Włodawianka-Hetman ( 2:1 )

LKSW ten piękny jesienny, deszczowy dzień na „Promil" przybyło dziewięciu „Nielicznych Fanatycznych”. W pierwszej połowie tego elektryzującego spotkania kilka krotnie zaznaczamy swoją obecność. Druga połowa tradycyjnie lepsza w naszym wykonaniu.

Entuzjastyczny doping porwał naszych piłkarzy do fantastycznej gry, czego efektem było zdobycie dwóch bramek dających wygraną. W tym miejscu zaznaczyć należy, że w zespole gości wystąpił zawodnik pieszczotliwie nazwany przez nas " Lalą", który w niedawno rozegranym meczu pucharowym wielokrotnie prowokował swym zachowaniem włodawską publikę, a że włodawska ekipa jest pamiętliwa nie omieszkała odwdzięczyć się mu podobnym zachowaniem ( notabene bardzo kulturalnym). "Lala" okazał się dziewczęcym narządem płciowym o psychice obsranego bachora czego, efektem była nerwowa gra całego zespołu, oraz żółta kartka wyżej wymienionego "Lali".

Po ostatnim gwizdku sędziego "starzy" zawodnicy podchodzą pod „Promil” przybić z nami piątki ( był też jeden młody gniewny), a reszta kopaczy udaje się do budynku klubowego (szkoda panowie, że nie doceniacie naszych zrytych gardeł). My zaś wędrujemy celebrować zwycięstwo 2:1 do znanego miejsca.

Mecz na boisku: pierwsza połowa bardzo nierówna w wykonaniu Włodawianki nie wykorzystane wapno i niepewna gra w obronie powoduje, że po pierwszych 45 minutach przegrywamy 1:0. Druga połowa o niebo lepsza. Uskrzydleni zawodnicy LKS-u zdominowali całkowicie zawodników Hetmana i odnoszą zasłużone zwycięstwo. Bramki strzelają: Więcach oraz Stówa.

Nazi Rassta 77

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Sukcesy tenisistów z Włodawy

tenis-2Rozpoczął się czas zmagań  sportowców w indywidualnym tenisie stołowym. Pierwszy etap powiatowy odbył się 30 października w Zespole Szkół Zawodowych we Włodawie. Publiczne Gimnazjum nr 1 we Włodawie  reprezentowali: Natalia Gromek IIIa, Julia Kuryluk IIIa, Jagoda Łakuta IIb , Damian Krawczyk Ia, Kacper Romańczuk Ia, Karol Bondarczuk Ia, Bieliński Kacper IIIb, Damian Torbicz IIIb i Ernest Dorosz IIIb.

Do drugiego etapu  awansowało aż czterech zawodników z tej szkoły: Gromek Natalia, Jagoda Łakuta, Julia Kuryluk i Kacper Bieliński.

Etap rejonowy odbył się 04.11.2015 roku, w Chełmie.  Natalia Gromek i Jagoda Łakuta zakwalifikowały się do kolejnego etapu rozgrywek. Reprezentantki włodawskiego gimnazjum 25 listopada powalczą o laur zwycięstwa  w Mistrzostwach Województwa w Kocudzy.

II Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

f8zW piątek w 6 listopada w sali widowiskowej Włodawskiego Domu Kultury odbył się II Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. Jury w składzie: Maria Stanicka, Edmund Brożek, Elżbieta Gruszkowska, o. Bernard Wulczyński postanowiło nagrodzić następujących artystów:

[wp_ad_camp_3]

Kategoria – Zespoły l miejsce – Duet – Zuzanna Kustra i Julia Łapińska ll miejsce – Duet – Anna Kanarszczuk i Gabriel Iwaniuk lll miejsce – Gaudeamus Wyróżnienie – Wesołe Nutki Kategoria – Soliści l miejsce – Damian Nahuluk ll miejsce – Emilia Fiała lll miejsce – Łucja Zdolska Wyróżnienie – Patrycja Maik

Głównym celem konkursu była popularyzacja pieśni patriotycznych i żołnierskich oraz pielęgnowanie pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 2, współorganizatorem – Włodawski Dom Kultury. Statuetki ufundował Stanisław Leszuk – dyrektor SP nr 2 we Włodawie. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.