Programuj u siebie
Z radością informujemy, że w nasza placówka rozpoczynamy realizację projektu „Programuj u siebie" finansowanego przez Fundację PZU i realizowanego we współpracy ze Stowarzyszeniem Talent. Głównym działaniem w ramach projektu będą cotygodniowe zajęcia pozaszkolne z podstaw programowania w języku C++ dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (http://talent.edu.pl/blog/kategoria/programuj-u-siebie/).
[wp_ad_camp_5]
Trwają spotkania rekrutacyjne i informacyjne w szkołach. Pierwsze spotkania już 20 września o 8:50, 9:45 i 10:40 w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Ks. Stanisława Konarskiego w sali nr. 29. Zajęcia prowadzić będzie Mariusz Józefczuk - nauczyciel informatyki. Uczestnicy projektu będą mieli okazję sprawdzić się w wielu konkursach organizowanych w ramach projektu i wygrać ciekawe nagrody.
Zajęcia będą prowadzone od października 2016r. do czerwca 2017r. Szczegółowe informacje na temat projektu uzyskać można również u nauczyciela prowadzącego zajęcia pod numerem telefonu: 693254373.
Projekt „Programuj u siebie" jest finansowany ze środków Fundacji PZU w ramach konkursu „Z PZU po lekcjach".
źródło: http://www.mdk.wlodawa.pl/
[mapsmarker marker="1"]
Zobacz również:
Więcej...
data publikacji: 04/10/2016
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Uroczyste obchody 77. rocznicy bitwy pod Wytycznem
W dniu 30 września br., w Wytycznie przy Kopcu Chwały odbyły się uroczyste obchody 77. rocznicy bitwy pod Wytycznem.
Podczas tej bitwy, na przełomie września i października 1939 r., Zgrupowanie Żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza, dowodzone przez generała Wilhelma Orlik-Rückemanna, stawiło opór wkraczającym od wschodu oddziałom sowieckim. Bitwa ta była ostatnim akcentem obrony polskich Kresów wschodnich, a zarazem ostatnim starciem regularnego Wojska Polskiego z wojskiem sowieckim.
Uroczystości w Wytycznie, tradycyjnie już rozpoczęła Msza Święta przy Kopcu Chwały. Na miejscu, po odegraniu Hymnu Państwowego zebranych gości przywitał gen. bryg. SG Wojciech Skowronek – Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.
Na uroczystości obecni byli także parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, służb mundurowych województwa lubelskiego, służb granicznych Ukrainy i Białorusi, kombatanci a także mieszkańcy okolicznych miejscowości. Podczas uroczystości, wręczono odznaczenia i wyróżnienia osobom, które w szczególny sposób wyróżniły się postawą patriotyczną.
Za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość RP, Medalem "Pro Patria" odznaczony został ppłk SG Jacek Kozak – Komendant Placówki SG w Lubyczy Królewskiej. Za upamiętnianie pamięci o ludobójstwie społeczności polskiej na kresach oraz szczególną popularyzację czynu zbrojnego podziemia niepodległościowego na Wołyniu, Krzyżem Obrońców Wołynia 1939 – 1944, zostali odznaczeni:
chor. sztab. SG Krzysztof Oroń; sierż. sztab. SG Tomasz Puchalski. Odznaczeniem Pamiatkowym za Zasługi dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – wyróżnieni zostali:
Pan Marek Maksymowicz; st. chor. sztab. SG Mariusz Skorniewski.
Za udział w rekonstrukcji cmentarzy wojennych 27. Dywizji Armii Krajowej i Korpusu Ochrony Pogranicza na Wołyniu i Lubelszczyźnie – Pamiątkową Odznaką Akcji Burza, został odznaczony:
chor. SG Konrad Babicz.
Po odczytaniu Apelu Poległych, złożono wieńce na grobach poległych żołnierzy. Tegoroczne uroczystości w Wytycznie uświetniła Kompania Honorowa Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej a także Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej.
Straż Graniczna z chwilą swojego powstania w 1991 roku, obejmując służbę w ochronie granicy państwowej, stała się spadkobiercą tradycji polskich formacji granicznych. Wśród tych formacji, zwłaszcza tu na wschodzie, miejsce szczególne zajmuje KORPUS OCHRONY POGRANICZA powołany w 1924 roku jako stała ochrona granicy wschodniej. W ciągu swojego istnienia KOP, zarówno codzienną służbą jak i postawą we wrześniu 1939 roku, dał dowody wielkiego oddania sprawom RP.
źródło: www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl
Garść zdjęć z uroczystości na stronie NSG
Zobacz również:
Więcej...
data publikacji: 23/05/2018
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Kościuszkowcy na VII rajdzie „Śladami walk partyznackich"
Czy historia może być ciekawa? Oczywiście że tak, jeśli tylko uczynimy ją żywą w naszych sercach i umysłach. Dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego we Włodawie i w tym roku Kościuszkowcy mogli wziąć udział w niezwykłej wycieczce w głąb historii.
29 września 2016 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w VII Rajdzie „Śladami Walk Partyzanckich". W tym roku zobaczyliśmy liczne pomniki pamięci, często ukryte w lasach, na skrajach łąk i miast, jak np. ten w Adampolu poświęcony ofiarom zbrodni hitlerowskich podczas II wojny światowej. Celem podróży okazał się być kościół w Suchawie.
[wp_ad_camp_3][wp_ad_camp_2]
Niezwykła budowla, która jest symbolem nie tylko chrześcijaństwa, ale i przezwyciężenia wszelkich trudności (świątynia spłonęła, ale została odbudowana). Wycieczkę urozmaiciły opowieści p. majora Edmunda Brożka – kombatanta Armii Krajowej, jednego z nielicznych już, naocznych świadków wydarzeń wojny. Na końcu wędrówki czekał na nas gorący, żołnierski bigos, który po godzinie marszu smakował nam doskonale.
Była to niezwykła lekcja historii. Relacja z pierwszej ręki, której długo nie zapomnimy. Była to opowieść o prawdzie, bez szeptów, udziwnień... Bez zakłamania. My, młodzi Polacy, jesteśmy ostatnim pokoleniem, któremu dane jest wysłuchać żyjących jeszcze uczestników wydarzeń wojennych. Świadomi takiego dobrodziejstwa, chcemy czynnie uczestniczyć w przekazywaniu historii.
Tej trudnej historii, jaka przypadła naszej ojczyźnie. Los prawdy spoczywa dziś w naszych rękach. W moich i Twoich. Przyjmijmy to zadanie z zaszczytem...
Magdalena Koleśnik, kl. III C
źródło: www.1lo.wlodawa.pl
[mapsmarker marker="1"]
Zobacz również:
Więcej...
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Copyright © 2oo0-2o21 nasza.wlodawa.pl vel wlodawa.NET | Sitemap xml | Polityka prywatności
