Samoobrona dla kobiet


Samoobrona dla kobiet

Samo obrona - kobiet Włodawa  Wojskowa Komenda Uzupełnień w Chełmie informuje, że planowana jest realizacja II edycji szkolenia z kobietami – ochotniczkami spoza resortu obrony narodowej w zakresie walki wręcz – samoobrony od września 2017 roku. Kandydatki na szkolenie powinny spełniać następujące wymagania: wiek powyżej 18 lat, deklarowany dobry stan zdrowia, obywatelstwo polskie, nie karana oraz chęć zdobywania nowych umiejętności.


Panie zamieszkałe na terenie miasta Chełma oraz w powiatach chełmskim, włodawskim oraz w krasnostawskim zainteresowane udziałem w II edycji szkolenia proszone są o przesłanie pocztą elektroniczną informacji dotyczącej swoich danych personalnych (imię, nazwisko, miejsce realizacji szkolenia, adres e-mail) na adres e–mail Wojskowej Komendy Uzupełnień w Chełmie wkuchelm@ron.mil.pl.

Jednocześnie informujemy, że ww. szkolenie dla kobiet zamieszkałych na terenie województwa lubelskiego organizowane są na terenie jednostek wojskowych w Zamościu i Hrubieszowie. Z przyjemnością zarejestrujemy kandydaturę Pań na liście zgłoszeń.

Osoba odpowiedzialna w WKU w Chełmie: Pani Agnieszka ORŁOWSKA, tel. 261 161 356, mail: wkuchelm@ron.mil.pl. Szczegółowych informacji na temat szkolenia z samoobrony kobiet znajdziesz również na stronie: www.mon.gov.pl/samoobrona-kobiet

źródło: www.powiatwlodawski.pl

👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Pogranicznicy uratowali kobietę 

Straż Graniczna uratowała kubietę przed zamarźnieciem Dziś w godzinach porannych, takiej pomocy, udzielili starszej kobiecie funkcjonariusze z Placówki SG w Woli Uhruskiej.

Podczas realizacji patrolu granicznego, funkcjonariusze natknęli się na terenie pow. włodawskiego na straszą kobietę, która była ubrana jedynie w piżamę oraz klapki, co w związku z niską temperaturą mogło doprowadzić do niebezpiecznego wychłodzenia jej organizmu. Starsza kobieta, która z racji swojej choroby nie do końca zdawała sobie sprawę z powagi sytuacji oraz tego gdzie się znajduje, została odwieziona do miejsca swojego zamieszkania.

[wp_ad_camp_3]

Przy obecnych warunkach atmosferycznych, funkcjonariusze SG, podczas realizacji swoich zadań związanych z ochroną granicy państwowej, zwracają również uwagę na bezpieczeństwo starszych, samotnych ludzi, którzy mieszkają z dala od utwardzonych dróg. Sami mieszkańcy pogranicza w rozmowach z nami przyznają, iż czują się dzięki temu pewniej, wiedzą bowiem, że co pewien czas w okolicach ich domostw pojawia się patrol Straży Granicznej.

źródło: www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 24/11/2017

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Kolędnicy z Wyryk

Kolednicy z Wyryk zesołu Korale W dniach 3- 5 lutego 2017 r. w Tarnogrodzie odbywał się 42 Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych zorganizowany pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Lubelskiego. W organizację wydarzenia włączyło się również Towarzystwo Kultury Teatralnej z siedzibą w Warszawie, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, Towarzystwo Kultury Teatralnej Ziemi Lubelskiej, Burmistrz Tarnogrodu Eugeniusz Stróż, Tarnogrodzkie Towarzystwo Regionalne i Tarnogrodzki Ośrodek Kultury.

Zespół „Korale” reprezentujący powiat włodawski wystąpił w drugim dniu Sejmiku, tj. 4 lutego z widowiskiem obrzędowym „Kolędnicy z Wyryk”. Naszym zamiarem było odtworzenie tradycyjnego i popularnego niegdyś bożonarodzeniowego zwyczaju kolędowania, wraz z jego wielokulturowością i bogactwem charakterystycznym dla ziemi nadbużańskiej.

W tegorocznej edycji wzięło udział trzynaście zespołów z czterech województw: lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego. Spektakle oglądała i oceniała Komisja Artystyczna pod przewodnictwem teatrologa prof. Lecha Śliwoniuka. W jej skład wchodzili: dr hab. Katarzyna Smyk – folklorysta, dr hab. Bożena Suchocka – reżyser oraz dr hab. Edward Wojtaszek – reżyser. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa fotografii z poprzedniej edycji sejmiku oraz zajęcia warsztatowe z Radą Artystyczną.

[wp_ad_camp_3]

W widowisku wystąpili uczniowie: Biernacka Natalia (kl. I PTB), Hasioli Anna, Patejuk Karolina (kl. I MT), Potapiuk Jakub (kl. I BT), Adamczyk Maja, Babut Karolina, Jaworski Michał (kl. II PTB), Jaszczuk Piotr, Karpińska Iwona, Skibińska Aleksandra (kl. III MT) oraz Czelej Adam, Kucharuk Kamil, Kwiatkowski Sebastian, Romaszewski Konrad, Stasiak Piotr, Szabat Rafał, Szlechta Damian, Tadeniewicz Radosław, Zamrowski Rafał (kl. III BT).

Scenariusz i reżyseria: Ewa Krzywania i Katarzyna Bajdek–Tetiurka, dekoracje- Diana Łubkowska.

Zespół składa serdeczne podziękowania Dyrektorowi Szkoły p. Leszkowi Młynarczykowi za wsparcie i pomoc w przygotowaniach do Sejmiku i wyjeździe do Tarnogrodu.

Katarzyna Bajdek - Tetiurka

źródło: http://www.zsr-korolowka.pl

[mapsmarker marker="1"]

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 25/11/2023

Podaj dalej, powiadom znajomych....