Urszulin - Poszukiwania 72-letniej grzybiarki - wlodawa.NET


Urszulin - Poszukiwania 72-letniej grzybiarki

Wczoraj tuż po 18-stej o zaginięciu kobiety Policję poinformował jej syn. Z ustaleń policjantów wynikało, że podczas wspólnego grzybobrania, kobieta oddaliła się od grupy i od tego czasu rodzina straciła z nią kontakt. Do poszukiwań skierowano włodawskich i urszulińskich policjantów, którzy wspólnie przeczesywali kompleks leśny w pobliżu m. Wytyczno, gdzie ostatnio była widziana kobieta.

Szczęśliwie już po niespełna godzinie od rozpoczętych przez Policję poszukiwań otrzymaliśmy informację od rodziny, że kobieta została odnaleziona na jednej z dróg leśnych. Kobieta nie potrzebowała pomocy medycznej, została więc przekazana rodzinie.

Wciąż apelujemy o zachowanie zasad bezpieczeństwa i ostrożność podczas leśnych spacerów i grzybobrania. Nie wybierajmy się do lasu zbyt późno, bo szybko zapadający zmrok może spowodować utratę orientacji w terenie. Aby leśna wyprawa była bezpieczna dobrze wybrać się na nią z osobą znającą dobrze okolicę i naładowanym telefonem komórkowym. W przypadku zagubienia o fakcie poinformujmy służby.

E.T.

źródło: www.lubelska.policja.gov.pl


👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Rewitalizacji Włodawy zatwierdzona

Program Rewitalizacji Włodawy uchwalony w maju br., uzyskał pozytywną ocenę i decyzją Zarządu Województwa został wpisany na oficjalną listę programów rewitalizacji. – To ukoronowanie wielomiesięcznej pracy naszego zespołu i licznych konsultacji społecznych – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński – Rewitalizacja jest szczególnie ważna dla miast powiatowych takich jak my. Po prawie 30-tu latach przemian gospodarczo-ustrojowych zmieniło się w praktyce wszystko, także nasze – mieszkańców oczekiwania dotyczące jakości zamieszkania. Teren byłej jednostki wojskowej, czy rynku to miejsca, którym należy nadać nowe funkcje i niejako przywrócić je miastu na nowo.

Zaakceptowany przez województwo Program Rewitalizacji jest warunkiem, który pozwoli na aplikowanie o środki w ramach wyodrębnionego konkursu. – Oczywiście nie zrobimy wszystkiego i nie nadrobimy wieloletnich zaległości – wyjaśnia sekretarz miasta Krzysztof Małecki i jednocześnie koordynator rewitalizacji. – Wnioskiem można objąć tylko te inwestycje, które zostały zgłoszone do naszego programu i znajdują się na liście projektów podstawowych. Ponadto możemy skupić się wyłącznie na tych obszarach, które są obszarami rewitalizacji (patrz: mapka) czyli takich, gdzie kumulują się problemy bezrobocia, ubóstwa czy przestępczości. Te zaś wynikają z diagnozy, która została wykonana z bardzo dużą precyzją, co podkreślali w swojej opinii eksperci Urzędu Marszałkowskiego.

W ramach wniosku miasto będzie ubiegało się o dofinansowanie inwestycji o największym oddziaływaniu na obszary rewitalizacji, jak podkreśla – inwestycji kluczowych ze względu na rozwiązywanie problemów społecznych i gospodarczych. W tym zakresie miasto od dłuższego czasu współpracuje z powiatem. – Jesteśmy już zaawansowani we współpracy i będzie to nasz wspólny, partnerski wniosek – mówi burmistrz Muszyński. – Przemawiają za tym, nie tylko względy własnościowe (powiat jest właścicielem terenu i obiektów po byłej jednostce wojskowej), ale zdrowy rozsądek, bowiem wszystko, co robimy w mieście, służy jego mieszkańcom. Mamy już wymierne przykłady naszej współpracy, które widzimy na co dzień, choćby wzajemnie wspieramy się w budowie dróg powiatowych: Korolowska, 1000-lecia PP oraz gminnych: Reymonta, Żeromskiego, Sienkiewicza.

Trwają prace nad szczegółowym zakresem wniosku, które pozwolą uzyskać najwyższą punktację, a w efekcie dofinansowanie. W ramach konkursu dla obszarów rewitalizacji na terenie gmin, w których siedzibę mają powiaty dostępna jest kwota 170 ml.

GRANICE OBSZARÓW REWITALIZACJI  - wykaz ulic i obszarów podlegających w/w programowi.

źródło: www.wlodawa.eu

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 07/05/2016

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Granica: 75 kg haszyszu nie wyjedzie z Polski

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG udaremnili przemyt 75 kg haszyszu o szacunkowej wartości prawie 3 mln zł. Narkotyki wywęszył pies służbowy Straży Granicznej BOLO. Do sprawy zatrzymano 45-letniego ob. Litwy, który próbował przemycić narkotyki na Ukrainę przez przejście graniczne w Dorohusku. Zatrzymanemu, postawiono już zarzuty związane z posiadaniem i przewozem znacznych ilości substancji narkotycznych, co uwarunkowane jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Ujawnione narkotyki należały do obywatela Litwy. Mężczyzna próbował wyjechać z Polski 20 września br. przez drogowe przejście graniczne w Dorohusku. Pojazd marki Mercedes, którym podróżował cudzoziemiec, był sprawdzany pod kątem legalności jego pochodzenia.

Pies służbowy BOLO zaznaczył jednak jego wnętrze sugerując możliwe miejsce ukrycia narkotyków. Po dokładnej kontroli samochodu, w jego skrytkach konstrukcyjnych, rzeczywiście ujawniono hermetycznie zamknięte pakunki różnej wielkości z oleistą substancją. Niezawodny psi nos nie mylił się, użyty tester narkotyczny wykazał, że jest to haszysz.

45-letni obywatel Litwy, który usłyszał już zarzuty związane z próbą przemytu narkotyków, decyzją sądu, został aresztowany na okres 3 miesięcy. Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, prowadzą czynności w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Krajowej - Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Lublinie.

Jest to kolejne w tym roku zatrzymanie tak dużego transportu substancji narkotycznych przez funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Od początku roku funkcjonariusze NOSG zatrzymali już narkotyki o wartości ponad 11 mln zł.

źródło: www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 22/10/2019

Podaj dalej, powiadom znajomych....