Poscaleniowe poprawki w gminie Hanna - wlodawa.NET


Poscaleniowe poprawki w gminie Hanna

scalenie(27 listopada) Władze powiatu włodawskiego przyjrzały się stanowi dróg i obiektów realizowanych w latach 2011-15 w ramach programu scaleń gruntowych. Dokonano wizytacji na obiektach Lack – Zaświatycze - Holeszów (w gminie Hanna). Trzeba poprawić drogi gruntowe, przepusty i pochylenia zakrętów dróg – to uwagi rolników, z którymi na miejscu się spotkał wicestarosta Adam Panasiuk.

Generalnie drogowe prace poscaleniowe przynoszą doskonałe efekty - mówi Adam Panasiuk, wicestarosta włodawski. - Są jednak miejsca, które wykonawcy muszą poprawić. Nie wszędzie jednak udało się zachować terminy gwarancji, bowiem czasem okres gwarancyjny wynosił tylko 3 lata. Komisja stwierdziła m.in. obsunięcia warstw drogi nad przepustami. W innych miejscach są obsunięcia poboczy, także stwierdzono złą jakość materiałów zużytych przy budowie odcinka dróg gruntowych oraz dostrzeżono niewielkie uchybienia. Wykonawca zgodził się na poprawę wielu elementów.


Prace scaleniowe na tym obiekcie były wykonywane w latach 2011-12. Na wielu obiektach gwarancja wynosi 5 lat, na niektóre jednak była tylko 3-letnia.

            Projekt „Scalanie gruntów we wsiach Lack, Zaświatycze, Holeszów w powiecie włodawskim” - wartość 8104510,03 zł, poprawa parametrów urządzeń melioracyjnych – 25 km, budowa dróg – 14 km, przebudowa dróg – 9,536 km.

https://powiatwlodawski.pl/

 
👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

Więcej...


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Azbestu coraz mniej

azbestZmniejsza się ilość azbestu w gminie Stary Brus. W tym roku dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej właściciele budynków pozbyli się 37 ton szkodliwych substancji.

Ich odbiór, transport i utylizacja kosztowały ponad 33 tysiące złotych, które w całości pochodziły z Funduszu. Pieniądze wystarczyły na realizację prawie 20 wniosków, złożonych przez mieszkańców. Wzorem poprzednich lat gmina już wystąpiła o przyznanie dotacji na 2016 rok. We wniosku samorząd zwrócił się o 66 tysięcy złotych, ale jego autorzy liczą się ze zmniejszeniem dotacji. - Potrzeby w wielu gminach są ogromne, ale jeśli otrzymamy choćby połowę tej kwoty powinna ona wystarczyć na usunięcie kolejnych około 40 ton azbestu - mówią pracownicy urzędu gminy.

Fundusz powinien ogłosić decyzję o przyznaniu dofinansowania na przełomie lutego i marca. Mieszkańcy, którzy chcą skorzystać z dotacji w przyszłym roku mogą składać wnioski w tej sprawie do końca kwietnia, a odbiór niebezpiecznych substancji jest planowany między czerwcem a wrześniem.

Gmina Stary Brus pomaga usunąć zarówno eternit, który jeszcze znajduje się na dachach, jak i ten już zdjęty z budynków. Zajmuje się tym wyspecjalizowana firma, za której usługi płaci samorząd. Dotacja z funduszu jest wykorzystywana na pokrycie wszystkich kosztów zdjęcia, transportu i utylizacji szkodliwych materiałów. O nowy dach we własnym zakresie musi zadbać właściciel posesji.

(c) http://ias24.eu
[osm_map_v3 map_center="51.479,23.296" zoom="14" width="100%" height="450" ]
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 27/06/2021

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Wjechał w wystawę sklepową

policja-plecy.jpgWczoraj o godz. 19:30 włodawscy policjanci drogówki otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na placu przed jednym z marketów budowlanych we Włodawie. Na miejscu mundurowi ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Mercedes wjechał w espozycję cegły klinkierowej.

W efekcie wystawa została przewrócona i uderzyła w elewację sklepu. Początkowo nikt nie przyznawał się do kierowania pojazdem. Jednak na podstawie zapisu monitoringu policjanci ustalili, że kierującym był 22-letni mieszkaniec gm. Włodawa.

Młody mężczyzna przyznał się do spowodowania zdarzenia. Twierdził, że chciał pokazać kolegom jak "piszczą opony" i zamiast biegu wstecznego omyłkowo wybrał jedynkę. 22-latek na swoim sumieniu miał coś jeszcze. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Dodatkowo złamał zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Pozostali nietrzeźwi kierujący to 53-letni mieszkaniec gm. Stary Brus, który kierował samochodem osobowym m-ki Daewoo mając w organizmie ponad promil alkoholu. Tyle samo miał 50-letni rowerzysta z gm. Urszulin, który został zatrzymany przez patrol z Urszulina

Wszyscy nietrzeźwi odpowiedzą za swoje postępowanie przed sadem. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, konsekwencje finansowe oraz utrata uprawnień do kierowania nawet do 15 lat. Natomiast złamanie zakazu sądowego orzeczonym w związku z tym przestępstwem jest sankcjonowane karą nawet do 5 lat wiezienia.

E.T.

(c) www.lubelska.policja.gov.pl

[osm_map_v3 map_center="51.393,23.196" zoom="15" width="100%" height="450" ]

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 24/09/2017

Podaj dalej, powiadom znajomych....