Biblioteka inspiracją – Finał XVI Festiwalu Twórczości Dziecięcej - wlodawa.NET


Biblioteka inspiracją – Finał XVI Festiwalu Twórczości Dziecięcej

Moja magiczna biblioteka WłodawaW piątek, 13 maja 2016 r. we włodawskiej książnicy odbył się Finał XVI Festiwalu Twórczości Dziecięcej „Moja magiczna biblioteka – w 70-lecie Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie” pod Honorowym Patronatem Starosty Włodawskiego Andrzeja Romańczuka i Burmistrza Włodawy Wiesława Muszyńskiego, zorganizowany we współpracy z Starostwem Powiatowym we Włodawie, Urzędem Miejskim we Włodawie, Miejską Komisją Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Włodawie, Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich Koło przy MBP we Włodawie i w roli sponsora Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. we Włodawie.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek „Biblioteka inspiruje”. Szesnasta edycja Festiwalu nawiązywała do 70-lecia działalności naszej biblioteki. Tematyka zachęcała uczestników do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań w pracy artystycznej wpływając jednocześnie na rozwój wyobraźni i kształtowanie potrzeb czytelniczych wśród młodych uczestników konkursu, będąc jednocześnie elementem promocji Włodawy i Powiatu Włodawskiego.

Zgromadzonych gości powitał Jacek Żurawski, Dyrektor MBP we Włodawie. Uroczystość poprowadziły: Edyta Pietrzak, Kierownik Działu Regionalnego MBP i Małgorzata Topolska, Bibliotekarz Oddziału dla Dzieci.

Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia „Papierosy to szkodliwce” w wykonaniu grupy teatralnej „Świetliki” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Włodawie pod opieką artystyczną Joanny Szymańskiej, Anety Czerwińskiej i Anny Bajko-Książek.

Część animacyjna zawierała elementy profilaktyczne podejmujące trudny temat przeciwdziałania uzależnieniom przekazane poprzez artystyczną formę wyrazu w formie przystosowanej do zdolności percepcyjnych młodych uczestników spotkania. Dla zainteresowanych profilaktyką uczestników spotkania udostępnione zostały też materiały przekazane przez Miejską Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Włodawie.

Podsumowania tegorocznej edycji Festiwalu dokonała Edyta Pietrzak, natomiast protokoły z posiedzeń Komisji Konkursowych odczytała Małgorzata Topolska.

Uroczystego wręczenia nagród i dyplomów laureatom dokonali przedstawiciele współorganizatorów, którzy wyrazili podziw dla młodych twórców oraz życzyli im dalszych sukcesów na artystycznej ścieżce: Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński, Wicestarosta Włodawski Adam Panasiuk i Joanna Pogonowska – Przewodnicząca Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Włodawie oraz Jacek Żurawski Dyrektor MBP.

Małgorzata Zińczuk, Z-ca dyrektora ds merytorycznych MBP, inicjatorka i pomysłodawczyni konkursu, pogratulowała uczestnikom zdolności artystycznych, wyrażając jednocześnie radość z nieprzemijającej popularności festiwalu, który stanowi dla laureatów możliwość zaprezentowanie swoich prac szerokiemu gronu odbiorców.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie pokonkursowej wystawy w Galerii Na Piętrze, gdzie uczestnicy wydarzenia mogli obejrzeć prace nagrodzone i wyróżnione w bieżącej edycji. Natomiast w Dziale Regionalnym czekał na wszystkich słodki poczęstunek ufundowany przez Starostwo Powiatowe we Włodawie.

[wp_ad_camp_1]

W aktualnej edycji wpłynęło 231 prac (w tym 74 w kategorii literackiej, 2 multimedialnej i 155 w plastycznej) złożonych przez 201 uczestników z 14 placówek kulturalnych i oświatowych powiatu włodawskiego. Komisje konkursowe postanowiły 44 prace nagrodzić (16 w kategorii literackiej w tym cztery I nagrody, pięć II i siedem III; 2 w kategorii multimedialnej i 26 w kategorii plastycznej) a 9 prac plastycznych wyróżnić.

LISTA LAUREATÓW XVI FESTIWALU TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ

źrodło: www.wlodawa.eu

👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Pomoc prawna dla najsłabszych

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej WłodawaCodziennie w dni robocze w Starostwie Powiatowym we Włodawie czynny jest punkt bezpłatnej obsługi prawnej. Pomoc prawna jest świadczona przez adwokatów i radców prawnych. Jednak nie dla wszystkich.

Od początku roku 2016 na terenie całej Polski zaczął funkcjonować system darmowej pomocy prawnej. Stworzony został dostęp do nieodpłatnej pomocy prawnej świadczonej osobiście przez adwokata lub radcę prawnego w lokalach udostępnionych przez powiaty. We włodawskim starostwie są dwa punkty prowadzone przez powiat oraz przez lubelskie Stowarzyszenie Równych Szans „Bona Fides”. Oba mieszczą się w starostwie na II piętrze.

Z bezpłatnej pomocy korzystają jednak nie wszyscy. Otrzymują je osoby, które nie ukończyły 26. roku życia lub ukończyły 65 lat, osoby korzystające z pomocy społecznej, posiadające ważną Kartę Dużej Rodziny, kombatanci, weterani lub poszkodowani katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną.

- Przychodzą do mnie ludzie z bardzo wieloma i różnymi problemami prawnymi – mówi Magdalena Szlachetka – radca prawny ze Stowarzyszenia Równych Szans BONA FIDES. – Interesanci zgłaszają się do mnie z różnymi problemami natury prawnej, przede wszystkim nie wiedzą jak poruszać się w zawiłych przepisach prawa - mówi Magdalena Szlachetka – radca prawny ze Stowarzyszenia Równych Szans BONA FIDES. - Dominują sprawy z zakresu prawa spadkowego oraz prawa rzeczowego, w szczególności sprawy o stwierdzenie nabycia spadku, a także o stwierdzenie zasiedzenia nieruchomości.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Nie brakuje również Interesantów, którzy borykają się z problemami bezprawnych zajęć komorniczych. I tak ostatnio zwróciła się do mnie o pomoc kobieta, której komornik sądowy bezprawnie zajął całe świadczenie rentowe, pozostawiając kobietę i jej córkę bez jakichkolwiek środków do życia. Większość problemów, z jakimi zgłaszają się osoby uprawnione, udaje nam się rozwiązać. Klienci są zadowoleni z pomocy, jaką u nas otrzymali. Często zdarza się, że wdzięczni za uzyskaną pomoc wracają i dzielą się informacjami o dalszych pozytywnych losach przebiegu sprawy.

- To jest bardzo ważne wypełnienie luki w systemie prawnym – mówi Andrzej Romańczuk, starosta włodawski. – Bardzo często bowiem ludzie starsi nie mogą skorzystać z pomocy prawnika, ponieważ ich normalnie na to nie stać. Bezpłatna pomoc wypełnia – oczywiście w ograniczonym zakresie – tę lukę. Niemal codziennie spotykam się w urzędzie z ludźmi, którzy pytają się, gdzie można znaleźć prawnika od bezpłatnej porady.

Uprawnieni będą mogli uzyskać informacje w zakresie wielu dziedzin prawa poza prawem celnym, dewizowym, handlowym i działalności gospodarczej, z wyjątkiem przygotowywania do jej rozpoczęcia.

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej: budynek starostwa we Włodawie przy al. J. Piłsudskiego 24 (pokój 216, II piętro - punkt prowadzony przez Stowarzyszenie Równych Szans ”BONA FIDES” z Lublina. Dni i godziny otwarcia: poniedziałek – środa od godz. 13.00 do godz. 17.00, czwartek – piątek od godz. 9.00 do godz. 13.00. i pokój 212 - punkt prowadzony przez powiat włodawski. Dni i godziny otwarcia: poniedziałek – środa od godz. 9.00 do godz. 13.00, czwartek – piątek od godz. 13.00 do godz. 17.00).

źrodło: www.powiatwlodawski.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 26/02/2024

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Zajęcia z programowania z elemntami robotyki w MDK

warsztaty Arduino WłodawaZajęcia z robotyki dla dzieci to nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim inwestycja w przyszłość. Teraz nie liczy się już tylko znajomość języków obcych czy sama znajomość obsługi komputera - jeszcze ważniejsza staje się specjalizacja w konkretnej dziedzinie.

Robotyka jest na tyle specyficzną dyscypliną naukową, że nawet nie jesteśmy świadomi jak często z niej korzystamy. Podróżując samochodem, używając telefonów komórkowych, komputerów lub sprzętu AGD wchodzimy w pośredni a czasem nawet w bezpośredni kontakt z technologiami wykorzystywanymi przy robotach, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Pozwólmy zatem dzieciom odkryć niesamowity świat robotów, a przy okazji zaoferować im możliwość zdobycia dobrego zawodu.

Pomóc w tym mogą zajęcia z programowania urządzeń elektronicznych na bazie platformy ARDUINO, które prowadzone są w Młodzieżowym Domu Kultury im. Oskara Kolberga we Włodawie, na których dzieci poznają niezwykły świat urządzeń elektronicznych, dowiadują się jak są zbudowane, do czego mogą służyć i w jaki sposób wspierać ludzkie dążenia do doskonałości. Twoje dziecko nie musi mieć specjalnych zdolności - wystarczy zwykła dziecięca ciekawość. Zajęcia prowadzi Mariusz Józefczuk, nauczyciel informatyki, uczestnik programu Ogólnopolskiej Akademii Programowania.

Zajęcia prowadzone są cyklicznie w formie warsztatów oraz stałe przez cały rok szkolny. Szkoła na terenie powiatu włodawskiego zainteresowana poznaniem tej propozycji zajęć może zgłosić swój udział w pokazach, wówczas ustalony zostanie termin zajęć w zgłoszonej szkole.

W ostatnim czasie takie zajęcia odbywały się w szkołach Gminy Urszulin (10 maja), zaś jednodniowe warsztaty z robotyki w nowym obiekcie Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyrykach - BIBLIOTECE INSPIRACJI {16 kwietnia). Od 1 czerwca rusza nabór na zajęcia stacjonarne w MDK. Informacje o zajęciach można uzyskać w sekretariacie placówki lub u nauczyciela prowadzącego. Liczba miejsc na zajęcia jest ograniczona.

Dlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia?

Nasze zajęcia to przede wszystkim świetna zabawa,
0% nudnej teorii, 100% nauki poprzez wykonywanie interesujących zadań,
Każde zajęcia to rozwój zdolności logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej, kreatywności, a także pracy zespołowej,
Zajęcia odbywają się w komfortowych warunkach
Warsztaty z robotyki to nie tylko fascynujące hobby dla dziecka, ale także inwestycja w jego przyszłość.

 

źrodło: http://www.mdk.wlodawa.pl/

 

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 28/09/2023

Podaj dalej, powiadom znajomych....