UPRZEDMIOTOWIONY: Wernisaż malarstwa Doroty Kulickiej - wlodawa.NET


UPRZEDMIOTOWIONY: Wernisaż malarstwa Doroty Kulickiej

Dorota KulickaW czwartek 17 marca,odbył się wernisaż wernisaż malarstwa Doroty Kulickiej. Wystawie nie można odmówić żywiołowości, pomimo, że głównym tematem jej prac są rzeczy martwe.

 

„Uprzedmiotowiony” bo taki jest tytuł tej wystawy odnosi się do relacji jaka zachodzi pomiędzy człowiekiem a przedmiotem i odwrotnie. Współczesny świat gwarantuje nam nieograniczony dostęp do rzeczy. Poddając się pokusie konsumpcjonizmu otaczamy się przedmiotami, które nie mają dla nas głębszego znaczenia.

Pani Dorota zdaje się dostrzegać coś więcej niż tylko rolę użytkową. Daje się ponieść ich metafizyce, przedstawiając w swojej sztuce całkiem nowy rodzaj „martwej natury”. Podczas otwarcia Pani Dorota opowiedziała o swojej słabości do kompozycji ograniczonych pionami i poziomami, koloru szarego i dużych formatów.

Zasypana pytaniami prowadzącej i publiczności, wytrwale opowiadała o tym, jak długo trwa proces powstawania pojedynczego dzieła i jak ciężko jest artyście rozstać się z niektórymi obrazami.

Obszerna fotogaleria na stronie MBP we Włodawie

(cc)http://um.wlodawa.eu, http://mbpwlodawa.pl

👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

XVIII-wieczny obraz pozostanie w Polsce

Sławatycze obraz Przemyt

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Sławatyczach nie dopuścili do wywozu z Polski XVIII wiecznego obrazu.

W dniu 17 marca 2016r., na terenie drogowego przejścia granicznego w Sławatyczach, do odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym z Polski zgłosiło się dwóch obywateli Białorusi. Podczas kontroli granicznej w pojeździe dwóch 21-latków, funkcjonariusze ujawnili zabytkowy obraz olejny.

Podróżni którzy w myśl ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, nie posiadali zezwolenia na jego wywóz zostali zatrzymani. W toku składanych wyjaśnień, przyznali, iż ujawniony obraz powierzono im do przewiezienia przez granicę w zamian za pieniądze. W związku z zaistniałym zdarzeniem został poinformowany wojewódzki konserwator zabytków, który teraz ma określić wartość i pochodzenie obrazu. Według wstępnych szacunków obraz został namalowany w XVIII wieku.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Zatrzymanych obywateli Białorusi po wykonaniu wobec nich czynności procesowych zwolniono, za próbę wywozu zabytku za granicę grozi im teraz kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ustalają obecnie pozostałe osoby związane z próbą wywiezienia z Polski obrazu.

Do zadań Straży Granicznej, oprócz ochrony granicy państwowej, kontroli ruchu granicznego, zapobiegania nielegalnej migracji, należy również ściganie sprawców przestępstw i wykroczeń pozostających w związku z przemieszczaniem przez granicę przedmiotów określonych w przepisach o ochronie dóbr kultury.

(cc)http://www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl

[osm_map_v3 map_center="51.755,23.558" zoom="12" width="100%" height="450" ]

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 23/02/2018

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Podsumowanie akcji Góra Grosza

goragroszaUczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce-Osadzie po raz kolejny uczestniczyli w akcji „Góra Grosza”. Zbiórka monet od wielu lat cieszy się zainteresowaniem niemal wszystkich szkół i przedszkoli w całej Polsce.

Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

W tym roku zebraliśmy prawie 3 kg monet, co dało w sumie 190,72 zł. Cała kwota została przekazana do organizatorów akcji.  Samorząd uczniowski wraz z opiekunem składa serdeczne podziękowania za każdy wrzucony grosz.

Emilia Litaszewska (cc)http://www.zsr-korolowka.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 08/09/2016

Podaj dalej, powiadom znajomych....