112: Grozili pobiciem i podpaleniem domu
W ubiegły czwartek dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o usiłowaniu rozboju na 56-letnim mieszkańcu Włodawy. Policjanci ustalili, że do jego mieszkania przyszło trzech mężczyzn, którzy grozili mu pobiciem oraz podpaleniem domu. Ponadto bili go po twarzy i kopali po plecach żądając pieniędzy. Chcieli od niego tysiąc złotych.
Sprawą zajęli się kryminalni. Funkcjonariusze zatrzymali łącznie do tej sprawy 4 mieszkańców Włodawy i gm. Włodawa w wieku od 24 do 40 lat i umieścili w policyjnym areszcie.
Włodawa: Napadli na sklep i zrabowali 4 piwa o wartości 8 zł
Policjanci doprowadzali wszystkich zatrzymanych do Prokuratury Rejonowej we Włodawie, która wszczęła w tej sprawie śledztwo. Sąd wobec dwóch 40-latków z Włodawy zastosował tymczasowy areszt.
E.T.
/ź/ policja.gov.pl
Hańsk: Włamanie w Wielką Sobotę
Sobibór: Wnuk okradł swoją babcię
Zobacz również:
112: Kolizja trzech aut w Dębowej Kłodzie
Sport – 9 medali zdobyli zawodnicy włodawskiego MKS Mechanik
Sławatycze: Tęsknota za spokojem w twórczości Tadeusza Protasia
Więcej...
data publikacji: 11/05/2018
Podaj dalej, powiadom znajomych....
112: Powiatowe obchody Dnia Strażaka
W niedzielę 6 maja 2018 r z okazji Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka druhowie z OSP Urszulin oraz MDP wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej w kościele Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie. Na modlitwę przybyli: poczet Komendy Powiatowej PSP we Włodawie, poczty sztandarowe OSP z terenu powiatu, oraz Proporzec MDP Urszulin.

W uroczystości wzięli udział Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie, bryg. Paweł Matczuk, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP we Włodawie, dh Franciszek Gruszkowski,
Dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej st. kpt. Robert Barszczewski, a także Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński, Starosta Powiatu Włodawskiego Andrzej Romańczuk, Wicestarosta Adam Panasiuk oraz przedstawiciele władz gminnych i strażacy-ochotnicy z całego powiatu.

Mszę Świętą odprawił Ks. Dariusz Parafiniuk Proboszcz parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie, który skierował wiele ciepłych słów do zgromadzonych strażaków, dziękując im za trud i poświęcenie. W trakcie Eucharystii wspominano i modlono się również w intencji zmarłych druhów strażaków.
tekst i fot. Iwona Jung
/ź/ osp-urszulin.cba.pl
Urszulin: Obchody Dnia Strażaka
Stary Brus: Walne zebranie Ochotniczej Straży Pożarnej
Zjazd powiatowy OSP w Hannie 2016
Zobacz również:
Więcej...
data publikacji: 23/02/2015
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Urszulin: Pokaz dla przedszkolaków

Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły samochody ratowniczo – gaśnicze. Dzieci miały możliwość zobaczenia z bliska wozów bojowych i sprzętu znajdującego się w nich a wykorzystywanego do pracy podczas akcji. Dużo radości sprawiły dzieciom pokazy ratownictwa medycznego, a szczególnie możliwość bycia poszkodowanym oczywiście tylko teoretycznie.

Wielką frajdą dla maluchów było lanie wody. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Na zakończenie dzieci wręczyły strażakom pamiątkowy dyplom i piękne kwiaty.

tekst Stanisław Artymiuk
/ź/ osp-urszulin.cba.pl
Zobacz również:
Więcej...
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Copyright © 2oo0-2o21 nasza.wlodawa.pl vel wlodawa.NET | Sitemap xml | Polityka prywatności
