Włodawa: Roztańczona szkoła z Czekoladą i Belgijką - wlodawa.NET


Włodawa: Roztańczona szkoła z Czekoladą i Belgijką

Włodawa: Roztańczona szkoła z Czekolada i Belgijką

Międzynarodowy Dzień Tańca to święto ustanowione w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego będącego pod auspicjami UNESCO.


Dzień obchodów 29 kwietnia wybrano na pamiątkę chrztu wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana- Georges'a Noverre'a.

Włodawa: Roztańczona szkoła z Czekolada i Belgijką

Z okazji tego święta uczniowie klas młodszych, wspólnie z nauczycielami, na holu głównym odtańczyli kilka tańców.  Największą popularnością cieszyły się "Czekolada" i "Belgijka".

Włodawa: Roztańczona szkoła z Czekolada i Belgijką

Prowadzący tancerze – przedstawiciele klasy IVf udzielali cennych wskazówek i zachęcali do wspólnej zabawy. Być może taka forma rekreacji stanie się interesującym sposobem spędzenia czasu wolnego podczas przerw międzylekcyjnych. Imprezę przygotował Samorząd Uczniowski klas 0-III i IV – VII, wraz z opiekunami.

Włodawa: Roztańczona szkoła z Czekolada i Belgijką

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego klas 0 – VII.

/ź/ sp3wlodawa.pl

Włodawa: Wypadek na skrzyżowaniu Piłsudskiego ze Szkolną

Ośmiolatek wbiegł pod samochód

👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Wola Uhruska: 2 maja Dzień Flagi RP /wideo/

Wola Uhruska: 2 maja Dzień Flagi RP Uczniowie, przedszkolaki, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół w uczcili Dzień Flagi RP przemarszem ulicami miejscowości, niosąc 30 metrową biało-czerwoną flagę.

Polskie barwy narodowe jako jedne z nielicznych w świecie mają pochodzenie heraldyczne. Wywodzą się z barw herbu Królestwa Polskiego i herbu Wielkiego Księstwa Litewskiego, co określiła uchwała Sejmu Królestwa Polskiego z 1831 roku. W symbolice polskiej flagi biel pochodzi od bieli Orła, będącego godłem Polski, i bieli Pogoni - rycerza galopującego na koniu, który jest godłem Litwy. Oba te godła znajdują się na czerwonych tarczach herbowych.

W heraldyce kolor biały tradycyjnie symbolizuje srebro, wodę, czystość oraz niepokalanie. Czerwień to symbol ognia, odwagi i waleczności. Pierwotnie polską barwę narodową stanowił drogocenny karmazyn – odcień ciemnej czerwieni z domieszką błękitu, określany też barwą krwi żylnej – jako najszlachetniejszy z kolorów, stanowiący symbol dostojeństwa i bogactwa. Uzyskiwany z koszenili, wyrabianej z wysuszonych i zmielonych owadów pluskwiaka czerwca polskiego, był jednak bardzo drogi i mogli sobie na niego pozwolić wyłącznie najbogatsi.

tv.wlodawa.net
masz ciekawe wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net

Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1919 r., w ustawie ustalono barwy narodowe na biały i czerwony, ale dwa lata później Ministerstwo Spraw Wojskowych wydało broszurę, w której zdefiniowało odcień czerwieni jako karmazynowy. W 1927 r. zmieniono kolor flagi na cynober (odcień czerwieni wpadający w pomarańczowy). Ten sam kolor użyty został w definicji flagi z 1955 r.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej /wideo/

Po raz pierwszy barwy białą i czerwoną uznano za narodowe 3 maja 1792 roku, podczas obchodów pierwszej rocznicy uchwalenia Ustawy Rządowej (Konstytucji 3 maja), a regulacja prawna polskiej flagi została przyjęta w Uchwale Sejmu Królestwa Polskiego z 7 lutego 1831 r. Od roku 2004, 2 maja jest oficjalnie obchodzony jako Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

 

/ź/ zswolauhruska.internetdsl.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 12/06/2018

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Sławatycze: 227 rocznica Konstytucji 3 Maja

Sławatycze: 227 rocznica Konstytucji 3 Maja Obchody 227 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w gminie Sławatycze poprzedziła uroczysta akademia, która odbyła się w miejscowym Zespole Szkół już 30 kwietnia.

Natomiast 3 Maja obchody rozpoczęły się uroczystym przemarszem sprzed budynku Urzędu Gminy do kościoła gdzie odbyła się msza św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył ks. Proboszcz Mirosław Krupski. We mszy św. uczestniczył poczet sztandarowy Gminy Sławatycze. Liturgię oraz dalsze obchody, ubogaciła Orkiestra Dęta oraz chór AVE wykonując wiele pieśni religijnych i patriotycznych. Przy tablicach pamiątkowych wartę honorową pełnili harcerze z Zespołu Szkół.

Sławatycze: 227 rocznica Konstytucji 3 Maja

Po mszy św. uroczystości kontynuowano przed świątynią przy krzyżu, tablicy pamiątkowej i pomniku Jana Pawła II. Orkiestra dęta odegrała hymn państwowy. Następnie głos zabrał ks. Proboszcz Mirosław Krupski, który przypomniał zebranym, że 3 Maja to także Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Sławatycze: 227 rocznica Konstytucji 3 Maja

A w dziejach naszej historii były momenty, w których narodowa tożsamość mogła przetrwać tylko dzięki Kościołowi i pobożności maryjnej Polaków. Wójt Gminy Grzegorz Kiec w swoim wystąpieniu przypomniał,że patriotyzm to umiłowanie wszystkiego tego, co ojczyste - to znaczy historii, tradycji, języka, wiary - a uroczystość taka jak ta w roku jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości,pomaga nam odnaleźć naszą tożsamość.

Sławatycze: 227 rocznica Konstytucji 3 Maja

Następnie przy dźwięku werbla przybyłe na uroczystość delegacje władz samorządowych, funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej i Zespołu Szkół złożyły przy tablicy pamiątkowej wiązanki z biało-czerwonych kwiatów.

Na zakończenie uroczystości Sławatycka Orkiestra Dęta na czele z kapelmistrzem Piotrem Gierulskim zaprezentowała żywiołowy koncert patriotyczny.

tekst: B. Szulej foto: R. Szczur

/ź/ slawatycze.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 06/07/2018

Podaj dalej, powiadom znajomych....