Włodawa: Wybory 22 kwietnia - wlodawa.NET


Włodawa: Wybory 22 kwietnia

Jak podaje Nowy Tydzień "Wojewoda lubelski ustalił datę wyborów uzupełniających do Rady Gminy Włodawa. Mieszkańcy Szuminki wybiorą nowego radnego ze swojej miejscowości 22 kwietnia, w niedzielę. Głosowanie odbędzie się w lokalu wyborczym w Urzędzie Gminy we Włodawie.

Wybory są efektem rezygnacji z mandatu przez Andrzeja Kiełkowicza, dotychczasowego rajcy z Szuminki. Kiełkowicz zrezygnował z mandatu, ponieważ – jak tłumaczył – nie widział możliwości dalszej współpracy z władzami gminy.

Jednak i tak straciłby mandat, bo został skazany prawomocnym wyrokiem za znieważenie funkcjonariusza na służbie. 


Jak na razie do walki o mandat po Kiełkiewiczu aspiruje tylko jeden kandydat. Nieoficjalnie wiadomo, że jest nim sołtys Szuminki Mirosław Kaliński, radny Rady Gminy Włodawa minionej kadencji.

Kaliński wystartuje, tak jak podczas ostatnich wyborów, z Komitetu Wyborczego Wyborców Tadeusza Sawickiego."

/ź/ nowy tydzień

👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Są komputery, będzie darmowy Internet

150 najbiedniejszych gospodarstw domowych z powiatu włpdawskiego przez 8 lat będzie miało darmowy internet. Do tego 33 osoby bezpłatnie otrzymają komputery. I to w ciągu najbliższych miesięcy.

Władze powiatu realizują projekt „NIE - wykluczeniu cyfrowemu w powiecie włodaw-skim". A jeszcze przed kilkoma tygodniami przedsięwzięcie było bardzo zagrożone, gdyż za zaplanowane kwoty żadna firma nie chciała wykonać takiej usługi. Ale się udało...

W ubiegłym tygodniu Zarząd Powiatu we Włodawie podpisał umowę z wykonawcą sieci dostarczającej Internet uczestnikom projektu, przede wszystkim mieszkańcom małych miejscowości. Wcześniejsze, jeszcze z czerwca 2011r. przetargi nie dochodziły do skutku, gdyż oferenci życzyli sobie kwot zdecydowanie przerastających budżet projektu. Tylko dzięki zaradności i kompetencji Zofii Fulman koordynatora projektu oraz szybkiej reakcji kierownika Mariusza Zańki - udało się projekt uratować.

Głównym celem projektu jest zapewnienie nieodpłatnego dostępu do Internetu dla 150 gospodarstw domowych z terenu powiatu włodawskiego zagrożonych wykluczeniem cyfrowym z powodu trudnej sytuacji materialnej lub niepełnosprawności. Zakupiono 33 komputery dla gospodarstw domowych i 3 jednostek podległych powiatowi włodawskiemu (internaty i SOSW), ponadto zostanie wykonanych 150 podłączeń do Internetu. Rozpoczęło się już instalowanie Internetu i przekazywanie sprzętu. Na razie komputery przekazano tylko do jednostek, a mieszkańcy dostaną je lada dzień, gdy zakupione zostaną Licencje Praw Najmu.

W najbliższym czasie przedstawiciele gospodarstw domowych, które otrzymają komputer z dostępem do Internetu zostaną przeszkoleni z podstaw obsługi powierzonych urządzeń oraz podstaw Internetu, poczty elektronicznej i z konfiguracji sieci bezprzewodowej. - Cl, którzy otrzymają w ramach projektu sam dostęp do sieci Internet, będą uczestniczyć tylko w szkoleniach z konfiguracji sieci bezprzewodowej. Szkolenia będą obowiązkowe i będą we Włodawie - mówi Z. Fulman.

Dzięki projektowi niezamożni mieszkańcy będą mogli w pełni uczestniczyć w społeczeństwie informacyjnym poprzez możliwość korzystania z nowych technologii oraz rozwój kompetencji w zakresie obsługi komputera i Internetu. Efekty realizacji projektu mają mieć wymiar długofalowy - wyrwanie z marazmu, zmiana postaw życiowych, rozwój indywidualny i gospodarczy.

Projekt jest skierowany do mieszkańców powiatu włodawskiego (gminy: Hanna, Hańsk, Stary Brus, Urszulin, Włodawa, Wola Uhruska i Wyryki oraz miasto Włodawa), spełniających kryteria dochodowe upoważniające do otrzymania wsparcia w ramach systemu pomocy społecznej, dzieci i młodzieży uczącej się z rodzin w trudnej sytuacji materialnej i społecznej uprawniającej do uzyskania stypendiów socjalnych, typowana do otrzymania wsparcia we współpracy z ośrodkami pomocy społecznej; osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności lub orzeczeniem równoważnym; jednostek podległych Starostwu (2 internaty przy szkołach podlegających powiatowi włodawskiemu i Specjalny Ośrodek Szkol-no-Wychowawczy).

Firma, która instaluje Internet, to SUN-Network Macieja Zamłynnego z Włodawy. Zobowiązała się, że zainstaluje „net" w ciągu półtora miesiąca. Nowy całkowity koszt projektu to: 787 441,17 zł, z czego dofinansowaniez UE wyniesie 85%, czyli 669 324,99 zł.

NOWY TYDZIEŃ™

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

Więcej...


data publikacji: 08/03/2022

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Edmund Brożek nadal prezesem

Członkowie włodawskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej spotkali się na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym. Gospodarzem spotkania był Edmund Brożek. Niemal przez aklamację został prezesem koła na następną 3-letnią kadencję. W programie zebrania znalazły się m.in. sprawozdanie prezesa z 3-letniej kadencji, ze szczególnym uwzględnieniem rocznej działalności zarządu koła. Obecni jednogłośnie docenili dotychczasową działalność Zarządu Koła z Edmundem Brożkiem na czele. Wybrali go bezapelacyjnie na prezesa następnej kadencji. Wybrano 11-osobowy zarząd Koła ŚZŻAK we Włodawie w składzie: E. Brożek – prezes, Wiesław Holaczuk, Marianna Galewska, Stanisław Ignatiuk, Urszula Koszuk, Halina Gorgol, Stanisław Hondra, Mariusz Zańko, Feliks Marciszewski, Janina Dunin i Maria Krzowska. Komisję rewizyjną tworzą: Z. Woszczyński, Henryk Rudzki, Renata Holaczuk, Longin Samson i Stanisław Kalitka. Spotkanie było okazją do złożenia sobie życzeń noworocznych. Włodawskie Koło ŚZŻAK wystosowało też apel przeciwko likwidacji Sądu Rejonowego we Włodawie. NOWY TYDZIEŃ™  
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

Więcej...

data publikacji: 06/02/2018

Podaj dalej, powiadom znajomych....