Starosta zorganizowała branżowe spotkanie w małej synagodzie


Made in Powiat Włodawski

Made in Powiat Włodawski - jestem głęboko przekonany, ze właśnie ten znak graficzny to dobry pomysł na promocję tego, co produkujecie i wytwarzacie; tego, co przez wiele lat jest Waszym zajęciem, pasją i życiem – mówił Andrzej Romańczuk, starosta włodawski w Małej Synagodze Muzeum podczas otwarcia II Włodawskiego Spotkania Biznesowego, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe we Włodawie. Gościem specjalnym był eurodeputowany Krzysztof Hetman.

Celem spotkania była wymiana doświadczeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej włodawskich przedsiębiorców oraz określenie najważniejszych problemów lokalnego biznesu w powiecie włodawskim. Była to również doskonała okazja do zapoznania się z nowymi możliwościami sięgania po środki unijne przeznaczone dla przedsiębiorców.

- Naprawdę przed nami są ogromne pieniądze do wzięcia - mówił K. Hetman. – I to z bardzo wielu programów. Jeżdżę do Brukseli co tydzień, dlatego też bardzo mnie cieszy fakt, że powiat włodawski nie tylko będzie mógł również skorzystać z tych pieniędzy, ale także będę mógł zawieźć tam produkty made in powiat włodawski. Z kolei starosta mówił o wadze wszystkich podmiotów działających w powiecie, tak lokalnych przedsiębiorców, jak i samorządów.


– To właśnie Wasza przedsiębiorczość, Wasza pomysłowość, determinacja prowadzi do tego, że Wasze wyroby i produkty trafiają do konsumentów polskich, europejskich, ale tez i światowych. To właśnie produkty spożywcze tu we Włodawie wytwarzane znajdują konsumentów poza granicami powiatu; to jakość dostarczanych usług szeroko rozumianych znajduje uznanie i staje się pożądane poza granicami naszego powiatu; to Wasze przedsięwzięcia realizowane właśnie tu w powiecie włodawskim służą naukowcom z najlepszych polskich uczelni - mówił A. Romańczuk.

Wśród kilku prezentacji jako pierwszy o nowy programowaniu unijnym na lata 2014-20 jako szansy dla biznesu mówiła Joanna Pastuszuk z Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie. Z kolei o mechanizmach współpracy w zakresie wspierania inwestorów i eksporterów przez Samorząd Województwa Lubelskiego – inicjatywa Biznes Lubelskie mówił Artur Habza, dyrektor Departamentu Gospodarki i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

[wp_ad_camp_5]

O Izbach Gospodarczych mówił natomiast Wiesław Michałowski, Prezes Kraśnickiej Izby Gospodarczej, zaś o edukacji dla lokalnego biznesu Anna Jańczak i Mariusz Dyduch z ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie. Na koniec o internetowym oknie na świat czyli Wirtualnych Powiatach jako przyszłości Lubelszczyzny mówiła Małgorzata Kolary-Woźniak, prezes zarządu spółki Wirtualne Powiaty.

II Włodawskie Spotkanie Biznesowe było także doskonałą okazją do wręczenia nagród gospodarczych i odznaczeń. W imieniu zarządu województwa odznaczenia Zasłużony dla Lubelszczyzny otrzymali: Janusz Sławiński, Ryszard Drob, Wiesław Blicharski, Krzysztof Łojewski i Krzysztof Wójcik. „swoje” nagrody wręczył również gospodarz – starosta włodawski. Otrzymali je: Agnieszka Rogalska, Krzysztof Szydłowski, Józef Kedzierawski i Daria Wysocka-Zajul. Specjalna nagrodę- statuetkę za „wyjątkowość” otrzymała z rąk K. Hetmana Bożena Hamziuk. Nagrody wręczane wspólnie przez eurodeputowanego, starostę i radnego sejmiku Adama Rychliczka były pięknym akcentem spotkani.

źródło: www.powiatwlodawski.pl

II Wlodawa Business Meeting was also an excellent opportunity for business awards and decorations. On behalf of the board of the province of Merit badges for Lublin

II Влодава деловая встреча была также отличная возможность для деловых наград и украшений. От имени совета провинции нагрудных знака для Люблине


↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Marihuana w kosmetyczce

Wczoraj włodawscy policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali 30-latka z Włodawy, który w miejscu swojego zamieszkania posiadał środki odurzające. Funkcjonariusze w efekcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych znaleźli susz roślinny w dość nietypowych miejscach takich jak: zabudowa wanny, kosmetyczka czy słoik.

Ponadto w trakcie przeszukania innego miejsca policjanci ujawnili dodatkowe ilości suszu roślinnego, przechowywanego w torbie ekologicznej, należące do 30-latka.

Przeprowadzone badanie potwierdziło, że zabezpieczony susz roślinny to marihuana, z której można uzyskać nawet 500 porcji. Okazało się, że zabezpieczona substancja pochodzi z hodowli, którą mężczyzna uprawiał "na własny użytek".

[wp_ad_camp_1][wp_ad_camp_2]

Jeszcze wczoraj 30-letni mieszkaniec Włodawy usłyszał zarzuty uprawy konopii oraz posiadania środków odurzających. Za te przestępstwa narkotykowe może grozić do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do popełnionych czynów i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.

E.T.

źródło: www.lubelska.policja.gov.pl

[mapsmarker marker="1"]   Yesterday local police Criminal Investigation Department arrested 30-year-old from Włodawa, who, at his place of residence had drugs. Officers in effect, a search of the living quarters they found dried plant in a rather unusual places such as buildings. Вчера сотрудниками Управления по уголовным делам арестованы 30-летний из Влодава, который, по месту его жительства были наркотики. Офицеры по сути, поиск жилых помещений они обнаружили, высушенного растения в довольно необычных местах, таких как здания. marker="1"]   Yesterday local police Criminal Investigation Department arrested 30-year-old from Włodawa, who, at his place of residence had drugs. Officers in effect, a search of the living quarters they found dried plant in a rather unusual places such as buildings. Вчера сотрудниками Управления по уголовным делам арестованы 30-летний из Влодава, который, по месту его жительства были наркотики. Офицеры по сути, поиск жилых помещений они обнаружили, высушенного растения в довольно необычных местах, таких как здания.
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 10/03/2017

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Włodawa - Woda i ścieki bez zmian a ogrzewania taniej

Od 1 stycznia 2017 r. zapłacimy mniej za ogrzewanie. Decyzję w tej sprawie podjął Burmistrz Włodawy wspólnie z Zarządem Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Tańsza taryfa na ciepło jest upominkiem świąteczno-noworocznym od władz miasta i zarządu spółki.

Obniżka cen dotyczy odbiorców zarówno w grupie A – pobierających ciepło bezpośrednio z sieci ciepłowniczej jak i w grupie B –do których ciepło dostarczane jest z grupowych węzłów cieplnych poprzez zewnętrzne instalacje odbiorcze, które stanowią własność i są eksploatowane przez przedsiębiorstwo ciepłownicze.

W pierwszym przypadku ceny spadną o 2,58 %, w drugim o 3,09%. Obniżenie taryfy było możliwe dzięki między innymi podłączeniu nowych odbiorców ciepła. Druga dobra wiadomość dotyczy cen na dostawę wody i odbiór ścieków, które w 2017 roku nie ulegną zmianie.

Utrzymanie taryf na dotychczasowym poziomie możliwe było dzięki powiększeniu zakresu świadczonych usług. Spółka przyjęła od Gminy Włodawa do eksploatacji sieć wodociągową i kanalizacyjną w Orchówku i prowadzi rozliczenia dla 358 odbiorców spoza miasta Włodawy.

– Informacja o niepodwyższaniu cen przez naszą Spółkę, na usługi komunalne dla mieszkańców Włodawy i okolic, a nawet obniżeniu taryfy na ciepło z pewnością ucieszy mieszkańców. Najlepszym sposobem na zdobycie i zatrzymanie klientów jest nieustanne myślenie o tym, jak zaoferować im więcej za mniej. – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

źródło: www.wlodawa.eu

The Company has adopted from the Municipality Włodawa to operate water supply and sewerage in Orchówku and leads settlement for 358 customers from outside the city Włodawy

Компания приняла от муниципалитета Влодава для работы системы водоснабжения и канализации в Орховек и ведет расчет для 358 клиентов из-за пределов города Влодава

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 09/06/2023

Podaj dalej, powiadom znajomych....