Trzech na jednym motorowerze - wlodawa.NET


Trzech na jednym motorowerze

Policja WłodawaWczoraj ok. 19:00 policjanci włodawskiej patrolówki podczas wykonywania czynności służbowych na trasie Lack-Holeszów zauważyli dość nietypowy widok, ponieważ jednym motorowerem jechało, aż trzech mężczyzn.

Pasażerowie na widok radiowozu szybko zeskoczyli z pojazdu i uciekli. Natomiast kierowca, jak się okazało, oprócz tego że przewoził za dużo pasażerów, jechał bez kasku i wymaganych dokumentów. Od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu, po przepadaniu alkomatem okazało się, że w organizmie miał ponad 2,6 promila alkoholu.

Teraz 29-latek z gm. Hanna odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz wykroczenia drogowe. Za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności, konsekwencje finansowe i utrata uprawnień do kierowania nawet do 15 lat.

E.T.

źródło: www.lubelska.policja.gov.pl

👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

XVI Wojewódzki Przegląd Zespołów Tańca Ludowego

XVI Wojewódzki Przegląd Zespołów Tańca Ludowego, Włodawa

(11 czerwca) Burzą oklasków zamknięto XVI Wojewódzki Przegląd Zespołów Tańca Ludowego Włodawa’2016, który miał miejsce w sali kina WDK. Do Włodawy przyjechało 450 tancerzy i muzyków w wieku do 19 lat. Na scenie kina WDK wystąpiło 15 grup tanecznych z 12 zespołów tańca ludowego z całego województwa lubelskiego. Wszyscy uczestnicy uznali przegląd za wyjątkowo udany. Przegląd otworzył wicestarosta Adam Panasiuk.

Przewodniczący rady powiatu Romuald Pryll i burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński, wręczając laureatom Przeglądu nagrody podkreślili, że impreza ta wrosła na stałe w kalendarz wydarzeń kulturalnych Włodawy i powiatu włodawskiego i jest jedną z najbardziej prestiżowych na Lubelszczyźnie. Wyrazili też przekonanie, że będzie on w przyszłości - tak jak tegoroczny - niezapomniany dla wszystkich, którzy będą podziwiali na scenie młodych tancerzy.

Przegląd organizowany jest od 1996 r. i jest to jedyny tego typu skierowany do dzieci i młodzieży na Lubelszczyźnie i jego celem jest prezentacja, ochrona tradycji, promowanie twórczości muzycznej i tanecznej. Udział w nim biorą zespoły ze szkół, stowarzyszeń i placówek kulturalnych z całego województwa. Patronat nad przeglądem sprawowali: marszałek województwa, lubelski kurator oświaty, starosta włodawski, burmistrz Włodawy.

Jury w składzie: Marzena Dźwierzyńska, Leszek Gęca i Ernest Szymański oceniło zespoły w trzech kategoriach wiekowych (I kat. do 10 lat; II kat. 11 – 14 lat; III kat. 15 – 19 lat). Do przeglądu zgłosiło się 15 grup w tych trzech kategoriach.

Miejsca i wyróżnienia: (do 10 lat)

I miejsce - Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej „Murawinka”, II – Zespół Tańca Ludowego „Włodawiacy” gr. IV z MDK we Włodawie, III - Zespół Pieśni i Tańca „Podlasiacy” z Białej Podlaskiej. Wyróżnienie - Zespół Pieśni i Tańca „Łuszczowiacy” z Łuszczowa.

(11 – 14 lat) I miejsce - Zespół Pieśni i Tańca „Kresowiak” z Woli Uhruskiej, II – Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Drelowiacy” z Drelowa, III - Zespół Tańca Ludowego „Zwierzyniacy” ze Zwierzyńca. Wyróżnienie: Zespół Pieśni i Tańca „Dąbrownica”.

(15 – 19 lat) I miejsce - Zespół Tańca Ludowego „Polesie” WDK Włodawa, instruktor Roman Jakubowicz, II - Zespół Tańca Ludowego „Włodawiacy” MDK Włodawa, III - Zespół Tańca Ludowego „Powiśloki” gr. starsza z Zespołu Szkół nr 2 w Opolu Lubelskim.

źródło: www.powiatwlodawski.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 02/06/2014

Podaj dalej, powiadom znajomych....

[video] Jubileusz szkoły w Różance

Roznaka, szkola, Włodawa(11 czerwca) Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Uczniowie i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Różance zorganizowali piękną uroczystość nadania szkole imienia Róży Marii Zamoyskiej, połączoną z jubileuszem 100-lecia szkolnictwa w Różance. Wśród tych, którzy gratulowali wspaniałego jubileuszu był Andrzej Romańczuk – starosta włodawski.

W programie była m.in. msza w kościele pw. św. Augustyna, z poświęceniem nowego sztandaru szkoły; uroczysty przemarsz do szkoły; a na placu przed budynkiem – nadanie imienia szkole i przekazanie sztandaru, a także występy artystyczne oraz zwiedzanie wystawy „Historia Szkoły Podstawowej w Różance”.

Goście i pogoda dopisały, więc było wyjątkowo radośnie. Szczególnie serdeczne były wystąpienia byłych uczniów szkoły w Różance, m.in. Eugeniusza Omelczuka – obecnego dyrektora ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie. Z kolei starosta Andrzej Romańczuk zwrócił szczególną uwagę na trudny czas powstania szkoły – przed stu laty oraz bogaty dorobek patronki Róży Marii Zamoyskiej. Było wyjątkowo sympatycznie i nikt, kto przyszedł na uroczystości nie wyszedł z nich niezadowolony czy… głodny.

Dzień wcześniej, w piątek o godzinie 18, w „Organistówce” Domu Historii i Tradycji Ludowej w Różance otwarta zostanie wystawa „Róża Maria Zamoyska hrabina Zamoyska z Różanki herbu Jelita. Pani ziemi różanieckiej i opiekunka wiejskiej dziatwy”. Wystawę można będzie zwiedzać do 30 września. Obecnie w szkole w Różance uczy się ok. 60 dzieci. Budynek i zaplecze szkoły należą do najlepszych na Lubelszczyźnie.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Róża Maria Zamoyska ur. W 1862 r. w Podzamczu k. Maciejowic. W 1882 r. wyszła za mąż za Augusta Adama Zamoyskiego. Różę obdarzono mianem „opiekunki wiejskiej dziatwy”. Wspierała naukę dzieci, zwłaszcza naukę języka polskiego podczas zaboru. Zmarła w Krakowie w 1952 r. Pochowana jest w Rudawie k. Niegoszowic.

źródło: www.powiatwlodawski.pl

Fotogaleriana na FB z uroczystości w Różance

video: Czesław Danilczuk

[osm_map_v3 map_center="51.616,23.533" zoom="13" width="100%" height="450" ]

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 27/10/2018

Podaj dalej, powiadom znajomych....