„Życie składa się z powitań i pożegnań” – to słowa doskonale oddające charakter policyjnej służby. Wczoraj z policyjnym mundurem rozstał się Komendant Powiatowy Policji we Włodawie – młodszy inspektor Tomasz Patra. Odchodzącego na emeryturę komendanta uroczyście pożegnał inspektor Artur Bielecki – Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie.
Młodszy inspektor Tomasz Patra w szeregi Policji wstąpił w 1998 roku. Niemal przez cały okres swojej wieloletniej służby związany był z pionem kryminalnym, najpierw na stanowiskach wykonawczych, a następnie kierowniczych. Przez pierwsze lata służby związany był z Komendą Miejską Policji w Chełmie oraz Komendą Powiatową Policji w Krasnymstawie. Kolejny okres to służba w Wydziale Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz Centralnym Biurze Śledczym Komendy Głównej Policji. W 2013 roku został Zastępcą Naczelnika Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie. Z Komendą Powiatową Policji we Włodawie związany był przez ostatnie 5 lat najpierw jako I Zastępca Komendanta Powiatowego, a od 2018 jako szef włodawskiej Policji. Młodszy inspektor Tomasz Patra był odznaczany w 2015 roku brązową odznaką „Zasłużony policjant” oraz w 2018 roku srebrnym medalem „Za długoletnią służbę”.
Zobacz również:.
112: Poszukiwany z Włodawy nie wiedział że policjant jest na urlopie
112: Poszukiwany mieszkaniec Hańska ruszył na policjantów z tulipanem
Hanna: Policjanci z Włodawy przeszkolili żołnierzy WOT w Kuzawce /wideo/
Ze względu na ograniczenia epidemiologiczne wczorajsza uroczystość miała charakter symboliczny. Wśród przybyłych gości znaleźli się Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie inspektor Artur Bielecki, Starosta Powiatu Włodawskiego Andrzej Romańczuk oraz Burmistrz Miasta Włodawa Wiesław Muszyński. Zaproszeni goście razem z kadrą kierowniczą jednostki, policjantami i pracownikami cywilnymi pożegnali odchodzącego na emeryturę komendanta podkreślając jego zaangażowanie i troskę o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. Na spotkaniu nie zabrakło podziękowań oraz życzeń o wszelkiej pomyślności w realizacji planów i marzeń, aby czas emerytury był początkiem nowego pełnego optymizmu, dystansu i zadowolenia życia.

Obowiązki Komendanta Powiatowego Policji we Włodawie pełnił będzie młodszy inspektor Krzysztof Tatys – I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji we Włodawie.
Sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
/ź/ policja.gov.pl
Zobacz również:
Sport: XXVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży we Włodawie /wideo/
112: Nieumiejętne wymijanie przyczyną kolizji na Żeromskiego
Więcej...
data publikacji:
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Włodawa: Więzienne serce pomocy już zapełnione
Plastikowe korki w Zakładzie Karnym we Włodawie są zbierane przez funkcjonariuszy i osadzonych. Działania takie wpisują się w program Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej pod hasłem #ResortSprawiedliwosciPomaga.
Akcje charytatywne polegające na zbieraniu i przekazywaniu plastikowych korków pomogły już wielu osobom i są prowadzone w wielu instytucjach. Środki uzyskane ze sprzedaży polietylenu w tej formie trafiają do potrzebujących. Zakład Karny we Włodawie od kilku lat pomaga w ten sposób.
Zobacz również:.
Ekologia: 200 litrów miodu z miejskiej pasieki
Ekologia: 23 stycznia to dzień bez opakowań foliowych
Włodawa: Policjanci otrzymali podziękowaniami za emisję komunikatów /wideo/
Od ostatniego przekazania korków przez włodawską jednostkę na rzecz Oliwiera, plastikowy towar jest dalej zbierany i tym razem będzie przekazany dla Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie. Hospicjum funkcjonuje od 1997 roku. Zostało powołane, aby objąć domową opieką dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami. Nakrętki z butelek na terenie jednostki zbierane są zarówno przez funkcjonariuszy, pracowników cywilnych a także przez osadzonych.

Dla osób pozbawionych wolności możliwość włączenia się w powyższe akcje jest przejawem ich integracji ze światem zewnętrznym i daje dużo satysfakcji z faktu włączenia się we wspólny cel jakim jest pomoc dla potrzebujących. Tego typu zachowania ze strony skazanych mają również pozytywny wpływ na przebieg procesu resocjalizacji. Dodać należy, że zbieranie plastikowych kapsli ma także wymiar ekologiczny – zebrany plastik nie zaśmieci terenu wokół nas a firmy recyclingowe przetworzą je na kolejne użyteczne przedmioty.
Oprócz dobrowolnych wpłat przez darczyńców na konto FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ” ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa, Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 Tytułem: 37870 Kloc Oliwier – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia, darowizny można też wpłacać online przez stronę: dzieciom.pl/podopieczni/37870 oraz siepomaga.pl/Oliwier-Kloc.
opracował: por. Daniel Pręciuk
/ź/ sw.gov.pl
Zobacz również:
Więcej...
data publikacji: 08/12/2017
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Chełm: Zakład Karny z Włodawy wspiera schronisko z Chełma
Zakład Karny we Włodawie przekazał na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Chełmie zużyte składniki majątku ruchomego. Wszyscy odczuwamy skutki trwającej od wiosny ubiegłego roku pandemii. Trudny czas potęgowany jest przez trwającą zimę. W tym okresie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt potrzebują pomocy.
Zobacz również:.
Włodawa: Puszka dla głodnego brzuszka
Włodawa: Resocjalizacja więźniów z Włodawy poprzez historię Polski
Zwierzętami w chełmskim schronisku opiekuje się Fundacja dla Zwierząt Szczęśliwy Los. Aktualnie znajduje się w nim 70 psów. Przekazane koce, ręczniki, ścierki pomogą Fundacji Szczęśliwy Los w prowadzeniu schroniska.

Powyższe działania funkcjonariuszy Zakładu Karnego we Włodawie wpisują się w program Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej pod hasłem #ResortSprawiedliwościPomaga.
opracował: por. Daniel Pręciuk
/ź/ sw.gov.pl
Zobacz również:
Więcej...
Podaj dalej, powiadom znajomych....