Włodawskie Spotkanie Biznesowe
Celem spotkania była wymiana doświadczeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej włodawskich przedsiębiorców oraz określenie najważniejszych problemów lokalnego biznesu w powiecie włodawskim. Była to również doskonała okazja do zapoznania się z nowymi możliwościami sięgania po środki unijne przeznaczone dla przedsiębiorców.
Wśród trzech prezentacji jako pierwszy o nowy programowaniu unijnym na lata 2014-20 jako szansy dla biznesu mówił Norbert Kisiel Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie. Z kolei o poszukiwaniu inwestora dla lokalnego biznesu mówił Mariusz Rudzki z Biznes Lubelskie z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. Zaś o internetowym oknie na świat czyli Wirtualnych Powiatach jako przyszłości Lubelszczyzny mówiła Małgorzata Kolary-Woźniak, prezes zarządu spółki Wirtualne Powiaty. Na koniec goście zobaczyli unikatową prezentację włodawskiego sztetla w technologii 3D przygotowaną przez Anitę Lewczuk vel Leoniuk, dyrektor muzeum.
I Włodawskie Spotkanie Biznesowe było także doskonałą okazją do wręczenia pamiątkowych dyplomów uznania dla 28 wyróżniających się przedsiębiorców powiatu, którzy w okresie transformacji ustrojowej po 1989 roku wnieśli najwięcej w rozwój gospodarczy. Dyplomy podpisane przez wicepremiera Janusza Piechocińskiego, a wręczane przez wiceministra M. Niezgodę były pięknym akcentem spotkania.
Autor: Waldemar Zakrzewski
Zobacz również:
Więcej...
data publikacji: 13/11/2015
Podaj dalej, powiadom znajomych....
W Maluszkowie wiedzą co to "Elektrośmieci"
Zajęcia odbywały się cyklicznie (08, 09, 12 października 2015 r.). Wstępem była pogadanka dotycząca m. in listy substancji niebezpiecznych znajdujących się w elektrośmieciach. Uczestnicy zdobyli wiele cennych informacji na ten temat...
Dzieci wykonały plakaty "Elektrośmieci zbieramy o planetę dbamy" oraz "Starych sprzętów nie gromadź w domu mogą one przydać się komuś". Przedszkolaki uważnie słuchały "Ballady o elektrośmieciach" Anny Paszkiewicz oraz wiersza pt. "Elektrośmieci", udzielały też odpowiedzi na pytania dotyczące utworów. Były również kolorowanki i zadania grafomotoryczne. Nie obyło się też bez czytania książeczek pt. "Ekologia i ochrona środowiska", "Ekoświrek- bajka ekologiczna", "Pan potwór uwielbia zabawę".
Jadwiga Woźniak (c)http://www.mbpwlodawa.pl/
[osm_map_v3 map_center="51.546,23.551" zoom="18" width="100%" height="450" marker_latlon="51.5466,23.55093" marker_name="mic_blue_pinother_02.png"]
Zobacz również:
Chciał zatrzymać sprawcę kolizji doszło do kolejnej
112: Citroen pełen kontrabandy
Więcej...
data publikacji: 11/10/2018
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Przedszkolaki patriotycznie
11 listopada to rocz
Festiwal otworzyła pani Dyrektor Katarzyna Kościuk wzywając do odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrała jedna z mam Pani Małgorzata Grzywaczewska dziękując za organizację uroczystości oraz krótką lekcję historii. Na scenie kolejno zaprezentowały się wszystkie grupy przedszkolne odśpiewując pieśni patriotyczne. Najmłodsza z grup Smerfiki wykonała pieśń pt. „Wojenko, wojenko”, Biedronki „Płynie Wisła, płynie”. Usłyszeliśmy Misie, które wykonały pieśń pt. „Serce w plecaku” oraz „Nie żałujcie serca dziewczyny”. Na końcu zaprezentowały się Żabki, śpiewając „My Pierwsza Brygada”, „Ojczyzna Nasza”.
Gościnnie podczas Festiwalu wystąpiła Patrycja Maik, wykonując utwór „Wolność” nagrodzony Grand Prix na XI Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej „Pieśń Ojczyzny Pełna”.
Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci. Przedszkolaki za swoje występy otrzymały owacje na stojąco oraz słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców. Festiwal zorganizowały Aleksandra Sadlak i Marzena Sugier.
Zobacz również:
Włodawa – Mega jaja wielkanocne w synagodze
Sławatycze: Wspomnienie o nieżyjących piosenkarzach
Myślał, że to złodzieje, tymczasem sam poniesie konsekwencje karne
Więcej...
Podaj dalej, powiadom znajomych....