Włodawa - I niech się stanie światłość /wideo/ - wlodawa.NET


Włodawa - I niech się stanie światłość /wideo/

Włodawa - I niech się stanie światłość w WDKu

W sobotę, 16 grudnia o godzinie 16.00 w sali kina WDK we Włodawie już po raz piętnasty będzie miało miejsce Widowisko Bożonarodzeniowe „I niech się stanie światłość" w wykonaniu wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury im. Oskara Kolberga.

Impreza od lat cieszy się dużym zainteresowaniem włodawian. Od kilku edycji zmieniono nieco formułę, dlatego też widowisko odbywa się w sali włodawskiego kina, aby można je było obejrzeć wielokrotnie.

Na scenie pojawią się wychowankowie MDK prezentujący swoje umiejętności wokalne, instrumentalne i teatralne. Jako że to okres Bożego Narodzenia, kolędy i piosenki związane ze świętami będą motywem przewodnim muzycznej oprawy widowiska

/ź/ mdk.wlodawa.pl

Zdjęci z 2o17 roku. Autor: Pan Zbigniew Dębiec tv.wlodawa.net
masz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net/Materiał wideo, autor 1947czeslaw  

👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Region - Nabór do Służby Przygotowawczej w 2018 r.

Region - Nabór do Służby Przygotowawczej w 2018 r.

Służba przygotowawcza jest realizowana stosownie do potrzeb uzupełnieniowych Sił Zbrojnych RP i jej głównym przeznaczeniem jest przygotowanie żołnierzy rezerwy na uzupełnienie w jednostkach wojskowych stanowisk służbowych przewidzianych dla żołnierzy Narodowych Siłach Rezerwowych (NSR).

Z tego powodu, każda osoba powołana do służby przygotowawczej ma gwarantowaną możliwość zawarcia w ostatnim okresie jej pełnienia kontraktu na wykonywanie obowiązków w ramach Narodowych Sił Rezerwowych po jej zakończeniu.

Służba przygotowawcza otwiera również drogę do zawodowej służby wojskowej, do której może być przyjęta wyłącznie osoba posiadająca wyszkolenie wojskowe (odbywała służbę wojskową i jest żołnierzem rezerwy), a żołnierze Narodowych Sił Rezerwowych są priorytetowo traktowani przy obsadzaniu stanowisk żołnierzy zawodowych.

Aby wstąpić do Narodowych Sił Rezerwowych lub zostać żołnierzem zawodowym konieczne jest odbycie przeszkolenia wojskowego w ramach służby przygotowawczej przez osoby, które wcześniej nie odbywały żadnej formy służby wojskowej.

Region - Nabór do Służby Przygotowawczej w 2018 r.
Szkolenie w ramach służby przygotowawczej na potrzeby poszczególnych korpusów trwa do:
4 miesięcy w korpusie szeregowych;
5 miesięcy w korpusie podoficerów;
6 miesięcy w korpusie oficerów.


Powyższe szkolenie kończy się egzaminem z nabytych umiejętności ogólnowojskowych i specjalistycznych. Odbycie służby przygotowawczej otwiera potencjalną drogę do służby w Narodowych Siłach Rezerwowych oraz zawodowej służby wojskowej.

NABÓR DO SŁUŻBY PRZYGOTOWAWCZEJ W 2018 ROKU!

Informujemy, że rozpoczęto proces przyjmowania dokumentów do służby przygotowawczej w 2018 roku.

Osoby zainteresowane pełnieniem służby przygotowawczej prosimy o kontakt telefoniczny lub osobiste przybycie do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Chełmie

Szczegółowe informacje udzielane są w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Chełmie

ul. Koszarowa 1B 22-100 Chełm tel. 261 161 356

Szef Wydziału Rekrutacji: 261 161 391

Inspektor Wydziału Rekrutacji : 261 161 356

Więcej w informacji w linku  

/ź/ mon.gov.pl, wolauhruska.pl, chelm.wku.wp.mil.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 30/05/2020

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Urszulin: Nowe ścieżki w Poleskim Parku Narodowym

Urszulin - Nowe ścieżki w Poleskim Parku Narodowym

W Poleskim Parku Narodowym trwają intensywne prace związane z budową pierwszej ścieżki dydaktycznej na terenie kompleksu Bagna Bubnów. Nazwa nowo powstałej ścieżki – „Czahary” – oznacza porośnięte krzewami mokradła. Ludność na wschodnich ziemiach I Rzeczypospolitej używała tego słowa już w XVII wieku.

Trasa ścieżki prowadzi przez otwarte tereny torfowiska niskiego, a częściowo przez okalające je od północy zróżnicowane lasy, rozpoczyna się i kończy za wsią Zastawie, przy wieży widokowej. Dostępna jednak będzie również od strony Kulczyna i Wincencina.

Bagno Bubnów jest idealnym miejscem dla wielu gatunków ptaków wodno-błotnych. Można tu spotkać: kszyka, kulika wielkiego, rycyka, kropiatkę, śmieszkę czy błotniaka stawowego. To także doskonałe miejsce dla żurawi. Ich jesienne koncentracje na Bagnie Bubnów należą do największych w regionie. Ponad 3000 osobników potrafi się tutaj zgromadzić na tzw. noclegowiskach.

Na terenie Bagna Bubnów występuje jeszcze jeden bardzo rzadki gatunek ptaka – wodniczka. Ten niepozorny ptak z rodziny trzciniaków jest najrzadszym, migrującym ptakiem śpiewającym w Europie. Jego populacja na terenie PPN jest stabilna i szacowana jest na ok. 400 śpiewających samców - to druga co do liczebności populacja w kraju.

Nie tylko miłośnicy ptaków znajdą tu coś dla siebie. Ścieżka będzie prowadziła przez ekosystemy leśne, łąkowe i torfowiskowe, a każdy z nich reprezentują inne, specyficzne gatunki roślin i zwierząt. Możliwe będzie spotkanie z łosiem, sarną, a w czasie rykowiska również jeleniem.

Na odwiedzających będzie czekać specjalnie przygotowana infrastruktura: wieże widokowe, zadaszenia, platformy widokowe, miejsca postojowe. Znaczna część ścieżki będzie przebiegać po specjalnie przygotowanych kładkach, które pozwolą przejść przez bagna suchą stopą, a jednocześnie ochronią wrażliwą przyrodę torfowisk.

Ścieżka będzie dostępna dla osób niepełnosprawnych. Na trasie o łącznej długości 6,5 km znajdzie się 5 przystanków. Prawie 750 tysięcy złotych, czyli 85 proc. kosztów inwestycji to dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Przez kilka lat ścieżka będzie udostępniana bezpłatnie. Otwarcie ścieżki zaplanowane jest na grudzień tego roku.

Działanie realizowane w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Działanie 2.4: Ochrona przyrody i edukacja ekologiczna, Przedsięwzięcie pn. „Budowa ścieżki dydaktycznej "Czahary" w Poleskim Parku Narodowym, chroniącej torfowisko niskie Bagno Bubnów i gatunki z nim związane”.

Więcej o projekcie tutaj: link

/ź/ poleskipn.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 24/03/2023

Podaj dalej, powiadom znajomych....