Włodawa: Wycieczka do Warszawy
Pierwszym punktem wycieczki była Wytwórnia Filmów Fabularnych i Dokumentalnych, gdzie uczniowie mogli poczuć atmosferę pracy twórców filmowych i poznać kolejne aspekty produkcji filmowej. Zobaczyli dekorację wykreowaną przez twórców filmowych - prawdziwie królewską ucztę, salę tronową i królewską sypialnię.

Przeszli filmowymi lochami czasu, a dzięki technologii VR przenieśli się na plan filmowy i będąc w samym środku wydarzeń obserwowali nagrywanie ujęć i pracę ekipy filmowej. Poznali pracę kostiumografa, przymierzali wybrane kostiumy i sprawdzali się w zadaniach z filmowej garderoby.

Ostatnim punktem wycieczki był Studio Buffo i musical "Romeo i Julia" w 3D. Temat musicalu to miłość dwojga młodych ludzi, nie umiejących odnaleźć porozumienia ze światem dorosłych w chwili rodzącego się wielkiego uczucia.
Stawki: Pożar budynku mieszkalnego
To dramat pokoleń rodziców i dzieci, którzy nie potrafią ze sobą rozmawiać, słuchać się i szanować swoich potrzeb. Piękne teksty, wzruszająca muzyka oraz strugi deszczu na głowach sprawiły, że spektakl zahipnotyzował widzów. Wycieczkę zorganizowała p. Małgorzata Błażejczyk.
Ewa Bartyś
/ź/ sp3wlodawa.pl
Zobacz również:
Spotkanie z Barbarą Kosmowską w BPG Hańsk
Więcej...
data publikacji: 06/05/2018
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Korolówka: Zakończenie roku klas maturalnych
Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu, następnie głos zabrał dyrektor szkoły pan Leszek Młynarczyk, który w kilku ciepłych słowach podziękował uczniom za wspólnie spędzone cztery lata. Podkreślił, że uczniowie kończący Technikum w Korolówce-Osadzie zostali dobrze przygotowani do dalszej drogi bez względu na to, czy wybiorą naukę na studiach wyższych, czy też zdecydują się już teraz realizować zawodowo, pozostając w swoich gospodarstwach rolnych, czy też podejmując pracę w sektorze rolniczym.

Podczas uroczystości Dyrektor podziękował czwartoklasistom za ich wkład w rozsławianie dobrego imienia szkoły, kreowanie jej pozytywnego wizerunku, sukcesy w wielu konkursach, olimpiadach, turniejach sportowych i zawodowych, przeglądach artystycznych itp., które stały się własnością nas wszystkich. Zwrócił również uwagę na godne zachowanie, uczestnictwo w akcjach charytatywnych i wrażliwość na potrzeby innych ludzi. Wyrazem wdzięczności była ilość nagród i dyplomów, którymi zostali uhonorowani.
W dowód uznania wręczono listy gratulacyjne rodzicom najlepszych uczniów: Kamila Samojluka, Iwony Karpińskiej, Piotra Jaszczuka, Moniki Sawki, Radosława Tadeniewicza, Weroniki Baj, Aleksandry Skibińskiej.

Wzruszającą uroczystość pożegnania klas maturalnych zaszczyciła swoją obecnością zastępca przewodniczącego Rady Rodziców pani Henryka Wołodko.
Uroczystość dopełnił kabaretowy prezent w wykonaniu uczniów klas czwartych, który pozwolił odchodzącym spojrzeć na szkołę z przymrużeniem oka. Pożegnanie klas czwartych przebiegało zgodnie ze scenariuszem, opracowanym przez p. Agnieszkę Wodnicką i Dianę Łubkowską.
Włodawa: Koniec roku w klasach maturalnychDrodzy Maturzyści! Życzymy Wam radości zasiewu, wytrwałości oczekiwania i najpiękniejszych zbiorów tam, gdzie codzienne zostawicie swoje serce i umysł.

Agnieszka Wodnicka
/ź/ zsr-korolowka.pl
Zobacz również:
Sławatycze – Matka z synem aresztowani
Włodawa – Zapalenie światełek na choince w SP3
Więcej...
data publikacji: 19/12/2017
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Wola Uhruska: 2 maja Dzień Flagi RP /wideo/
Polskie barwy narodowe jako jedne z nielicznych w świecie mają pochodzenie heraldyczne. Wywodzą się z barw herbu Królestwa Polskiego i herbu Wielkiego Księstwa Litewskiego, co określiła uchwała Sejmu Królestwa Polskiego z 1831 roku. W symbolice polskiej flagi biel pochodzi od bieli Orła, będącego godłem Polski, i bieli Pogoni - rycerza galopującego na koniu, który jest godłem Litwy. Oba te godła znajdują się na czerwonych tarczach herbowych.
W heraldyce kolor biały tradycyjnie symbolizuje srebro, wodę, czystość oraz niepokalanie. Czerwień to symbol ognia, odwagi i waleczności. Pierwotnie polską barwę narodową stanowił drogocenny karmazyn – odcień ciemnej czerwieni z domieszką błękitu, określany też barwą krwi żylnej – jako najszlachetniejszy z kolorów, stanowiący symbol dostojeństwa i bogactwa. Uzyskiwany z koszenili, wyrabianej z wysuszonych i zmielonych owadów pluskwiaka czerwca polskiego, był jednak bardzo drogi i mogli sobie na niego pozwolić wyłącznie najbogatsi.
Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1919 r., w ustawie ustalono barwy narodowe na biały i czerwony, ale dwa lata później Ministerstwo Spraw Wojskowych wydało broszurę, w której zdefiniowało odcień czerwieni jako karmazynowy. W 1927 r. zmieniono kolor flagi na cynober (odcień czerwieni wpadający w pomarańczowy). Ten sam kolor użyty został w definicji flagi z 1955 r.
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej /wideo/
Po raz pierwszy barwy białą i czerwoną uznano za narodowe 3 maja 1792 roku, podczas obchodów pierwszej rocznicy uchwalenia Ustawy Rządowej (Konstytucji 3 maja), a regulacja prawna polskiej flagi została przyjęta w Uchwale Sejmu Królestwa Polskiego z 7 lutego 1831 r. Od roku 2004, 2 maja jest oficjalnie obchodzony jako Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
/ź/ zswolauhruska.internetdsl.pl
Zobacz również:
112: Pijany kierowca uciekł do lasu
Pożegnali Gimnazjum – Fotorelacja
Urszulin: Pokaz sprawności OSP Urszulin
Więcej...
Podaj dalej, powiadom znajomych....