Zakład Drzewny po likwidacji - wlodawa.NET


Zakład Drzewny po likwidacji

drzewoZakończył się proces likwidacyjny Zakładu Drzewnego we Włodawie, który był jednoosobową spółką Gminy Miejskiej Włodawa. Dzięki temu, że firma nie została postawiona w stan upadłości, lecz zlikwidowana, samorząd zachował kontrolę nad jej majątkiem i uniknął zdecydowanie większych niż przy likwidacji, kosztów upadłości.

- Właśnie podpisaliśmy akt notarialny przeniesienia własności nieruchomości na rzecz miasta. Mamy też pozytywną opinię sprawozdania finansowego, przekazanego przez niezależnego biegłego rewidenta. Efekt jest taki, że w centrum miasta mamy niezwykle atrakcyjną działkę, które wartość jest szacowana na ponad 1 milion 600 tysięcy złotych – mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej burmistrz Włodawy Jerzy Wrzesień.


Wcześniej miasto zbyło część ruchomości oraz spłaciło jego zobowiązania.  Decyzja o likwidacji spółki zapadła w maju ubiegłego roku. Głównymi powodami były m.in.: kryzys w branży meblarskiej i budowlanej, utrata rynku handlowego, a także ograniczony dostęp do taniego surowca oraz wyeksploatowany i wymagający dużych nakładów park maszynowy.  To spowodowało, że firma od kilku lat generowała straty.  Na koniec 2012 roku spółka nie posiadała kapitału zapasowego, a dalsze jej funkcjonowanie było ekonomicznie nieuzasadnione.

(cc) http://um.wlodawa.eu/

[osm_map lat="51.552" lon="23.552" zoom="16" width="600" height="450" ]

👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Wyrykowski Jarmark Leśny 2014

wyryki-ludowy-2014(17 sierpnia) Licznie przybyli goście i mieszkańcy gminy Wyryki wzięli udział w święcie ludzi związanych z lasem – w Wyrykowskim Jarmarku Leśnym, który odbywał się na placu przy urzędzie gminy w Wyrykach. Dobra frekwencja to efekt wypracowanej już dobrej marki imprezy, jak i niezłej pogody.

Wśród gości w Wyrykach byli m.in. starosta włodawski – Wiesław Holaczuk oraz oczywiście gospodarz – wójt Andrzej Ćwirta. Nie zabrakło leśników i przyrodników. Jarmark to przede wszystkim dobra zabawa. Były więc występy zespołów folklorystycznych. Były zawody sportowe i rekreacyjne. Nie zabrakło kramów i karmików. Popularnością cieszyły się także zawody w cięciu drewna na czas oraz turniej sołectw.

[wp_ad_camp_3][wp_ad_camp_3]

Wielu zainteresowała liczne wystawy i konkursy rękodzieła oraz wystawa trofeów myśliwskich. Dla smakoszy organizatorzy przygotowali pieczonego dzika, po którego ustawiła się długa kolejka.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się występy dzieci i młodzieży. Gwiazdami wieczoru były: kabaret K2 oraz zespół After Party. Głównie młodzież bawiła do późnych godzin wieczornych.

Całość zwieńczył pokaz sztucznych ogni. Głównym sponsorem była firma Geo-Wind, która planuje montaż elektrowni wiatrowych w tej gminie.

Wyrykowski Jarmark Leśny to święto ludzi związanych z lasem, ludzi, których pasją jest myślistwo i zbieractwo runa leśnego, a także tych, dla których las jest miejscem pracy, i tych, którzy w swojej pracy wykorzystują dary lasu. Wszyscy ci ludzie już od kilku lat licznie spotykają się na swoim święcie – Wyrykowskim Jarmarku Leśnym.

(cc)http://powiatwlodawski.pl/

[osm_map lat="51.56" lon="23.379" zoom="12" width="600" height="450" ]

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 20/08/2017

Podaj dalej, powiadom znajomych....

600-lecie Sobiboru

600lat-sobiboru(17 sierpnia) Sobibór to jedna z najstarszych wsi Lubelszczyzny. Jej początki sięgają co najmniej XV wieku, a nazwa nawiązuje do sowy (Sowibór). Mieszkańcy uczcili tę wyjątkową rocznicę nie tylko serią wydarzeń kulturalnych, ale i polonezem w wykonaniu samych mieszkańców. Wśród gości honorowych i uroczystości był m.in. Wiesław Holaczuk – starosta włodawski.

Uroczystości rozpoczęły się w samo południe mszą św. w kaplicy pw. Błogosławionego Honorata Koźmińskiego, podczas której miało miejsce poświęcenie symbolicznego krzyża oraz tablicy upamiętniającej 600-lecie Sobiboru. Część oficjalna miała miejsce na placu w centrum wsi. Tam też miała miejsce prezentacja w wykonaniu mieszkańców oraz wręczenie odznaczeń strażakom-ochotnikom z Sobiboru.

Nieco później miały miejsce gry, konkursy u zabawy dla dzieci, jak i dorosłych, zaś o godz. 17 fragmenty „Pieśni z szynela” w wykonaniu artystów znanych i uznanych w Polsce: Anny Bodziak, Bartosza Mazura, Arkadiusza Lipnickiego i Jacka Króla.

Całość obchodów zwieńczyły wieczorne koncerty kapel i zespołów oraz piękny pokaz sztucznych ogni.

(cc) http://powiatwlodawski.pl/

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 10/04/2017

Podaj dalej, powiadom znajomych....