Wolny czas spędzamy aktywnie i bezpiecznie - wlodawa.NET


Wolny czas spędzamy aktywnie i bezpiecznie

Szkolnego Koła PCK WłodawaDnia 14 czerwca z okazji Światowego Dnia Krwiodawstwa w Biurze Oddziału Rejonowego PCK we Włodawie odbyły się warsztaty edukacyjne w ramach ogólnopolskiego programu „Ratowniczek pomaga ci pomagać”. W zajęciach uczestniczyli członkowie Szkolnego Koła PCK.

Podczas warsztatów edukacyjnych wychowankowie Ośrodka przypomnieli sobie zasady udzielania pierwszej pomocy i bezpieczne formy spędzania czasu wolnego przed Wakacjami. Celem zajęć było także podniesienie świadomości młodzieży na temat znaczenia krwi w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego. Przybliżono historie osób, którym czyjaś krew uratowała życie.


Sylwester Mitrut honorowy krwiodawca, członek Szkolnego Koła PCK pokazał swoim kolegom i koleżankom, jak wygląda książeczka krwiodawcy oraz opowiedział, jakie warunki należy spełnić, aby nim zostać. Wspólnie rozwiązywano zagadki zawarte w książkach projektu „Ratowniczek pomaga ci pomagać”. Warto podkreśli, że w naszym Ośrodku prowadzone są aktywne działania na rzecz profilaktyki przeciw wypadkowej z wykorzystaniem publikacji z serii Ratowniczek, wydanej przez PCK i MEN.

Duszek Ratowniczek, tytułowy bohater książeczki, jako symbol inicjatywy przekonuje, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, ułatwia nabywanie nowej wiedzy. Odbywają się także cykliczne pokazy udzielania pierwszej pomocy z przeszkolonymi szkolnymi instruktorami: p. Alicją Kondraciuk, p. Arturem Mierzwą i p. Markiem Buczkiem. Ponadto program stał się inspiracją do konkursu plastycznego zorganizowanego pod hasłem ”Wolny czas spędzamy aktywnie i bezpiecznie”.

Tego dnia zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy, książeczki edukacyjne oraz koszulki PCK „Pierwsza pomoc” Edu-Shirt. Koszulka zawiera najszybszy kurs pierwszej pomocy. Zakładając ją, uczniowie stali się „edukatorami”. Od tej pory koszulki będą wykorzystywane podczas organizowanych w Ośrodku cyklicznych pokazów ratownictwa oraz podczas prowadzenia kampanii przeciw wypadkowej. Koszulki zostały ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Włodawie. Zajęcia zorganizowały panie: Magdalena Gryglicka - kierownik biura PCK we Włodawie i Marta Uźniak nauczyciel, opiekun koła PCK w SOSW Włodawa.

źródło: http://sosw.wlodawa.pl/

👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Finał "Cassiniego" pod "Niebem Kopernika"

Centrum Badań Kosmicznych PAN2 czerwca 2016 roku w planetarium „Niebo Kopernika" w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyło się uroczyste rozdanie nagród i dyplomów w ramach krajowego etapu konkursu „Cassini Scientist for a Day". Na tę uroczystość zaproszono tegorocznych zwycięzców wraz z ich szkolnymi koordynatorami. W programie, prócz wręczenia nagród laureatom konkursu, znalazł się krótki, ale bardzo ciekawy wykład dr Sławomiry Szutowicz - eksperta Centrum Badań Kosmicznych PAN

pt. „Komety - kapsuły czasu", fantastyczny multimedialny pokaz planetaryjny „Jesteśmy Kosmitami" opowiadający o możliwości istnienia i sposobach poszukiwania życia we Wszechświecie oraz zwiedzanie wystawy „Patrz: Ziemia" z przewodnikiem, w roli którego wystąpił dr Jakub Bochiński z Europejskiego Biura Edukacji Kosmicznej ESERO. „Patrz: Ziemia" to 20 eksponatów ulokowanych na trzech piętrach planetarium, a całość podzielona jest na dwie części. Pierwsza dotyczy kosmicznych obserwacji i możliwości ich wykorzystania, druga zaś skupia się na technologiach wykorzystywanych do obserwacji Ziemi z Kosmosu.

Informacja o tym, że jednym z trójki zwycięzców (w swojej kategorii wiekowej) tegorocznej edycji konkursu został Krzysztof Buczyński uczeń klasy pierwszej o profilu matematyczno-fizyczno-informatycznym w II Liceum Ogólnokształcącym we Włodawie, dotarła do nas w kwietniu br.

W trakcie uroczystości zwycięzcy otrzymali z rąk organizatorów konkursu dyplomy, nagrody książkowe i inne upominki ufundowane przez Europejską Agencje Kosmiczną, Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Europejskie Biuro Edukacji Kosmicznej ESERO. Przypomnijmy, że konkurs polegał na wcieleniu się w rolę naukowca opisującego ciała niebieskie sfotografowane przez sondę Cassini w formie krótkiego eseju.

źródło: http://www.2lo.wlodawa.pl/

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 13/12/2015

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Ekozmagania gimnazjalistów

Rambit 2016-29, Włodawa

Jury XV Wojewódzkiego Gimnazjalnego Rambitu Ekologicznego okazało się bardzo wymagające. Dziesięcioosobowe zespoły najpierw rywalizowały w konkursach wiedzowych: „ Ekologia własnego organizmu - uzależnienia” i ,,Konkurs wiedzy ekologicznej”. Drużyny musiały zaprezentować piosenkę o tematyce ekologicznej. Jury oceniało trafność komentarza ekologicznego, pomysłowość, ogólne wrażenie artystyczne. Wiele radości jurorom sprawiło ocenianie mody ekologicznej na wesoło.

Zmęczonych i uśmiechniętych zawodników czekały jeszcze konkurencje sportowe i bieg ekologiczny. Było więc przeciąganie liny, strzał do bramki, rzut ringo, skoki w workach i tor przeszkód.

W wyniku końcowego podliczenia punktów bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z Zespołu Szkół w Woli Uhruskiej. II miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół nr 1 w Milejowie, III miejsce wywalczyło Publiczne Gimnazjum w Okszowie zaś IV Publiczne Gimnazjum nr 1 i Publiczne Gimnazjum n 2 z Włodawy.

Sponsorami gimnazjalnego rambitu było Nadleśnictwo Włodawa (współorganizator), Nadleśnictwo Sobibór, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, Gmina Włodawa. Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwali organizatorzy Joanna Kozak, Beata Sołtan, Agnieszka Pawluk i Dorota Kieloch.

źródło: www.gmina-wlodawa.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 07/06/2019

Podaj dalej, powiadom znajomych....