Narodowy Teatr Edukacji w WDKu - wlodawa.NET


Narodowy Teatr Edukacji w WDKu

SONY DSC4 listopada sali widowiskowa Włodawskiego Domu Kultury wypełniła się po brzegi najmłodszymi widzami, którzy przybyli na spektakl realizowany przez aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

Artyści zaproponowali dzieciom dwa wspaniałe przedstawienia: „Brzechwolandia” – to pierwsza z nich. A organizatorzy na swojej stronie internetowej narodowyteatredukacji.pl tak zachęcają potencjalnych widzów do jej obejrzenia…

„Brzechwolandia to wspaniała kraina, którą wszyscy powinniście poznać. Powodów jest wiele. Po pierwsze- dzięki niej można zapomnieć o wszystkich zmartwieniach, przenieść się w kolorowy świat marzeń, pełen radości i muzyki. Po drugie - Brzechwolandia uczy, jak powinno się w życiu postępować. Często przecież zapominamy o dobrym zachowaniu w domu, w szkole, na podwórku. Po trzecie – to okazja poznania wspaniałych wierszy polskiego poety, który właśnie dla was rymował piękne strofy („Leń”, „Samochwała”, „Skarżypyta”, „Znaki przestankowe”, „Atrament”, itp.) Po czwarte- możecie być świadkami niesamowitych przygód, które tylko w Brzechwolandii zdarzyć się mogą”.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Kolejna propozycja utalentowanych członków wrocławskiego teatru to „Teatralne ACB”. Tym spektaklem aktorzy podzielili się z pedagogami i uczniami wiedzą na temat historii teatru, pokazania jego form, zaplecza, odsłaniając tajniki gry aktorskiej.

Zamierzeniem twórców było przedstawienie różnych sposobów przenoszenia sztuki na scenę: od teatru lalek poprzez teatr cieni, pantomimy do aktora w żywym planie. W dialogach pojawia się fachowa terminologia: reżyser, obsada, inscenizacja, dubler, epizod, dykcja, mimika, gest, barwa głosu, interpretacja itp. Włodawska publiczność zobaczyła również lalki – jawajkę i kukłę.


Artyści przedstawili historię młodego urwisa, który nie potrafi właściwie zachować się w teatrze – przeszkadza aktorom i widzom. Ponieważ lekceważy wszelkie prośby i uwagi zostaje ukarany i zatrzymany na scenie. Dzięki magii miejsca, w którym się znalazł, spotyka znane z historii teatru i baśni postaci. Ich opowieści i przygody w zadziwiający sposób odwołują się do zachowań chłopca. Nasz bohater zauroczony różnorodnością i wyjątkowością miejsca zaczyna doceniać ciężką pracę ludzi teatru, poznaje sztukę aktorską, staje się mądrzejszy i pokorniejszy. Czas spędzony w teatrze nie był dla niego czasem straconym.

Każda z propozycji wrocławskich aktorów dostosowana była do wieku widzów. Owacjom nie było końca. Dziękujemy za wspaniałe doznania kulturalne.

(c) http://wdk.wlodawa.pl

👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Wola Uhruska - usuń azbest

azbestUrząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie ogłasza nowy nabór wniosków o udzielenie dofinansowania na pokrycie kosztów związanych z usuwaniem pokryć dachowych zawierających azbest z posesji położonych m.in. na terenie gminy Wola Uhruska w roku 2016, w ramach programu pn.:

"Pilotażowy system gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego wzmocniony sprawnym monitoringiem ilości oraz kontroli ich usuwania i unieszkodliwiania" realizowanego w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy Priorytet 2.

Środowisko i Infrastruktura Obszar tematyczny: Odbudowa, remont przebudowa i rozbudowa podstawowej infrastruktury, współfinansowany ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.  Z programu mogą skorzystać właściciele, zarządcy, użytkownicy obiektów, w których jest wykorzystywany azbest lub posesji, na których został złożony azbest. Więcej w Urzędzie Gminy Wola Uhruska przy ul. Parkowej 5 w pokoju nr 7 ( tel./fax +48 82 591 50 03 )
(c) http://www.wolauhruska.pl
[osm_map_v3 map_center="51.318,23.604" zoom="12" width="100%" height="450" ]
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 05/07/2017

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Powiat włodawski nie zapomina o edukacji

image_gallery(29 października) W Zespole Szkół nr 5 w Lublinie ogłoszono wyniki VI Rankingu „Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" organizowanego przez Lubelski Okręg Związku Nauczycielstwa Polskiego. Ranking powstał z myślą o tych samorządach, które dbają o rozwój oświaty. Powiat włodawski otrzymał tytuł "Samorządu przyjaznego oświacie i jej pracownikom". To już kolejne wyróżnienie dla tego samorządu. Oprócz włodawskiego wyróżniono statuetką tylko sześć innych samorządów Lubelszczyzny.

Na ręce Adama Panasiuka - wicestarosty włodawskiego Grzegorz Gruchlik – wiceprezes zarządu głównego ZNP i Adam Sosnowski – prezes okręgu lubelskiego ZNP złożyli serdeczne gratulacje i wyrazy uznania za tak dobry wynik samorządu powiatowego w VI edycji Rankingu ZNP Zarządu Okręgu Lubelskiego.

- Ta nagroda jest dla nas wielkim wyróżnieniem - mówi A. Panasiuk - ale też i zobowiązaniem. Subwencja oświatowa nie wystarcza na finansowanie istniejących u nas szkół i trudno jest nam wygospodarować brakującą kwotę. Ale staramy się, gdyż finansowanie oświaty traktujemy jako inwestowanie w potencjał ludzki. Nasi absolwenci, którzy ruszają w świat, stają się naszymi ambasadorami, dlatego tak ważne dla nas jest ich jak najlepsze przygotowanie. Takie wyróżnienie jest również uznaniem prestiżu naszych szkół, docenieniem ciężkiej pracy dyrekcji i grona pedagogicznego.

Powiat włodawski ma pod swoją pieczą pięć szkół i placówek oświatowych: Zespół Szkół Zawodowych nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego, I Liceum Ogólnokształcące, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna i Młodzieżowy Dom Kultury. Kształci się w nich grubo ponad 1500 uczniów i wychowanków. Po gruntownej modernizacji ich wszystkich w ostatnich latach, wyglądają teraz jak nowe, zyskały również bardzo dużo cennego wyposażenia edukacyjnego i terapeutycznego.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Zmodernizowano infrastrukturę szkolną, sportową i społeczno-edukacyjną powiatu włodawskiego. Wykonano m.in. termomodernizację wszystkich budynków szkolno-oświatowych. Ponadto wyremontowano łazienki z przystosowaniem osobom niepełnosprawnym, wykonano chodniki, place i podjazdy dla osób niepełnosprawnych, zbudowano windy, wymieniono osprzęt przeciwpożarowy i uzupełniono monitoring. Wszystkie placówki wyposażono także w nowoczesne urządzenia (komputery, elektroniczne urządzenia pomocnicze, etc.).

Powiat dba także o właściwą promocję oraz motywację uczniów. Od lat przyznawane są stypendia dwojakiego rodzaju. Pierwsze są przyznawane uczniom za wybitne osiągnięcia sportowe na arenie powiatu, województwa i kraju. Takich stypendiów jest obecnie kilkanaście. Podobnie kilkanaście jest stypendiów naukowych – przyznawanych za doskonałe wyniki w nauce – czyli takie, które wykraczają daleko poza zakres ustanowiony przez program nauczania w danej szkole. W tym roku szkolonym naukę w szkole powiatu rozpoczęła pierwsza grupa obcokrajowców – z Ukrainy. Są bardzo zadowoleni z warunków, jakie mają w szkole – tak pod względem nauczania, jak i zakwaterowania w internacie.

Zgłoszeń w tegorocznej edycji rankingu było aż 152, ale statuetki otrzymało tylko 7 samorządów: miasto Lublin, powiaty: Lublin, Łuków, Puławy i Włodawa oraz gminy: Kłoczew i Sułów.

https://powiatwlodawski.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 27/10/2018

Podaj dalej, powiadom znajomych....