Adoracja przy Grobie Pańskim w Parafii MBR w Sławatyczach
W Wielką Sobotę przy Grobie Pańskim młodzież z parafii Matki Bożej Różańcowej w Sławatyczach czynnie uczestniczyła w nocnej adoracji. Miejscowa schola przedstawiła słowno - muzyczne rozważania wprowadzając w nastrój sprzyjający modlitwie i refleksji uczestników adoracji by mogli oddać swoje myśli i zwątpienia Bogu; by zrozumieli jak wiele Bóg zrobił dla nas.
[wp_ad_camp_1]
Do rozważań dołączył o. Ryszard Sierański z Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, który przypomniał nam, że Jezus umierając za nas poświęcił aż tyle a my poświęćmy mu czuwając choć chwilę. W nocnej adoracji uczestniczył męski chór AVE, który wyśpiewał szeroki repertuar pieśni wielkopostnych.
Młodzieńcy przebrani w wojskowe mundury, ze zmianami co pół godziny trzymali straż przy Grobie Pańskim. Dziewczęta w białych sukniach prowadziły adorację modlitewną. Adorację do białego rana prowadziły również kółka żywego różańca (męskie i żeńskie).
W Niedzielę Wielkanocną sprawowana była msza św. rezurekcyjna, w której licznie uczestniczyli parafianie.
Więcej zdjęć Adoracja przy Grobie Pańskim w Parafii MBR w Sławatyczach
źródło: www.slawatycze.pl
[mapsmarker marker="1"]
Zobacz również:
Więcej...
data publikacji: 20/04/2017
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Urszulin: Wypadek na polu
W dniu 7 kwietnia 2017 roku o godz.15 jednostka OSP Urszulin została zadysponowana do zdarzenia w miejscowości Dębowiec. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że podczas prac wiosennych w gospodarstwie rolnym jedna osoba uległa wypadkowi.
W maszynę rolniczą siewnik została wkręcona ręka rolniczki. Akcja strażaków polegała na uwolnieniu ręki z maszyny z użyciem nożyc hydraulicznych oraz na zabezpieczeniu lądowiska dla helikoptera medycznego.
Zabezpieczenie terenu w czasie lądowania zostało przeprowadzone sprawnie i bezpiecznie. Ranną przetransportował śmigłowiec do szpitala. To była trudna akcja ratownicza i pierwsza przeprowadzona przez ratowników z Urszulina podczas wypadku w gospodarstwie rolnym.
W akcji udział wzięli również strażacy z JRG Włodawa.
Tekst Iwona Jung
Fot. Sylwia Szczepanik oraz Stanisław Artymiuk
źródło: http://osp-urszulin.cba.pl/
Zobacz również:
Więcej...
data publikacji: 16/08/2019
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Klaster Energii powstaje w powiecie
(12 kwietnia) W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włodawie miało miejsce spotkanie założycielskie Klastra Energii w Powiecie Włodawskim. Przede wszystkim zaprezentowano założenia powoływanego Klastra (celów, zadań, możliwości rozwojowych, korzyści dla uczestników), tła prawnego i gospodarczego, aktualnych trendów w energetyce. Głównym inicjatorem całego pomysłu jest Krzysztof Szydłowski - Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Samorządowych z Lublina.
[wp_ad_camp_1]
– To jest naprawdę wielkie wyzwanie dla nas wszystkich, ale przede wszystkim wyjątkowa szansa. Energia odnawialna to ma pewno przyszłość naszego kraju, ale i naszej Małej Ojczyzny, dlatego warto ten klaster u nas tworzyć – mówił gospodarz - starosta Andrzej Romańczuk. W spotkaniu uczestniczyli nie tylko niemal wszyscy wójtowie powiatu, ale i przedsiębiorcy zainteresowani tą tematyką.
Na zakończenie obrad uczestnicy podpisali list intencyjny ws. powstania Klastra. Ma to dać powiatowi włodawskiemu energetyczną samowystarczalność w niedalekiej przyszłości. Powiat włodawski z szybko rozwijającą się na tle kraju, bogatą i dogodnie rozlokowaną infrastrukturą energetyczną opartą o OZE, oraz dogodną strukturą społeczno-gospodarczą idealnie spełnia kryteria Ministerstwa. W bezpośrednim sąsiedztwie Włodawy funkcjonują już cztery instalacje produkujące energię ze źródeł odnawialnych. Są to trzy farmy fotowoltaiczne - każda o zainstalowanej mocy 1 MW - oraz jedna biogazowania również o zainstalowanej mocy 1MW. Razem daje to 4 MW dostępnej mocy, a kolejnych kilkanaście MW jest w przygotowaniu (w związku ze startującymi konkursami dotacji i uruchomionym właśnie systemem aukcyjnym).
[wp_ad_camp_2]
Członkami klastra mogą zostać wytwórcy energii: przedsiębiorcy, samorządy, a także konsumenci energii: samorządy i ich jednostki, przedsiębiorstwa, spółdzielnie mieszkaniowe, gospodarstwa rolne i inni indywidualni i zbiorowi odbiorcy z terenu powiatu. Celem Klastra Energetycznego jest wytwarzanie, równoważenie zapotrzebowania, dystrybucji i obrotu energią (z OZE i innych źródeł lub paliw) w ramach wspólnego systemu (szczególnie na obszarach dysfunkcyjnych energetycznie, oddalonych od jednostek wytwórczych), w taki sposób, aby system był maksymalnie samowystarczalny, zapewniał wysoką jakość energii i wymierne korzyści ekonomiczne członkom porozumienia. Inicjatorem Klastra jest Stowarzyszenie Inicjatyw Samorządowych (SIS)
– które zarządza kompleksem farm fotowoltaicznych o mocy 2 MW zlokalizowanym w Korolówce pod Włodawą. Współpraca Starostwa Powiatowego we Włodawie z SIS pozwala aktywnie uczestniczyć w procesie przygotowywania ram prawnych, organizacyjnych i finansowych funkcjonowania klastrów energii, a jednocześnie zwiększa szansę na profesjonalne przygotowanie naszej inicjatywy, a następnie skuteczne aplikowanie o środki na inwestycje w ramach Klastra. Wspólnym celem jest obecnie uzyskanie akredytacji Ministerstwa Energetyki i wpisanie Klastra na listę pilotażowych projektów, które otrzymają wysokie wsparcie finansowe. Po zakończeniu etapu formowania prawnych i organizacyjnych ram Klastra oraz lokowania Porozumienia na liście wspieranych projektów pilotażowych ME.
źródło: www.powiatwlodawski.pl
[mapsmarker marker="53"]
Zobacz również:
Więcej...
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Copyright © 2oo0-2o21 nasza.wlodawa.pl vel wlodawa.NET | Sitemap xml | Polityka prywatności
