Trzech na jednym motorowerze
Pasażerowie na widok radiowozu szybko zeskoczyli z pojazdu i uciekli. Natomiast kierowca, jak się okazało, oprócz tego że przewoził za dużo pasażerów, jechał bez kasku i wymaganych dokumentów. Od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu, po przepadaniu alkomatem okazało się, że w organizmie miał ponad 2,6 promila alkoholu.
Teraz 29-latek z gm. Hanna odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz wykroczenia drogowe. Za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności, konsekwencje finansowe i utrata uprawnień do kierowania nawet do 15 lat.
E.T.
źródło: www.lubelska.policja.gov.pl
Zobacz również:
Włodawa: Internetowe Rewolucje dla firm
Więcej...
data publikacji: 13/06/2016
Podaj dalej, powiadom znajomych....
XVI Wojewódzki Przegląd Zespołów Tańca Ludowego
(11 czerwca) Burzą oklasków zamknięto XVI Wojewódzki Przegląd Zespołów Tańca Ludowego Włodawa’2016, który miał miejsce w sali kina WDK. Do Włodawy przyjechało 450 tancerzy i muzyków w wieku do 19 lat. Na scenie kina WDK wystąpiło 15 grup tanecznych z 12 zespołów tańca ludowego z całego województwa lubelskiego. Wszyscy uczestnicy uznali przegląd za wyjątkowo udany. Przegląd otworzył wicestarosta Adam Panasiuk.
Przewodniczący rady powiatu Romuald Pryll i burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński, wręczając laureatom Przeglądu nagrody podkreślili, że impreza ta wrosła na stałe w kalendarz wydarzeń kulturalnych Włodawy i powiatu włodawskiego i jest jedną z najbardziej prestiżowych na Lubelszczyźnie. Wyrazili też przekonanie, że będzie on w przyszłości - tak jak tegoroczny - niezapomniany dla wszystkich, którzy będą podziwiali na scenie młodych tancerzy.
Przegląd organizowany jest od 1996 r. i jest to jedyny tego typu skierowany do dzieci i młodzieży na Lubelszczyźnie i jego celem jest prezentacja, ochrona tradycji, promowanie twórczości muzycznej i tanecznej. Udział w nim biorą zespoły ze szkół, stowarzyszeń i placówek kulturalnych z całego województwa. Patronat nad przeglądem sprawowali: marszałek województwa, lubelski kurator oświaty, starosta włodawski, burmistrz Włodawy.
Jury w składzie: Marzena Dźwierzyńska, Leszek Gęca i Ernest Szymański oceniło zespoły w trzech kategoriach wiekowych (I kat. do 10 lat; II kat. 11 – 14 lat; III kat. 15 – 19 lat). Do przeglądu zgłosiło się 15 grup w tych trzech kategoriach.
Miejsca i wyróżnienia: (do 10 lat)
I miejsce - Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej „Murawinka”, II – Zespół Tańca Ludowego „Włodawiacy” gr. IV z MDK we Włodawie, III - Zespół Pieśni i Tańca „Podlasiacy” z Białej Podlaskiej. Wyróżnienie - Zespół Pieśni i Tańca „Łuszczowiacy” z Łuszczowa.
(11 – 14 lat) I miejsce - Zespół Pieśni i Tańca „Kresowiak” z Woli Uhruskiej, II – Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Drelowiacy” z Drelowa, III - Zespół Tańca Ludowego „Zwierzyniacy” ze Zwierzyńca. Wyróżnienie: Zespół Pieśni i Tańca „Dąbrownica”.
(15 – 19 lat) I miejsce - Zespół Tańca Ludowego „Polesie” WDK Włodawa, instruktor Roman Jakubowicz, II - Zespół Tańca Ludowego „Włodawiacy” MDK Włodawa, III - Zespół Tańca Ludowego „Powiśloki” gr. starsza z Zespołu Szkół nr 2 w Opolu Lubelskim.
źródło: www.powiatwlodawski.pl
Zobacz również:
XXXVIII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”
Sport: Hutnik Dubeczno vs Znicz Siennica Różana 3:2 (0:1) /wideo/
Więcej...
data publikacji: 19/03/2014
Podaj dalej, powiadom znajomych....
[video] Jubileusz szkoły w Różance
W programie była m.in. msza w kościele pw. św. Augustyna, z poświęceniem nowego sztandaru szkoły; uroczysty przemarsz do szkoły; a na placu przed budynkiem – nadanie imienia szkole i przekazanie sztandaru, a także występy artystyczne oraz zwiedzanie wystawy „Historia Szkoły Podstawowej w Różance”.
Goście i pogoda dopisały, więc było wyjątkowo radośnie. Szczególnie serdeczne były wystąpienia byłych uczniów szkoły w Różance, m.in. Eugeniusza Omelczuka – obecnego dyrektora ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie. Z kolei starosta Andrzej Romańczuk zwrócił szczególną uwagę na trudny czas powstania szkoły – przed stu laty oraz bogaty dorobek patronki Róży Marii Zamoyskiej. Było wyjątkowo sympatycznie i nikt, kto przyszedł na uroczystości nie wyszedł z nich niezadowolony czy… głodny.
Dzień wcześniej, w piątek o godzinie 18, w „Organistówce” Domu Historii i Tradycji Ludowej w Różance otwarta zostanie wystawa „Róża Maria Zamoyska hrabina Zamoyska z Różanki herbu Jelita. Pani ziemi różanieckiej i opiekunka wiejskiej dziatwy”. Wystawę można będzie zwiedzać do 30 września. Obecnie w szkole w Różance uczy się ok. 60 dzieci. Budynek i zaplecze szkoły należą do najlepszych na Lubelszczyźnie.
[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]
Róża Maria Zamoyska ur. W 1862 r. w Podzamczu k. Maciejowic. W 1882 r. wyszła za mąż za Augusta Adama Zamoyskiego. Różę obdarzono mianem „opiekunki wiejskiej dziatwy”. Wspierała naukę dzieci, zwłaszcza naukę języka polskiego podczas zaboru. Zmarła w Krakowie w 1952 r. Pochowana jest w Rudawie k. Niegoszowic.
źródło: www.powiatwlodawski.pl
Fotogaleriana na FB z uroczystości w Różance
video: Czesław Danilczuk
[osm_map_v3 map_center="51.616,23.533" zoom="13" width="100%" height="450" ]
Zobacz również:
Sobibór – Wnuk okradł swoją babcię
Więcej...
Podaj dalej, powiadom znajomych....