Przedszkolaki patriotycznie - wlodawa.NET

Przedszkolaki patriotycznie

11 listopada to roczpsn2-300x182nica poważna i wielka, ale jak co roku możliwa do uczczenia również przez przedszkolaki. Od najmłodszych lat ważne jest, by dzieci rozumiały doniosłość świąt państwowych. Poprzez takie uroczystości organizowane w przedszkolu chcemy ukazać dzieciom doniosły moment odzyskania niepodległości, wychowywać je w duchu patriotyzmu.

Festiwal otworzyła pani Dyrektor Katarzyna Kościuk wzywając do odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrała jedna z mam Pani Małgorzata Grzywaczewska dziękując za organizację uroczystości oraz krótką lekcję historii. Na scenie kolejno zaprezentowały się wszystkie grupy przedszkolne odśpiewując pieśni patriotyczne. Najmłodsza z grup Smerfiki wykonała pieśń pt. „Wojenko, wojenko”, Biedronki „Płynie Wisła, płynie”. Usłyszeliśmy Misie, które wykonały pieśń pt. „Serce w plecaku” oraz „Nie żałujcie serca dziewczyny”. Na końcu zaprezentowały się Żabki, śpiewając „My Pierwsza Brygada”, „Ojczyzna Nasza”.

Gościnnie podczas Festiwalu wystąpiła Patrycja Maik, wykonując utwór „Wolność” nagrodzony Grand Prix na XI Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej „Pieśń Ojczyzny Pełna”.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci. Przedszkolaki za swoje występy otrzymały owacje na stojąco oraz słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców. Festiwal zorganizowały Aleksandra Sadlak i Marzena Sugier.

Czy wiesz, że przy zakupie ubezpieczenia twojego samochodu 🚘 w Mubi przez link polecający👇👇👇

mubi.pl/id-GMM29C

otrzymasz gwarantowane 150 zł wypłacane prosto na Twoje konto. Wybierając najtańszą polisę w Mubi, możesz dużo zaoszczędzić, a wysyłając SMS-a do znajomych lub rodziny, możesz podzielić się informacją o najkorzystniejszej ofercie która tu znalezleś i pomóc im też zdobyć 150 zł bonusu. Przypominamy, że bonus 150 zł za zakup to realne obniżenie składki, a samo porównanie kilkudziesięciu ofert może zaowocować oszczędnością nawet kilkuset złotych.
Pamiętaj, nikt nie lubi przepłacać za OC!
Ta oferta to doskonała okazja, aby zaoszczędzić.

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Włodawskie Spotkanie Biznesowe

Włodawskie Spotkanie Biznesowe(10 listopada) – To jest pierwsze tego typu spotkanie dla przedsiębiorców z powiatu, ale na pewno nie ostatnie. A temat główny to przede wszystkim możliwości aplikacji środków unijnych oraz szansa pozyskania partnera zagranicznego do realizacji biznesowych pomysłów – mówił Andrzej Romańczuk, starosta włodawski w Małej Synagodze Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego, podczas otwarcia I Włodawskiego Spotkania Biznesowego, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe we Włodawie. Gościem specjalnym był Marceli Niezgoda - wiceminister w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju.

Celem spotkania była wymiana doświadczeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej włodawskich przedsiębiorców oraz określenie najważniejszych problemów lokalnego biznesu w powiecie włodawskim. Była to również doskonała okazja do zapoznania się z nowymi możliwościami sięgania po środki unijne przeznaczone dla przedsiębiorców.

Wśród trzech prezentacji jako pierwszy o nowy programowaniu unijnym na lata 2014-20 jako szansy dla biznesu mówił Norbert Kisiel Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie. Z kolei o poszukiwaniu inwestora dla lokalnego biznesu mówił Mariusz Rudzki z Biznes Lubelskie z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. Zaś o internetowym oknie na świat czyli Wirtualnych Powiatach jako przyszłości Lubelszczyzny mówiła Małgorzata Kolary-Woźniak, prezes zarządu spółki Wirtualne Powiaty. Na koniec goście zobaczyli unikatową prezentację włodawskiego sztetla w technologii 3D przygotowaną przez Anitę Lewczuk vel Leoniuk, dyrektor muzeum.

I Włodawskie Spotkanie Biznesowe było także doskonałą okazją do wręczenia pamiątkowych dyplomów uznania dla 28 wyróżniających się przedsiębiorców powiatu, którzy w okresie transformacji ustrojowej po 1989 roku wnieśli najwięcej w rozwój gospodarczy. Dyplomy podpisane przez wicepremiera Janusza Piechocińskiego, a wręczane przez wiceministra M. Niezgodę były pięknym akcentem spotkania.

Autor: Waldemar Zakrzewski

Granica wciąż bez wygranej w Dorohusku

granica_dorohuskGranica Dorohusk nie przerwała swojej passy bez wygranej na własnym boisku. Dorohuszczanie okazali się gorsi od Włodawianki Włodawa. Złotego gola zdobył Norbert Zdolski w 44. minucie gry.

SYTUACJA PRZED MECZEM

Przed tym meczem trudno było wskazać faworyta do zwycięstwa. Oba zespoły w ostatnich tygodniach prezentują się przecież bardzo dobrze. Za Włodawianką przemawiało wyższe miejsce w tabeli i… fatalna postawa Granicy w meczach u siebie. Piłkarze z Dorohuska w tym sezonie nie wygrali dotychczas żadnego meczu na własnym terenie!

PRZEBIEG MECZU

W pierwszej połowie napastnik miejscowych miał trzy dobre sytuacje do zdobycia bramki. – Szczerze mówiąc – miałem trzy bardzo dobre okazje. W pierwszej – zostałem zablokowany przez obrońców, w następnej sytuacji trafiłem w słupek, Grzesiek Kimel dobijał celnie, ale ze spalonego, a potem wyszedłem sam na sam i bramkarz obronił – mówił samokrytycznie Rafał Wiącek, grający trener gospodarzy. Ponadto Kimel mógł otworzyć wynik, jednak sytuację uratował obrońca, który – gdy piłka zmierzała do siatki – został trafiony w plecy, a wszystko skończyło się tylko na rzucie rożnym. Wreszcie – w 44. minucie to goście otworzyli wynik. Norbert Zdolski, w gąszczu nóg, miał wystarczająco dużo miejsca, by oddać strzał i pięknym uderzeniem w długi róg pokonał Piotra Kopcia.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Po przerwie „Wiąco” zdobył drugiego gola, lecz także niezgodnie z przepisami – był na spalonym. Również nieskuteczny przed przerwą Grzegorz Kimel miał dwie sytuacje, lecz przegrał pojedynki z Danielem Polakiem. Po drugiej stronie boiska – Zdolski urwał się obrońcom, lecz trafił prosto w Kopcia. – Mieliśmy jeszcze jedną szansę. Kamil Kopczewski „wjechał” w pole karne, lecz dał sobie wygarnąć piłkę przez jednego z defensorów – dodaje Marek Drob, którego podopieczni wywieźli z Dorohuska bezcenne trzy punkty.