Z podwórka na stadiony o Puchar Tymbarku - wlodawa.NET


Z podwórka na stadiony o Puchar Tymbarku

12240948_1026346730762048_1602487914164713843_o-150x150Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włodawie był organizatorem rozgrywek o Puchar Tymbarku na szczeblu powiatowym. Turniej ten rozgrywany jest w trzech kategoriach wiekowych: U – 8, U – 10 i U – 12 chłopców i dziewcząt.

Rozgrywki przeprowadzone zostały w dniach 12 – 13 listopada 2015r. W pierwszym dniu turnieju rozgrywane były mecze na szczeblu gminny, w których wystąpiły drużyny reprezentujące : Szkołę Podstawową Nr 2 we Włodawie, Szkołę Podstawową Nr 3 we Włodawie i UKS MOSiR Włodawa.


W finale gminnym rozegrane zostały dwa mecze a wyniki tych spotkań przedstawiają się następująco:

U-8 chłopcy: SP Nr 3 we Włodawie – UKS MOSiR Włodawa 2 : 0;

U-12 chłopcy: SP Nr 2 we Włodawie – SP Nr 3 we Włodawie 2 : 9. Do finału powiatowego awansowały drużyny reprezentujące Szkołę Podstawową Nr 3.

W dniu 13 listopada 2015 r. odbyły się mecze finału powiatowego, w którym wystąpiło sześć drużyn w kategorii chłopców i cztery zespoły w kategorii dziewcząt. Wyniki finału powiatowego przedstawiają się następująco:

DZIEWCZĘTA:

U – 10 : SP Nr 3 we Włodawie – SP ISKIERKI Hanna 0 : 0 ; 2 : 3 – rzuty karne;

U – 12 : SP Nr 3 we Włodawie – SP STRUMYK Hanna 0 : 2.

Do finału wojewódzkiego awansowały drużyny reprezentujące Szkołę Podstawową w Hannie.

CHŁOPCY:

U – 8 : SP Nr 3 we Włodawie – SP WILCZKI – Hanna 11 : 0;

U – 10 : SP Nr 3 we Włodawie – SP BURZA – Hanna 3 : 2;

U – 12 : SP Nr 3 we Włodawie – SP TAJFUN – Hanna 6 : 0.

Do finału wojewódzkiego awansowały drużyny reprezentujące Szkołę Podstawową Nr 3 we Włodawie.Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy finałów powiatowych oprócz dyplomów otrzymali również puchary.

Mecze turnieju rozgrywane były w duchu fair play i stały one na wysokim poziomie. Wszystkim uczestnikom turnieju dziękujemy za udział w rozgrywkach, a zwycięzcom turnieju powiatowego życzymy sukcesów w finałach wojewódzkich.

(c) http://um.wlodawa.eu


↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Awanse i odznaczenia w zakładzie karnym we Włodawie

b

W dniu 12 listopada 2015 r. w świetlicy Zakładu Karnego we Włodawie odbyła się uroczysta odprawa służbowa, w trakcie której wręczone zostały odznaczenia resortowe i awanse na wyższe stopnie służbowe.

Odznaczenia i awanse wręczali Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Lublinie – płk Włodzimierz Jacek Głuch, Dyrektor Zakładu Karnego we Włodawie – ppłk Zbigniew Wysokiński oraz Przewodniczący Zarządu Okręgowego NSZZFiPW w Lublinie – mjr Ryszard Deczkowski.

W odprawie udział wzięli również: Burmistrz Miasta Włodawa  Wiesław Muszyński, Starosta Włodawski – Andrzej Romańczuk, Wójt Gminy Włodawa – Tadeusz Sawicki, Komendant Powiatowy Policji we Włodawie  mł. insp. Mariusz Siegieda, Komendant Placówki Straży Granicznej we Włodawie  płk Janusz Wólczyński, z-ca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie  bryg. Dariusz Pytka, Prezes Powiatowego Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej we Włodawie  Franciszek Gruszkowski oraz Przewodnicząca Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Sekcja Polska we Włodawie  Bożena Szymańska.

Pięciu funkcjonariuszom wyróżniającym się szczególnymi osiągnięciami w służbie nadano odznaki: „Za zasługi w pracy penitencjarnej”, w tym jedną złotą, jedną srebrną i trzy brązowe. Przewodniczącej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Sekcja Polska we Włodawie  Bożenie Szymańskiej nadano brązową odznakę „Za zasługi w pracy penitencjarnej”.

Dziewięciu funkcjonariuszy z drużyny strażackiej Zakładu Karnego we Włodawie, która zwyciężyła w XIII Ogólnopolskich Mistrzostwach Służby Więziennej w Wieloboju Pożarniczym, Prezes Powiatowego Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej we Włodawie – Pan Franciszek Gruszkowski odznaczył medalami „Za Zasługi dla Pożarnictwa”, w tym dwoma złotymi, dwoma srebrnymi i pięcioma brązowymi.

Dwóm funkcjonariuszom nadano wyższy stopień oficerski – porucznika Służby Więziennej. Czternastu funkcjonariuszom nadano wyższy stopień w korpusie podoficerskim  sierżanta sztabowego Służby Więziennej otrzymało trzech funkcjonariuszy, starszego sierżanta Służby Więziennej jeden funkcjonariusz, sierżanta Służby Więziennej dziewięciu funkcjonariuszy i jeden funkcjonariusz awansowany został na plutonowego Służby Więziennej.

W trakcie uroczystej odprawy płk Włodzimierz Jacek Głuch  Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Lublinie złożył funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym jednostki życzenia  i podziękowanie za zaangażowanie w wykonywaniu czynności służbowych.

Zaproszeni goście również złożyli życzenia odznaczonym i awansowanym, natomiast na ręce Dyrektora Zakładu Karnego we Włodawie – ppłk. Zbigniewa Wysokińskiego podziękowania za bardzo owocną współpracę.

(c) http://www.sw.gov.pl

http://www.sw.gov.pl/pl/okregowy-inspektorat-sluzby-wieziennej-lublin/zaklad-karny-wlodawa/news,35519,awanse-i-odznaczenia-w.html

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 18/04/2018

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Włodawska biblioteka po raz trzeci najlepsza w województwie

mbp1W czwartek, 19 listopada 2015 r., w Pałacu Rzeczypospolitej (siedziba Biblioteki Narodowej) w Warszawie, odbyła się Gala Rankingu Bibliotek 2015, podczas której nagrodzone zostały samorządy najbardziej zaangażowane w kulturalny rozwój swojej gminy.

Wyróżnieni zostali ci, dla których dobrze działająca biblioteka jest najlepszym świadectwem dbałości samorządu o zapewnienie łatwego i bezpłatnego dostępu do kultury, wiedzy i nowych mediów. Podczas uroczystości dyplom przyznający włodawskiej książnicy „Tytuł najlepszej biblioteki w województwie lubelskim w RANKINGU BIBLIOTEK”  oraz dyplom przyznający „Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie VII miejsce w RANKINGU BIBLIOTEK” z rąk Grzegorza Gaudena, dyrektora Instytutu Książki i Ewy Usowicz, zastępcy redaktora naczelnego dziennika „Rzeczpospolita” odebrali Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński oraz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie Jacek Żurawski. W uroczystościach uczestniczyła również Małgorzata Zińczuk – zastępca dyrektora ds. merytorycznych MBP.

Podczas uroczystości podkreślony został wysoki wskaźnik komputeryzacji naszej biblioteki.W rankingu, przygotowanym przez Instytut Książki i Rzeczpospolitą, wzięły udział placówki z całego kraju. Wśród nich kapituła wyłoniła laureatów. W klasyfikacji ogólnokrajowej nasza biblioteka zajęła 7 miejsce z 289,52 punktami, 3 jako gmina miejska i PIERWSZE w województwie lubelskim.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

W ogólnopolskim Rankingu Bibliotek 2015 zwyciężyła Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin, która także w zeszłym roku zajęła 1. miejsce i niezmiennie jest najlepsza w woj. kujawsko-pomorskim. Na miejscu drugim znalazła się Gminna Biblioteka Publiczna w Świątkach, która awansowała z 4. miejsca, pozostając liderem w woj. warmińsko-mazurskim. Na miejscu trzecim znalazła się Biblioteka Publiczna Gminy Łomża z/s w Podgórzu, awansując z miejsca 5. i utrzymując tytuł najlepszej biblioteki w woj. podlaskim.

Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie była laureatem Rankingu Bibliotek już dwukrotnie zdobywając „Tytuł najlepszej biblioteki w województwie lubelskim w RANKINGU BIBLIOTEK” w latach 2013 i 2014. W 270/2015 numerze Rzeczpospolitej czytamy, że z wysłanych ponad 2300 ankiet do wszystkich gmin wiejskich i miejsko-wiejskich oraz miast mających mniej niż 15 tys. mieszkańców nadeszło prawie 800 odpowiedzi.

Ocenie podlegały następujące wskaźniki: Powierzchnia biblioteki i filii w przeliczeniu na 1000 mieszkańców, średnie zatrudnienie w placówce, wielkość księgozbioru w przeliczeniu na 1000 mieszkańców, wielkość księgozbioru nabytego po 2004 roku jako procent do całego zbioru czy nowe książki zakupione w 2014 roku, dostępne dla czytelników tytuły prasowe (dzienniki, tygodniki, prasa dla dzieci itp.), oferowany przez biblioteki dostęp do nowych mediów – posiadanie strony internetowej, dostępność do Internetu dla czytelników (stanowiska komputerowe i sieć Wi-Fi), działające przy bibliotece kółka czytelnicze, artystyczne, literackie, wolontariat, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i książki dla osób słabowidzących i niewidomych.

Poza tym brane były pod uwagę dane z GUS o liczbie czytelników na 1000 mieszkańców oraz liczbę wypożyczonych książek przez jednego czytelnika w 2014 roku. W całym rankingu biblioteka mogła uzyskać maksymalnie 345 pkt. (MBP Włodawa – 289,52 pkt.).

 

(c) http://um.wlodawa.eu

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 09/03/2016

Podaj dalej, powiadom znajomych....