Kilka zdań o Nadbużańskim Turnieju w Sławatyczach - wlodawa.NET


Kilka zdań o Nadbużańskim Turnieju w Sławatyczach

Turniej SławatyczeW niedzielę 17 stycznia w hali gimnazjum w Sławatyczach rozegrany został bardzo dobry turniej halowy. Do zawodów przystąpiło 14 drużyn z powiatów: bialskiego, włodawskiego oraz parczewskiego. Poziom drużyn uczestniczących w turnieju był wysoki, pojawiły się ekipy grające od klasy okręgowej do klasy "B" oraz amatorskie drużyny chcące zagrać w turnieju. Patronat nad turniejem pełnił Lubelski Związek Piłki Nożnej z prezesem Zbigniewem Bartnikiem, któremu dziękujemy za osobiste przybycie i wręczenie nagród zwycięskim drużynom.

[wp_ad_camp_1]

W Sławatyczach nie zabrakło też osobistości z Bialskiego związku Piłki Nożnej oraz tradycyjnie władz miejscowej gminy, im również składam serdeczne podziękowania. Rywalizacja toczyła się w czterech grupach z powodu nie dojechania dwóch drużyn, grupa A i B liczyła cztery zespoły natomiast C i D trzy zespołowe zestawienie. Mecze rozegrane zostały w wymiarze 10 minutowym do fazy pucharowej dostały się dwa najlepsze zespoły z grup, utworzyły one cztery pary ćwierćfinałowe i do dalszego etapu przechodził tylko zwycięzca.

Czujne oko nad przebiegiem zawodów pełnił sędzia z Chełmskiego Związku Piłki Nożnej Kacper Czarnota na co dzień biegający po boiskach trzecioligowych wraz z nim turniej prowadziło dwóch sędziów jednym z nich był Ryszard Nilipiuk, bardzo dziękujemy za sprawiedliwe sędziowanie turniej bowiem odbył się bez skarg ze strony uczestniczących w nim drużyn. W grupie A z bardzo dobrej strony pokazały się drużyny Maxa Rossosz oraz KS Dąbrowica, które zdobyły po pięć punktów o tym iż Max znalazł się na pierwszym miejscu przesądziła liczba bramek miedzy innymi dzięki postawie strzeleckiej Damiana Banaszczuka zawodnik Maxa trafił czterokrotnie w turnieju. W Dąbrowicy prym wiodła dwójka Soćko oraz Sidoruk.

Bardzo miłą niespodzianką była postawa zespołu Amatora Krzywowólka niestety mimo że nie ponieśli porażki trzy razy remisowali musieli opuścić turniej po fazie grupowej zajmując trzecią pozycje. Tabele grupy A zamyka zespół z Suchawy, zagrał on poniżej oczekiwań i z jednym oczkiem kończy turniej na czwartej pozycji w grupie A. W grupie drugiej niespodziankę sprawił zespół LKS II z miejscowych Sławatycz który wygrywa grupę z siedmioma oczkami dzięki postawie duetu Dominik Chomiczewski oraz Damian Zagajski obaj po dwa trafienia. Z drugiego miejsca wychodzi Kodeń który pokonał zespół z Białej Podlaskiej oraz Hanny w ostatnim meczu grupowym uległ natomiast gospodarzom a raczej ich rezerwom i mając 6 punktów musiał czekać na pierwszy zespół z grupy D.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Trzecie miejsce w grupie B z 4 punktami zajmuje Biała Podlaska, na ostatnim miejscu z zerowym dorobkiem Bug Hanna. W grupie C z bardzo dobrej strony zaprezentował się zespół z Gęsi dwa szybkie zwycięstwa i pierwsze miejsce miejsce, o wyjście z grupy w ostatnim spotkaniu rywalizował LZS Dobryń i Reszta Świata po trzech bramkach Mieczysława Rybaczuka lepszy zespół z Dobrynia i to on zagrał później w ćwierćfinale. W grupie D zdecydowanie najsilniejszej zagrały LKS Sławatycze pierwszy zespół, Eko Różanka oraz Warka Dobratycze. LKS zremisował z Eko Rózanką w pierwszym meczu tej grupy, później na parkiet wyszedł zespół z Dobratycz i po wyrównanym spotkaniu uległ minimalnie 1-0 Eko, w ostatnim meczu tej grupy Warka musiała uznać wyższość LKS-u, który dzięki wygranej więcej niż jedną bramką wygrywa grupę D. Po zakończeniu fazy grupowej dochodzi do ćwierćfinałów Rossosz zmierzył się z LZS Dobryń faworytem był Max ale zaskoczenie bo to LZS prowadził a Rossosz nie potrafił wstrzelić się w bramkę Dobrynian gdy się im udało na dwie minuty przed końcem kapitalna akcja LZS i to on wchodzi do półfinału.

W półfinale zespół Dobrynia spotkał się z Eko Różanką która po dobrym meczu minutę przed końcem ogrywa rezerwy miejscowego LKS-u. Trzeci ćwierćfinał to niebywałe emocje, które zagwarantowały nam zespoły z Gęsi i Dąbrowicy do wyłonienia zwycięscy potrzebne były rzuty karne te lepiej wykonywał zespół z Dąbrowicy.Ostatni mecz 1/4 finału to gratka dla przybyłych licznie kibiców ich ulubieńcy LKS Sławatycze rywalizowali z Kodniem i po niezłym meczu pewnie 3-1 ograli zespół za miedzy. Półfinałowe zmagania rozpoczyna zwycięstwo Eko Różanki z LZS 2-0 a jedną z bramek strzelił najlepszy zawodnik turnieju kapitan Eko Emil Mikulski.Drugą parę półfinałową utworzyły zespoły KS Dąbrowica oraz gospodarze LKS Sławatycze, po dobrym spotkaniu i akcji bramkowych z obu stron na tablicy widniało 0-0 i gdy wszyscy się szykowali na serie karnych na dwie sekundy przed końcem król strzelców turnieju Michał Sołoduszkiewicz wprowadził w euforie kibiców w hali pokonując dobrze broniącego bramkarza KS Dąbrowica.

Czy wiesz, że przy zakupie ubezpieczenia twojego samochodu 🚘 w Mubi przez link polecający👇👇👇

mubi.pl/id-GMM29C

otrzymasz gwarantowane 150 zł wypłacane prosto na Twoje konto. Wybierając najtańszą polisę w Mubi, możesz dużo zaoszczędzić, a wysyłając SMS-a do znajomych lub rodziny, możesz podzielić się informacją o najkorzystniejszej ofercie która tu znalezleś i pomóc im też zdobyć 150 zł bonusu. Przypominamy, że bonus 150 zł za zakup to realne obniżenie składki, a samo porównanie kilkudziesięciu ofert może zaowocować oszczędnością nawet kilkuset złotych.
Pamiętaj, nikt nie lubi przepłacać za OC!
Ta oferta to doskonała okazja, aby zaoszczędzić.

Po przerwie spowodowaną odpoczynkiem dla KS-u rozegrany został mecz o trzecie miejsce w którym LZS Dobryń pokonał KS Dąbrowice dwa do jednego na domiar złego dla KS Dąbrowicy stracili oni bramkę pięć sekund przed końcem. Na koniec mecz finałowy czyli powtórka z grupy i mecz Eko z LKS Sławatycze i znów obie ekipy nie potrafiły strzelić bramki i po najlepszym meczu turnieju potrzebne były rzuty karne. Karne to loteria według innych umiejętność w niedziele lepsi w nich okazali się zawodnicy EKO RÓŻANKI dodam że obie ekipy się myliły w serii rzutów karnych i mimo że bramkarz LKS-u Tomasz Goławski został na koniec najlepszym golkiperem turnieju jego drużyna poległa.

Najlepsze trzy drużyny otrzymały puchary o raz pamiątkowe medale, osobiste nagrody otrzymał najlepszy bramkarz, zawodnik oraz król strzelców nazwiska owych panów zostały podane w relacji. Reszta zespołów otrzymała pamiątkowe dyplomy, z rzeczy organizacyjnych dziękuję osobom przygotowującym obiady dla zawodników i tym którzy pilnowali hali sportowej. Mam nadzieje że wrócimy za rok w jeszcze większej formie tak aby turniej w SŁAWATYCZACH był na poziomie takich turniejów jak w Rzeszowie. Dziękuje i miejmy nadzieje do następnego takiego emocjonującego turnieju.

Klasyfikacja końcowa: 1.Eko Różanka 2.LKS SRG SŁAWATYCZE 3.LZS Dobryń 4.KS Dąbrowica 5.Gęś Kodeń LKS II SŁAWATYCZE Max Rossosz 9. Amator Krzywowólka Biała Podlaska Reszta świata Warka Dobratycze 13.Bug Hanna Agros Suchawa
Najlepszy zawodnik- Emil Mikulski (Eko) Najlepszy bramkarz- Tomasz Goławski(LKS) Krol strzelców- Michał Sołoduszkiewicz (LKS) Finał: Eko-LKS 0:0 k 3:1 O 3 miejsce LZS Dobryń- KS Dąbrowica 2:1 Półfinały Eko-LZS 2:0 LKS-KS Dąbrowica 1:0 (tarzan) Cwiercfinały LZS-Max Rossosz 2:1 Eko-LkS II 1:0 Gęś- KS Dąbrowica 1:1 k 2:3 LKS- Kodeń 3:1( sebek,tarzan,badys) Gratulacje dla Eko Różanki za zajęcie pierwszego miejsca.

(c)www.facebook.com/klubslawatycze

Obszerna fotogaleria na FB

[osm_map_v3 map_center="51.76,23.562" zoom="12" width="100%" height="450" ]


↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

VI Zjazd Absolwentów Gimnazjum nr 536 i I LO im. T. Kościuszki

1LO Włodawa Liceum W 2016 roku I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki będzie obchodzić jubileusz 80 - lecia powołania najstarszej szkoły średniej we Włodawie.

W związku z tym w dniu 4 czerwca 2016 roku odbędzie się zjazd koleżeński, na który serdecznie zapraszamy wszystkich absolwentów i pracowników naszej placówki.

[wp_ad_camp_1]

PROGRAM VI ZJAZDU ABSOLWENTÓW Sobota, 4 czerwca 2016 r. 9:30 Zgłoszenie przyjazdu i odebranie materiałów informacyjnych w budynku szkoły. 10:30 Msza św. w kościele pw. Świętego Ludwika. 11:30 Przemarsz ulicami miasta, Apel Kościuszkowców pod pomnikiem patrona szkoły. 12:00 Część oficjalna w sali WDK. 13:30 – 14:30 Przemarsz do szkoły, powitanie gości, odsłonięcie tablicy pamiątkowej w budynku szkoły. 14:00 – 15:00 Obiad w stołówce internatu (w dwóch turach). 15:00 – 17:00 Spotkania rocznikowe w salach lekcyjnych. 19:00 Bal absolwentów Koszt udziału w Zjeździe Absolwentów: 180,00 zł (30, 00 zł wpisowe+150,00 zł-bal absolwentów) Osoby niebiorące udziału w balu absolwentów płacą tylko wpisowe 30,00 zł. Wpłat należy dokonywać do 25 maja 2016 r. na konto: Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki we Włodawie, ul. Szkolna 1 nr 95 8042 0006 0550 2062 2000 0010 z dopiskiem „Zjazd Absolwentów 2016". Dla osób, które nie mają własnego środka transportu zapewniamy dojazd na bal i powrót do Włodawy. Oferujemy nieodpłatnie noclegi w internacie z 3 na 4 czerwca 2016 r. oraz z 5 na 6 czerwca 2016 r. (ilość miejsc ograniczona). Rezerwacji noclegów należy dokonywać w sekretariacie szkoły; tel. 82 57 21 023. Komitet Organizacyjny VI Zjazdu Absolwentów Koniecznie przeczytaj: KONKURS LITERACKI „MOJE WSPOMNIENIE O SZKOLE”

(c)http://www.1lo.wlodawa.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 04/02/2019

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Montaż paneli fotowoltaicznych

panelefotowoltaiczneUprzejmie informujemy, że gmina Hańsk zamierza podjąć starania o pozyskanie środków na realizację projektu z zakresu odnawialnych źródeł energii – montaż paneli fotowoltanicznych do produkcji energii elektrycznej z energii słońca wykorzystywanej na potrzeby gospodarstwa domowego.

Jak wynika z założeń do planowanego naboru wniosków w ramach RPO WL 2015-2020 instalacje mogą być montowane u mieszkańców gminy, jednak obowiązują pewne obostrzenia:

[wp_ad_camp_1]

1. Instalacja fotowoltaczna skonstruowana będzie jako system zamknięty – przez okres trwałości projektu (5 lat) nie będzie możliwości podłączenia do sieci energetycznej, dlatego planujemy montaż systemów bateryjnych. 2. Cała wyprodukowana energia elektryczna zużywana musi być tylko i wyłącznie na potrzeby własnego gospodarstwa domowego – wielkość instalacji dobierana będzie na podstawie dotychczasowego zużycia. Brak możliwości sprzedaży nadwyżek. 3. Brak możliwości montażu instalacji na dachach pokrytych eternitem, preferowany będzie montaż paneli na dachu lub elewacji budynku mieszkalnego. Możliwy jest montaż paneli na innych budynkach lub jako instalacje wolnostojące, jednak wyprodukowany prąd nie może być wykorzystywany na cele produkcji rolniczej. 4. Uczestnikami projektu mogą być tylko osoby, które mają podpisaną umowę z zakładem energetycznym. Wymagana będzie również zgoda wszystkich współwłaścicieli nieruchomości na korzystanie z niej na cele budowlane. 5. Efekty i produkty projektu nie mogą być wykorzystywane do prowadzenia działalności gospodarczej lub rolniczej. 6. Instalacje fotowoltaiczne mogą być montowane tylko w takich lokalizacjach, gdzie istniejący budynek jest budynkiem mieszkalnym i posiada warunki techniczne spełniające odpowiednie przepisy, które umożliwiają montaż instalacji.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w planowanym projekcie zapraszamy do wypełnienia i złożenia w nieprzekraczalnym terminie do końca lutego 2016r. ankiety. Obowiązkowym załącznikiem do ankiety jest kopia faktury za energię elektryczną za 2015 rok

dok wordAnkieta dok pdfAnkieta w formacie PDF  

(c) hansk.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 07/05/2022

Podaj dalej, powiadom znajomych....