Idzie zima wiec sam się zgłosił - wlodawa.NET


Idzie zima wiec sam się zgłosił

Policja, Sam sie zgłosił, Włodawa, Powiat, WięzienieDość nietypowa interwencja miała miejsce w sobotnie popołudnie, kiedy do włodawskiej komendy zgłosił się 38-letni mieszkaniec Włodawy, który poinformował że chce, aby go zabrać do Zakładu Karnego, bo ma do odbycia karę pozbawienia wolności. Oficer dyżurny potwierdził to i ustalił,  że rzeczywiście ma do odbycia karę 10 m-cy pozbawienia wolności.

Do włodawskiej komendy zgłosił się 38-latek, który oznajmił że ma do odbycia karę pozbawienia wolności. Oficer dyżurny ustalił, że rzeczywiście mieszkaniec Włodawy ma do odbycia karę 10 m-cy pozbawienia wolności. Ponieważ znajdował się pod znacznym działaniem alkoholu – miał w organizmie ponad 3 promile został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie skąd zostanie dzisiaj przewieziony do Zakładu Karnego.

Ponieważ 38-latek znajdował się pod znacznym działaniem alkoholu, miał w organizmie ponad 3 promile to został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Dzisiaj zostanie przewieziony do Zakładu Karnego w Chełmie, gdzie będzie odbywał karę pozbawienia wolności.

E.T.

źródło: www.lubelska.policja.gov.pl

 

👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Włodawscy artyści wyróżnienie

Krasnostawski Dom Kultury,   XX jubileuszowy Przeglądu Twórczości Ludowe, Krasnystaw, Włodawa, Region,  Krasnystaw PLUS

(19 października) Krasnostawski Dom Kultury zorganizował finał XX jubileuszowego Przeglądu Twórczości Ludowej. Wśród laureatów konkursu nie zabrakło włodawskich artystów.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Na program wydarzenia złożyły się: rozstrzygnięcie XX Konkursu na Sztukę Ludową, rozstrzygnięcie XVIII Konkursu Poetyckiego im. Sabiny Derkaczewskiej „Snuje się nitka życia przez świat”, otwarcie wystawy pokonkursowej oraz koncert orkiestry symfonicznej.

Do przeglądu zgłoszono kilkaset prac twórców działających na terenie Lubelszczyzny. Najlepsze zostaną nagrodzone w takich kategoriach jak: poezja, malarstwo, rzeźba, kowalstwo, garncarstwo, plecionkarstwo, koronkarstwo, hafciarstwo, wycinankarstwo oraz plastyka obrzędowa i zdobnicza. W konkursie na sztukę ludową wyróżniana z powiatu włodawskiego otrzymali: rzeźbiarz Jan Pawłowski i hafciarka Barbara Litwiniuk.

[wp_ad_camp_5]

Z kolei w konkursie poetyckim III miejsca ex aequo otrzymały: Jadwiga Lodwich i Halina Piekarska, zaś wyróżnienia Teresa Ciodyk i Teresa Kubik. Ponadto J. Pawłowski został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za działalność w dziedzinie twórczości ludowej, a J. Lodwich honorową odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Oprócz wystawy podziwiać je będzie można w okolicznościowym, bezpłatnym folderze podsumowującym Przegląd.

W tym roku dodatkową atrakcją finału był występ Orkiestry Symfonicznej im. M.K. Ogińskiego wraz z solistami z Mołodeczna na Białorusi.

Przegląd Twórczości Ludowej organizowany jest przez KDK przy współpracy Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Sponsorami tegorocznej edycji byli: Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie, Starostwo Powiatowe we Włodawie, Urząd Miasta Krasnystaw i Lokalna Grupa Działania „Krasnystaw PLUS”.

Galeria zdjęć z Krasnegostawu

źródło: www.powiatwlodawski.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 13/01/2014

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Krajoznawcy odwiedzili unikalne miejsca

Włodawa, PTTK, Hobby, Powiat, Podlaski Przełom Bugu, Kobylany, Sport, Turystyka

W ramach obchodów Dnia Turystyki Starostwo Powiatowe we Włodawie zorganizowano wyjazd w szczególnie atrakcyjnie historycznie miejsca w powiecie włodawskim i okolicach.

- To była wycieczka szkoleniowa objazd turystyczno-krajoznawczy „Początki drogi ku niepodległości” w kontekście zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – mówi Mieczysław Tokarski, prezes włodawskiego PTTK o wycieczce, w której uczestniczyło ponad 40 osób – pasjonatów regionalnej turystyki.

Celem ekspedycji były przybliżenie uczestnikom miejsc na Podlasiu Południowym i Polesiu związanych z czynem zbrojnym o odzyskanie niepodległości, począwszy od konfederacji barskiej poprzez powstania narodowe aż do wojny obronnej 1939 r. Grupie przybliżono także miejsc kultu religijnego różnych wyznań oraz zapoznano z walorami przyrodniczymi regionu.

[wp_ad_camp_5]

Uczestnicy wyjechali z Włodawy i udali się przez Dołholiskę – miejscowość związaną z pobytem Tadeusza Kościuszki, Wisznice z tamtejszym cmentarzem unickim i grobami rodziny Kraszewskich. Następnie przez Rossosz, gdzie znajduje się mogiła powstańców styczniowych i Łomazy z miejscem bitwy z czasów konfederacji barskiej. Zwiedzili także mizary (cmentarze) tatarskie w Studziance i w Zastawku k. Lebiedziewa. Zobaczyli także stadninę koni w Janowie Podlaskim. Był również czas na Pratulin – miejsce męczeńskiej śmierci unitów, park krajobrazowy „Podlaski Przełom Bugu” oraz Kobylany – miejsce bitwy z Niemcami w lutym 1919 r. (czyli już po I wojnie św.). Na koniec obejrzano świątynie w Kodniu i Jabłecznej.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Podczas wielogodzinnej dyskusji przede wszystkim podsumowano pracę krajoznawców w tym roku oraz skupiano się na obchodach najbliższych rocznic. Głównie mówiono o pomysłach na uczczenie 200. rocznicy śmierci T. Kościuszki oraz setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Postulowano już na przyszły rok renowację pomnika Kościuszki we Włodawie oraz uporządkowanie parku 10-lecia przy cerkwi we Włodawie w roku 2018 r.

źródło: www.powiatwlodawski.pl

[mapsmarker marker="53"]

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 21/12/2016

Podaj dalej, powiadom znajomych....