Sprzątanie Świata - Krzywowólka, Sajówka, Zańków
Z okazji przypadającego w miesiącu kwietniu Światowego Dnia Ziemi w miejscowości Krzywowólka, Sajówka i Zańków dnia 5.04.2016 zostało zorganizowane „wielkie sprzątanie”. Celem akcji było promowanie ekologicznych postaw w społeczeństwie, przybliżenie problemów związanych z brakiem czystości i porządku w naszym otoczeniu, jak również budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.
Inicjatorem przedsięwzięcia była Filia Biblioteki Publicznej w Krzywowólce. W zorganizowanie i rzeprowadzenie sprzątania zaangażowali się Radni i Sołtysi naszych miejscowości oraz Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Krzywowólki. W przedsięwzięciu wzięło udział kilkanaście osób dorosłych i pięćdziesięcioro dzieci. Po zakończeniu sprzątania wszyscy zebrali się na placu przy bibliotece w Krzywowólce, gdzie Panie z KGW przygotowały gorące kiełbaski i ciepły napój, który ufundował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławatyczach.
Miłą niespodziankę sprawił swoim przybyciem Pan Wójt Grzegorz Kiec, który podziękował wszystkim za pomysł i jego realizację, a dzieciom ufundował słodycze.
W w/w miejscowościach zebrano ponad 70 worków śmieci. Wszystkim uczestnikom za trud i pracę serdecznie dziękujemy.
Obszerna fotogaleria na stronie gminy Sławatycze
Tekst i Fot. Radna Dorota Sobczu (ź)http://slawatycze.pl

Zobacz również:
Włodawa: Mamy nowego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie
Więcej...
data publikacji: 12/04/2016
Podaj dalej, powiadom znajomych....
LKS Włodawianka-Polesie Kock 2-1 - relacja
Nas na Promilu zbiera się 8-12 głów. W pierwszej połowie prowadzimy średnio rwany doping druga połówka w naszym wykonaniu zdecydowanie lepsza. Na tym meczu swój debiut zalicza nawa przyśpiewka "LK-esie Nasz...", która wyszła nawet gitareess.
Obok Promilu zasiadła spora grupa fanek Włodawianek co cieszy bardzo. Co do samego meczu to typowa siermiężna gra z obu stron. Bramki dla nas strzelił Budzik ponoć bramki stadiony świata Emotikon wink. Nasz klub doczekał się "zajefajowskich' kompletów strojów, jak zawsze w typowych barwach naszego ukochanego klubu biało jakiegoś tam.
Cieszy fakt nowych kompletów dla piłkarzy smuci natomiast, że po raz kolejny nikt z odpowiedzialnych za produkcję i zakup nowych strojów nie wpadł na pomysł aby zrobić je w barwach klubowych.
Nazi Rassta 77

No i ten dziadowski herb miasta tu akurat na koszulce klubowej. Całkowicie nie zgodny z tradycją i historia miasta Włodawa, a zatwierdzony "za komuny", przez rajców których dewizą było - "Nie matura, a cheć szczera zrobi z ciebie oficera" i tym sposobem "znany regionalista chełmski" przemycił swoją idee.

Zobacz również:
Włodawa: Szukają chętnych na Mieszkanie+
Sobibór: Nowy asfalt do Nadbużanki /wideo/
1 Marca to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Więcej...
data publikacji: 20/02/2018
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Upamiętnili Katyń i 1050 rocznicę chrztu Polski
(17 kwietnia) Starostwo Powiatowe we Włodawie, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej we Włodawie, Stowarzyszenie Rodzina Katyńska-Włodawa oraz Parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie wspólnie zorganizowali Dzień Ofiar Pamięci Katynia połączony z uroczystościami związanymi z 1050. rocznicą chrztu Polski. Poczty sztandarowe, kombatanci oraz setki włodawian uczciło pamięć tych, którzy za Polskę oddali swoje życie oraz uczcili powstanie państwowości polskiej.
Uroczystości rozpoczęła msza św. w intencji Ofiar Katynia oraz Ojczyzny w Kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie, w czasie której wkomponowany był kącik poetycko-wspomnieniowy przygotowany przez młodzież I LO im. T. Kościuszki pod kierunkiem Róży Szaranik. Inscenizacja nawiązywała do chrztu Polski i jego znaczenia dla współczesnych. Następnie o godz. 12 na cmentarzu Wojska Polskiego przy ul. Lubelskiej rozpoczęła się druga część uroczystości.
[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]
Uroczystości pod Krzyżem Katyńskim uczczono stosownymi przemówieniami. Głos w imieniu władz powiatu zabrał m.in. wiceprzewodniczący rady powiatu - Janusz Kloc, burmistrz Wiesław Muszyński, ks. dziekan Stanisław Dadas, o. przeor Dariusz Cichor, Maria Durys z Rodziny Katyńskiej i Edmund Brożek ze ŚZŻAK. - Katyń – to słowo w Polsce przeklęte; to synonim najbardziej odrażającej zbrodni porównywalnej tylko do Holokaustu; to również skrywana przez kilkadziesiąt lat tajemnica stalinowskiej zbrodni - mówił w imieniu władz powiatu J. Kloc.
- 76 lat temu sowieccy oprawcy strzałem w tył głowy mordowali najlepszych synów II Rzeczypospolitej. Skala tej zbrodni nie ma sobie równej w dziejach ludzkości. Nie chodzi o liczbę ofiar – kilkadziesiąt tysięcy – lecz o zaplanowaną i przeprowadzoną w bestialski sposób formę eksterminacji. Niemal w jednym czasie zabijano oficerów, urzędników i duchownych – zgładzono elitę państwa polskiego; ludzi bez reszty oddanych służbie Ojczyzny.
Po części oficjalnej wszyscy ci, którzy chcieli oddać hołd pomordowanym w 1940 r. zapalili symboliczne znicze oraz złożyli wiązanki kwiatów pod Krzyżem Katyńskim. Na zakończenie organizatorzy podziękował pocztom sztandarowym, duchowieństwu, rodzinom katyńskim, przedstawicielom władz, instytucji, służb i mieszkańcom ziemi włodawskiej biorącym udział w uroczystości, a szczególnie licznie zgromadzonym mieszkańców powiatu włodawskiego.
(ź) powiatwlodawski.pl [osm_map_v3 map_center="51.551,23.555" zoom="17" width="100%" height="450" ]
Zobacz również:
Wola Uhruska – Zaproszenie na debatę społeczną
Urszulin: 2 mln na ocieplenie świetlic i szkół
Więcej...
Podaj dalej, powiadom znajomych....