Programuj u siebie - wlodawa.NET


Programuj u siebie

programuj_u_siebie, Włdoawa, C++, Nauka programowania, Warsztaty Informatyczne, WDK

Z radością informujemy, że w nasza placówka rozpoczynamy realizację projektu „Programuj u siebie" finansowanego przez Fundację PZU i realizowanego we współpracy ze Stowarzyszeniem Talent. Głównym działaniem w ramach projektu będą cotygodniowe zajęcia pozaszkolne z podstaw programowania w języku C++ dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (http://talent.edu.pl/blog/kategoria/programuj-u-siebie/).

[wp_ad_camp_5]

Trwają spotkania rekrutacyjne i informacyjne w szkołach. Pierwsze spotkania już 20 września o 8:50, 9:45 i 10:40 w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Ks. Stanisława Konarskiego w sali nr. 29. Zajęcia prowadzić będzie Mariusz Józefczuk - nauczyciel informatyki. Uczestnicy projektu będą mieli okazję sprawdzić się w wielu konkursach organizowanych w ramach projektu i wygrać ciekawe nagrody.

Zajęcia będą prowadzone od października 2016r. do czerwca 2017r. Szczegółowe informacje na temat projektu uzyskać można również u nauczyciela prowadzącego zajęcia pod numerem telefonu: 693254373.

Projekt „Programuj u siebie" jest finansowany ze środków Fundacji PZU w ramach konkursu „Z PZU po lekcjach".

źródło: http://www.mdk.wlodawa.pl/

[mapsmarker marker="1"]


👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Uroczyste obchody 77. rocznicy bitwy pod Wytycznem

K.O.P., Wytyczno, Bitwa, Włodawa, Powiat, Gmina, Urszulin, Uroczyste obchody 77. rocznicy bitwy pod Wytycznem

W dniu 30 września br., w Wytycznie przy Kopcu Chwały odbyły się uroczyste obchody 77. rocznicy bitwy pod Wytycznem.

Podczas tej bitwy, na przełomie września i października 1939 r., Zgrupowanie Żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza, dowodzone przez generała Wilhelma Orlik-Rückemanna, stawiło opór wkraczającym od wschodu oddziałom sowieckim. Bitwa ta była ostatnim akcentem obrony polskich Kresów wschodnich, a zarazem ostatnim starciem regularnego Wojska Polskiego z wojskiem sowieckim.

Uroczystości w Wytycznie, tradycyjnie już rozpoczęła Msza Święta przy Kopcu Chwały. Na miejscu, po odegraniu Hymnu Państwowego zebranych gości przywitał gen. bryg. SG Wojciech Skowronek – Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Na uroczystości obecni byli także parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, służb mundurowych województwa lubelskiego, służb granicznych Ukrainy i Białorusi, kombatanci a także mieszkańcy okolicznych miejscowości. Podczas uroczystości, wręczono odznaczenia i wyróżnienia osobom, które w szczególny sposób wyróżniły się postawą patriotyczną.

Za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość RP, Medalem "Pro Patria" odznaczony został ppłk SG Jacek Kozak – Komendant Placówki SG w Lubyczy Królewskiej. Za upamiętnianie pamięci o ludobójstwie społeczności polskiej na kresach oraz szczególną popularyzację czynu zbrojnego podziemia niepodległościowego na Wołyniu, Krzyżem Obrońców Wołynia 1939 – 1944, zostali odznaczeni:

chor. sztab. SG Krzysztof Oroń; sierż. sztab. SG Tomasz Puchalski. Odznaczeniem Pamiatkowym za Zasługi dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – wyróżnieni zostali:

Pan Marek Maksymowicz; st. chor. sztab. SG Mariusz Skorniewski.

Za udział w rekonstrukcji cmentarzy wojennych 27. Dywizji Armii Krajowej i Korpusu Ochrony Pogranicza na Wołyniu i Lubelszczyźnie – Pamiątkową Odznaką Akcji Burza, został odznaczony:

chor. SG Konrad Babicz.

Po odczytaniu Apelu Poległych, złożono wieńce na grobach poległych żołnierzy. Tegoroczne uroczystości w Wytycznie uświetniła Kompania Honorowa Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej a także Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej.

Straż Graniczna z chwilą swojego powstania w 1991 roku, obejmując służbę w ochronie granicy państwowej, stała się spadkobiercą tradycji polskich formacji granicznych. Wśród tych formacji, zwłaszcza tu na wschodzie, miejsce szczególne zajmuje KORPUS OCHRONY POGRANICZA powołany w 1924 roku jako stała ochrona granicy wschodniej. W ciągu swojego istnienia KOP, zarówno codzienną służbą jak i postawą we wrześniu 1939 roku, dał dowody wielkiego oddania sprawom RP.

źródło: www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl

Garść zdjęć z uroczystości na stronie NSG

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 02/04/2017

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Kościuszkowcy na VII rajdzie „Śladami walk partyznackich"

Śladami Walk Partyzanckich, Włodawa, Rajd, Suchawa, Powiat Historia

Czy historia może być ciekawa? Oczywiście że tak, jeśli tylko uczynimy ją żywą w naszych sercach i umysłach. Dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego we Włodawie i w tym roku Kościuszkowcy mogli wziąć udział w niezwykłej wycieczce w głąb historii.

29 września 2016 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w VII Rajdzie „Śladami Walk Partyzanckich". W tym roku zobaczyliśmy liczne pomniki pamięci, często ukryte w lasach, na skrajach łąk i miast, jak np. ten w Adampolu poświęcony ofiarom zbrodni hitlerowskich podczas II wojny światowej. Celem podróży okazał się być kościół w Suchawie.

[wp_ad_camp_3][wp_ad_camp_2]

Niezwykła budowla, która jest symbolem nie tylko chrześcijaństwa, ale i przezwyciężenia wszelkich trudności (świątynia spłonęła, ale została odbudowana). Wycieczkę urozmaiciły opowieści p. majora Edmunda Brożka – kombatanta Armii Krajowej, jednego z nielicznych już, naocznych świadków wydarzeń wojny. Na końcu wędrówki czekał na nas gorący, żołnierski bigos, który po godzinie marszu smakował nam doskonale.

Była to niezwykła lekcja historii. Relacja z pierwszej ręki, której długo nie zapomnimy. Była to opowieść o prawdzie, bez szeptów, udziwnień... Bez zakłamania. My, młodzi Polacy, jesteśmy ostatnim pokoleniem, któremu dane jest wysłuchać żyjących jeszcze uczestników wydarzeń wojennych. Świadomi takiego dobrodziejstwa, chcemy czynnie uczestniczyć w przekazywaniu historii.

Tej trudnej historii, jaka przypadła naszej ojczyźnie. Los prawdy spoczywa dziś w naszych rękach. W moich i Twoich. Przyjmijmy to zadanie z zaszczytem...

Magdalena Koleśnik, kl. III C

 źródło: www.1lo.wlodawa.pl

[mapsmarker marker="1"]

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 06/11/2015

Podaj dalej, powiadom znajomych....