Region - Program RODZINA 500+ - wlodawa.NET


Region - Program RODZINA 500+

Program "Rodzina 500 plus" to nieopodatkowane 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków. Rodziny o niskich dochodach otrzymają wsparcie także dla jedynaka. To nawet 6000 zł netto rocznego wsparcia dla każdego dziecka. Świadczenie 500 zł to wsparcie długofalowe Program Rodzina 500 plus to systemowe wsparcie polskich rodzin. Z pomocy skorzystają rodzice oraz opiekunowie dzieci do 18 r.ż. Każda rodzina z minimum dwojgiem niepełnoletnich dzieci będzie mogła otrzymać 500 zł na drugie i każde kolejne dziecko. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł na osobę wsparcie otrzyma każde dziecko, także jedynak.

Czy wiesz, że przy zakupie ubezpieczenia twojego samochodu 🚘 w Mubi przez link polecający👇👇👇

mubi.pl/id-GMM29C

otrzymasz gwarantowane 150 zł wypłacane prosto na Twoje konto. Wybierając najtańszą polisę w Mubi, możesz dużo zaoszczędzić, a wysyłając SMS-a do znajomych lub rodziny, możesz podzielić się informacją o najkorzystniejszej ofercie która tu znalezleś i pomóc im też zdobyć 150 zł bonusu. Przypominamy, że bonus 150 zł za zakup to realne obniżenie składki, a samo porównanie kilkudziesięciu ofert może zaowocować oszczędnością nawet kilkuset złotych.
Pamiętaj, nikt nie lubi przepłacać za OC!
Ta oferta to doskonała okazja, aby zaoszczędzić.

Jak otrzymać świadczenie 500 zł? Świadczenie wychowawcze 500 zł będzie wypłacał urząd miasta, gminy, ośrodek pomocy społecznej lub centra do realizacji świadczeń socjalnych. Wniosek o to świadczenie będzie trzeba składać co roku w miejscu zamieszkania. Gdy rodzina będzie ubiegać się o świadczenie na drugie i kolejne dzieci nie będzie konieczności dołączania zaświadczenia o dochodach. Jedynie świadczenie na pierwsze dziecko uzależnione będzie od kryterium dochodowego, a więc co roku trzeba potwierdzić fakt nieprzekroczenia tego progu. We wniosku trzeba podać dane osoby starającej się o świadczenie oraz dane dzieci wraz z dodatkowymi zaświadczeniami i oświadczeniami. Jednocześnie gmina sama będzie pozyskiwała podstawowe dane o dochodach, więc nie trzeba będzie już dołączać tych informacji. Wnioski będzie można składać przez internet. Świadczenie wychowawcze, tak jak wszystkie świadczenia rodzinne, będzie wypłacane w sposób dogodny dla rodziców, czyli przede wszystkim przelewem na konto lub gotówką.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Kiedy świadczenie 500 zł będzie wypłacane? Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci 17 lutego. Program ruszy 1 kwietnia. Od tego dnia będzie można składać wnioski. Na stronie internetowej MRPiPS jest już opublikowany wzór wniosku o świadczenie wychowawcze. program 500 plus powiat włodawski (c)http://slawatycze.pl/

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Warsztaty dekoracji wielkanocnych

Florystyka Powiata(24 lutego) Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Włodawie zorganizowało w siedzibie Starostwa Powiatowego warsztaty dekoracji wielkanocnych, które skierowane były do dzieci i młodzieży z rodzin zastępczych z powiatu włodawskiego oraz Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej we Włodawie.

Celem warsztatów było poznanie tradycji wielkanocnych, rozbudzenie wyobrażani, rozwijanie zręczności manualnych, kreatywności oraz integracji wśród uczestników.

Do prowadzenia zajęć warsztatowych zaproszono Teresę Sieradzką i Dorotę Moroz z Zahajek, które z dużą cierpliwością demonstrowały i pomagały dzieciom w tworzeniu palm wielkanocnych, zdobieniu jajek za pomocą papieru kolorowego, tworzeniu kwiatów i wiele innych ozdób.

Warsztaty odwiedził wicestarosta Adam Panasiuk, który na zakończenie warsztatów w prezencie otrzymał palmę wykonaną przez dzieci. Dzieci otrzymały poczęstunek w postaci smacznych ciastek i soków. Na zakończenie każde dziecko otrzymało dyplom uczestnictwa.

(c)powiatwlodawski.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 04/02/2014

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Głos Krzysztofa Miklasa... na żywo... we Włodawie

MIklas Włodawa Niewiele jest w Polsce osób, które nie kojarzyłyby głosu Krzysztofa Miklasa i jego słynnego zawołania Leć, Adam, leć... podczas 49. Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie (2000/2001).  2 marca 2016 r. głos tego znanego i cenionego komentatora radiowo-telewizyjnego można było usłyszeć we Włodawie.  Co prawda tym razem nie relacjonujący ważne wydarzenie sportowe, ale za to komentujący swój osobisty debiut literacki. Podczas spotkania autorskiego we włodawskiej książnicy opowiadał o kulisach powstania książki "Przewrotność losu", opowieści o wielkiej studenckiej miłości rozkwitającej w znamiennych historycznie realiach polityczno-społecznych 1968 roku.

Inspiracją do napisania tej książki były moje osobiste przeżycia, obserwacje i refleksje z tamtego okresu, ale też wiele czasu spędziłem w Instytucie Pamięci Narodowej, Archiwum Państwowym i w bibliotekach, aby atmosferę tamtych lat oddać jak najobiektywniej i najrealistyczniej. Nie jest to typowa powieść autobiograficzna, choć większość występujących w niej postaci jest autentyczna. Najbardziej bliski prawdzie jest rozdział pierwszy, trzeci i przedostatni. Reszta to konfabulacje. Istotną warstwę na kartach powieści zajmują listy – najpopularniejsza wówczas forma komunikowania się na odległość w formie wylewania na papier uczuć i myśli. Zarówno te oryginalne jak i dopasowane do potrzeb fabuły stanowią wprawdzie niewielką, ale ważną część powieści.

Spotkaniu towarzyszyły również wspomnienia redakcyjno-sportowe. Redaktor Miklas z charakterystyczną dla siebie swadą, barwnie i zarazem w wyjątkowy choć zwyczajny sposób, podzielił się wrażeniami ze swoich podróży na olimpiady, przytoczył wiele historii i anegdot związanych z pracą dziennikarską, ciekawostek o gwiazdach sportowych oraz o wielkim i małym sporcie. W podsumowaniu wyznał publiczności: - Swoje zawodowe wspomnienia i przygody przelałem na papier. Ukazały się one w 2012 r. w książce „Dwie strony mikrofonu. Opowieści sportowego komentatora spoza telewizyjnego kadru”. Jest to swoiste podsumowanie moich sportowo-dziennikarskich trzydziestu pięciu lat. Spisałem swoje doświadczenia i refleksje najwierniej, jak potrafiłem.

Być może mało dyplomatycznie, za to w pełni szczerze. Mam naMIklas Włodawa dzieję, że zaciekawią one także tych z Państwa, którzy na co dzień nie interesują się sportem. Jeden z ostatnich egzemplarzy tego nakładu zostawiam dziś we włodawskiej bibliotece do Państwa dyspozycji. Spotkanie zakończyło się miłym akcentem wpisu Redaktora Krzysztofa Miklasa do Pamiątkowej Księgi Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz złożeniem autografów z imienną dedykacją na kartach wielu egzemplarzy „Przewrotność losu”. Podziękowanie za fascynującą odbiorców wizytę we włodawskiej książnicy wraz z albumem "Włodawa i okolice w fotografii" zapraszającym do powrotu na Ziemię Włodawską oraz udziału w kolejnym spotkaniu, w imieniu włodawskiej publiczności czytelniczej, przekazał Gościowi biblioteczny koordynator wydarzenia – Małgorzata Zińczuk, z-ca dyr. ds. merytorycznych MBP we Włodawie.

Włodawską publiczność czytelniczą na spotkaniu z Krzysztofem Miklasem reprezentowali głównie słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz członkowie bibliotecznych kół zainteresowań – Dyskusyjnego Klubu Książki, Klubu Emeryt:)pl i Grupy Poetyckiej Nadbużańska Fraza, ale też samorządowcy w osobach Przewodniczącego Rady Miejskiej Tomasza Korzeniewskiego i Radnego Lucjana Gąsiorowskiego oraz przedstawiciela Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego we Włodawie Krzysztofa Popko.

[wp_ad_camp_1]

Pomysłodawcą i inicjatorem oraz Honorowym Gospodarzem Organizacyjnym tego inspirującego wydarzenia czytelniczego był Rektor Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej w Chełmie, członek Rady Programowej Uniwersytetu Trzeciego WiekMIklas Włodawau przy Rejonowym Oddziale PZERiI we Włodawie – dr Michał Gołoś. Uczelnia którą kieruje podpisała niedawno z Gminą Miejską Włodawa porozumienie o współpracy w zakresie promowania działalności edukacyjnej i naukowej. W celu realizacji tych założeń powołany został punkt konsultacyjno-rekrutacyjny WSSMiKS we Włodawie, zlokalizowany w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Spotkanie z redaktorem Miklasem to inauguracja cyklu wizyt osób z ciekawym i intrygującym bagażem doświadczeń zawodowych i społeczno-politycznych, który w najbliższej przyszłości chcemy kontynuować we współpracy z lokalnymi władzami samorządowymi i podległymi im jednostkami. Mam nadzieję, że nasza oferta będzie na tyle interesująca, że pozwoli zaspokoić przynajmniej część potrzeb edukacyjno-kulturalnych społeczności włodawskiej – zadeklarował Rektor Michał Gołoś.

(c) um.wlodawa.eu

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 07/01/2020

Podaj dalej, powiadom znajomych....