacji klubowej kadetów pierwsze miejsce zajął „Ceramik” Krotoszyn, drugi był AKS Białogard, a trzeci MLUKS „Zapasy-Włodawa”.

Rywalizację juniorów i młodzieżowców wygrał LMKS Krasnystaw, przed „Iskrą” Spiczyn i „Orłem” Namysłów.  Zwody sportowe były połączone ze zbiórką pieniędzy na rzecz włodawskiego hospicjum.