Sławatycze - Bielski Talent Precasting - wlodawa.NET


Sławatycze - Bielski Talent Precasting

 

21 października br. w Sali Widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sławatyczach odbył się casting dla osób chętnych posiadających talent kwalifikujący uczestników do konkursu pt.” Bialski Talent” organizowany już po raz V przez portal Biała24 i Bialskie Centrum Kultury.

Tym razem jak tez w poprzednich latach dominowały młode talenty wokalne i 1 grupa taneczna.

Po prezentacjach zaproszenia do głównego castingu w Białej Podlaskiej otrzymali:

Paulina Buraczyńska
Amelia Skibińska
Amelia Popko
Weronika Osypowicz
Wiktoria Gruszkowska
Maria Jaszczuk
Adam Pawłowski
grupa wokalna „Mówcie co chcecie”
grupa taneczna „Zumbastyczne dzieciaki”
 

W/w zostali zaproszeni na główny casting przed profesjonalnym jury w Bialskim Centrum Kultury. Tam wybrana zostanie finałowa dwudziestka piątka z powiatu bialskiego, która występować będzie podczas finałowych koncertów. Osoby lub zespoły, które znajdą się na podium wygrają nagrody o łącznej wartości około 10 tys. złotych!

źródło: www.slawatycze.pl

A tak wyglądał kasting w Sławatyczach do Bielskiego Talentu w roku 2012    

źródło: YT.be


👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Sławatycze - Muzyczny wieczór nad Bugiem

Jesienny piknik rodzinny pn” Muzyczny wieczór nad Bugiem” odbył się 8 października w parku przy kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej w Sławatyczach zorganizowany współfinansowany przez Powiat Bialski i Gminę Sławatycze.

Występy zespołów rozpoczęły o godzinie 13.30. Dawkę muzycznych atrakcji zapewniły takie zespoły i soliści jak: Bracia P, Mówcie co chcecie, Nadbużańskie Słowiki, orkiestra dęta, Elżbieta Gruszkowska, Weronika Michalczuk i Iza Jaszczuk.

 

Barwy złotej jesieni i kapryśna aura nie przeszkadzały orkiestrze dętej pod dyrekcją Piotra Gierulskiego na zaprezentowanie znanych przebojowych utworów. W żywiołowym koncercie w repertuarze najnowszych przebojów wystąpiły „Nadbużańskie Słowiki” przeganiając przynajmniej na chwilę deszczowe chmury.

 

Grupa „Mówcie co chcecie” zaprezentowała swoje najnowsze przeboje w stylu rap. W dalszej części prezentacji muzycznych miejscowy duet „Bracia P” i wokalistka Elżbieta Gruszkowska w serca słuchaczy wlały ogrom słońca i słodyczy wykonując największe przeboje z lat 80 i 90 –tych.   Oprócz dobrej muzyki były także kiełbaski z grila i gorące napoje.  Pomimo deszczowych chmur dominowały uśmiech i miła atmosfera

 

źródło: www.slawatycze.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 14/09/2017

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Sławatycze - V Regionalny Przegląd Chórów i Scholi

 

Dnia 22 października 2017 roku odbył się V Regionalny Przegląd Chórów i Scholi „Jak Paciorki Różańca”. W niedzielne popołudnie Świątynia zapełniła się słuchaczami i zaproszonymi artystami aby słuchać na żywo pieśni ku czci Matki Bożej Różańcowej. Wszystkich ciągnęła myśl, by zanurzyć się w harmonii głosów dzieci, młodzieży i dorosłych jak tylko można najpiękniej.

Pierwsza wystąpiła scholaz sąsiedniej Hanny; grupa prowadzona przez instruktor GOKIS Elżbietę Rutę wykonała 3 utwory „Zbliża się do nas, idzie polami”, „Jest na świecie Miłość” i „O Cudowna Maryjo”. Z towarzyszeniem gitarowym pięcioro dziewcząt w polifoniczny sposób od razu podniosły w górę poziom przeglądu. W dalszej części zaprezentowała się schola z parafii p.w. Narodzenia NMP w Motwicy.

Dziewczynki i chłopcy od przedszkolaka do nastolatka przebrane w peleryny skoncentrowane i pełną buzią śpiewu wykonały „Do Maryi tup”, „Pani Fatimska” i „Trzymamy się Mamy”. Kolejna grupa to schola „Uratowani” z Kodnia prowadzona przez Barbarę Sacharczuk. Dziewczęta z subtelnym własnym akompaniamentem zaśpiewały: „Maryjo Śliczna Pani”, „Wywyższamy Cię” i „Wśród tylu dróg”.

Jako ostatni w kat. schole zaprezentowała się grupa „Nadbużańskie Słowiki” ze Sławatycz. Doświadczone w występach prowadzone przez instruktor GOK Elżbietę Gruszkowską zaśpiewali dynamicznie bez tremy: „Powierz się Matce”, „Błogosław duszo moja Pana”.

Po prezentacjach czterech schol na stopniach prezbiterium rozpoczęły się występy chórów. Jako pierwszy przywitany został gromkimi oklaskami Chór „Corda Vox” z Parafii św. Trójcy w Terespolu. Chór prowadzi nauczyciel muzyki Tomasz Jezuit. Od 22 lat chór działa przy terespolskiej „Jedynce”. Młodzież zaśpiewała „Jest na świecie Miłość”, „Spójrz Ojcze Nasz”, „Chwalę Ciebie Panie”.

Z odległego Chełma przyjechał Chór Ziemi Chełmskiej „Hejnał” śpiewający przy Chełmskim Domu Kultury. Dyrygent Pani Danuta Bałka - Kozłowska poprowadziła wykonanie: „Ave Maria” – Jacoba Arcadelta, „O Matko miłościwa” – harm. Jacka Sykulskiego i „Narodu wspomożenie” ks. M. Winiarza. Chór mieszany, głosy pewne, zróżnicowana dynamika – piękne wykonanie.

 

Kolejna gwiazda to 40 letnia tradycja z Włodawy „Fletnia Pana” na czele z dyrygentem Pawłem Łobaczem, utwory „Ave Maria – Luis de Viktoria”, „Bogarodzico dziewico” – Jan Żukowski” i „Bohorodice Djevo - Siergiej Rachmaninov”. Repertuar wymagający profesjonalizmu, ale dla „Fletni Pana” to standard. Przegląd chórów i scholi zakończył jedyny chór męski „Ave” ze Sławatycz na czele z dyrygentem Ludwikiem Sławińskim. Panowie acapella zaśpiewali: „Maryjo my Twe dzieci” ks. A Chlondowskiego, „Aniołów chóry” M. Sawa oprac. Paweł Selidman „Różańcowa Pani nieba ziemi”.

Występy schol i chórów były nagradzane gromkimi oklaskami. Gościnnie poza konkursem przeglądu w czasie prac komisji w repertuarze pieśni maryjnej wystąpiły „Sławatyckie Emerytki” z miejscowego GOK. Po zakończeniu prezentacji chórów powołane przez organizatorów jury dokonało wyboru Grand Prix V Przeglądu. W kategorii chóry Grand Prix zdobył Chór Ziemi Chełmskiej „Hejnał” z Chełma, natomiast w kategorii scholi Grand Prix zdobyła Schola Młodzieżowa GOKIS z Hanny otrzymując w nagrodę ręcznie zdobione szklane wazony.

 

Wszystkie chóry i schole otrzymały grawertony i albumy z wizerunkiem Matki Bożej Różańcowej z podziękowaniem za trud, zaangażowanie i wrażenie artystyczne, które pozostawiły w Sławatyczach. Po występach wszyscy uczestnicy przeglądu udali się do miejscowego Zespołu Szkół na wspólny obiad przygotowany przez niezawodne Panie z miejscowej kuchni i tradycyjnie już lody włoskie ufundowane przez Magdalenę i Andrzeja Chyz.

Impreza organizowana była przy wsparciu finansowym Powiatu Bialskiego i Gminy Sławatycze. Organizatorami Przeglądu byli: Proboszcz Parafii p.w. MBR w Sławatyczach, Starosta Bialski, Wójt Gminy Sławatycze, Zespół Szkół i Gminny Ośrodek Kultury w Sławatyczach.

Foto: Mariusz Pruniewicz

źródło: www.slawatycze.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 07/08/2019

Podaj dalej, powiadom znajomych....