Bezpieczne czworonogi - wlodawa.NET


Bezpieczne czworonogi

piesCoraz więcej właścicieli psów we Włodawie korzysta z możliwości bezpłatnego czipowania czworonogów.W ubiegłym roku swoje zwierzęta oznaczyło ponad 180 właścicieli, czyli o prawie 40 więcej niż rok wcześniej.

Z ostatnich statystyk wynika, że obecnie elektroniczny dowód ma już ponad 340 psów. Pracownicy włodawskiego magistratu cieszą się z rosnącej liczby zaczipowanych czworonogów, ale jednocześnie podkreślają, że bezpańskich zwierząt wciąż jest dużo, dlatego akcja jest kontynuowana.

Zabieg wszczepienia mikroprocesora jest prawie bezbolesny, a sam czip jest niewielki, nie przeszkadza zwierzęciu i nie powoduje reakcji alergicznych. Wszystkie dane, dotyczące zaczipowanych zwierząt i ich właścicieli, są wprowadzone do elektronicznej bazy, która umożliwia szybkie ustalenie właściciela zagubionego psa i zawiadomienie o odnalezieniu zwierzęcia.


— Finansowane przez miasto zabiegi są wykonywane w Gabinecie Weterynaryjnym przy ul. Suchawskiej 5 we Włodawie. Właściciele psów, którzy chcą skorzystać z tej propozycji, powinni mieć ze sobą dowód tożsamości, wypełnić wniosek o rejestrację zwierzęcia, a także okazać książeczkę szczepień psa, rodowód lub inny dokument potwierdzający prawa do zwierzęcia oraz przedstawić dowód aktualnego szczepienia czworonoga przeciwko wściekliźnie.

Wniosek potrzebny do zaczipowania psa można pobrać ze strony: www.wlodawa.eu. Obecna umowa na wykonanie takich usług na zlecenie miasta umożliwia bezpłatne czipowanie zwierząt do połowy grudnia.

 

(cc) www.wlodawa.eu

👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Jarmark w Holi oblegany

Jarmark-Hola-2014(27 lipca) To był kolejny, już 18., udany Jarmark w Holi – podkreślali wszyscy tam obecni. Wśród atrakcji: wystawy malarskie, kiermasze wyrobów rzeźbiarskich, kwiatowych i miodów, prezentacja smakołyków regionalnych oraz występy zespołów ludowych pogranicza. Imprezę zorganizowało – jak co roku - Towarzystwo Miłośników Skansenu Kultury Materialnej Chełmszczyzny i Podlasia w Holi przy współpracy Starostwa Powiatowego we Włodawie.

Jarmark rozpoczął się o godzinie 9 kiermaszem, na którym można było obejrzeć i kupić rzeźby wykonane przez regionalnych twórców, wyroby garncarskie, kompozycje kwiatowe, wyroby ze słomy, a także z wikliny (m.in. wielkie wiklinowe fotele, krzesła i kosze). Nie zabrakło też staroci, potraw regionalnych, miodów oraz wyrobów z wosku.

[wp_ad_camp_3][wp_ad_camp_3]

"Wiatrak", "dzwonnica" i „stodoła” pełne były tego dnia różnego rodzaju wystaw, w szczególności malarskich, których autorami prac byli ludowi artyści.

Wiesław Holaczuk, starosta włodawski, który od wielu już lat jest corocznym gościem Jarmarku nie krył i tym razem uznania dla organizatorów. - To jest jedno z kilku sztandarowych wydarzeń kuturalnych w powiecie włodawskim – mówi. – Tu panuje niepowtarzalna świąteczna atmosfera, która powoduje, że duch prawosławia łączy się z kulturą i tradycją pogranicza. Jest to impreza, która - jak widać - ściąga tysiące gości z całego województwa. Bo czegoś podobnego w skali kraju trudni szukać. I nie chodzi tu o rozmach czy też nakład finansowy, bo ten jest nader skromny, ale o niepowtarzalny klimat tego jarmarku. To trzeba czuć i przezywać. Jak widać po frekwencji mieszkańcy powiatu i turyści tego chcą.

Jarmark Holeński to w powiecie włodawskim i na całej Lubelszczyźnie wyjątkowe Wydarzenie. Jest to wielkie święto poleskiej tradycji i obrzędowości połączone z pięknym religijnym misterium Jarmark Holeński nierozerwalnie złączony jest z odpustem – praznikiem ku czci patrona tutejszej cerkwi – św. Antoniego Peczerskiego. Liturgii przewodniczył abp prawosławny Abel.

O godzinie 10 odbyła się uroczysta liturgia św. wraz z procesją celebrowaną z okazji dorocznego odpustu - praznika ku czci patrona cerkwi św. Antoniego Peczerskiego. Szczególne zainteresowanie wśród turystów wzbudziła tradycyjna procesja wokół kościoła, w której uczestniczyły setki wiernych.

[wp_ad_camp_1]

Nieco później o godzinie 13 na holeńskiej scenie pojawiły się ludowe zespoły śpiewacze z Chełmszczyzny, Podlasia i Ukrainy. Pogoda nie była słoneczna, ale było parno.

Jarmark był także okazją do wręczenia Tadeuszowi Karabowiczowi – jednemu ze współtwórców tego wydarzenia - Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski przyznanego przez prezydenta RP.

(cc) http://powiatwlodawski.pl

[osm_map lat="51.533" lon="23.194" zoom="12" width="600" height="450" ]

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 23/04/2018

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Puchar Dwóch Jezior w rękach Ukraińców

puchar-jezior-2014(2 sierpnia) Turniej o Puchar Dwóch Jezior Białe - Świtaź w piłce nożnej zgromadził 10 drużyn. 5-osobowe zespoły, w tym drużyna z Szacka (Ukraina), rywalizowały na boiskach dwóch włodawskich orlików (przy MOSiR-ze i przy SP nr 3). Zwyciężyli goście z Ukrainy, którzy w finale pokonali drużynę z Różanki.

„Duszą” i pomysłodawcą Pucharu jest Mariusz Zańko - radny miejski i kierownik Wydziału Organizacyjno-Prawnego włodawskiego starostwa. To w dużej mierze dzięki jego zabiegom udało się pozyskać wielu sponsorów oraz aktywnych współorganizatorów zawodów. Na szczególne podkreślenie zasługuje mecenat firm Parys oraz Grill Bocian Bar z Okuninki, które ufundowały cenne nagrody. Nocleg gościom zapewniła dyrektor I LO im. T. Kościuszki – Arlena Krawczuk.

Głównym organizatorem mistrzostw było Starostwo Powiatowe we Włodawie przy współpracy MLKS Włodawianki.

Otwarcia trzeciej już edycji zawodów dokonał Wiesław Holaczuk - starosta włodawski. - Bardzo mnie cieszy, że ta inicjatywa weszła już na stałe w kalendarz wydarzeń sportowych naszego powiatu - podkreślał starosta. - Jestem przekonany, że ta impreza pomaga integrować się lokalnym społecznościom po obu stronach granicznego Bugu. Zwłaszcza że jest to wstęp do Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa, które za kilka dni rozpoczną się w Zbereżu.

[wp_ad_camp_1]

Mecze rozgrywane systemem pucharowym trwały od godz. 10.00 do popołudnia. Sędzią głównym był Ryszard Nilipiuk. Grano po 15 minut w 2 grupach. Emocji nie brakowało. Mecz o III miejsce rozegrały zespoły: Agros Suchawa i GRG Chełm. Wygrał Agros 3:0. Do finału doszły Szack i Ekoróżanka I. Mecz finałowy był bardzo emocjonujący. Wygrali piłkarze zza Buga 3:2.

[wp_ad_camp_3][wp_ad_camp_3]

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Wołodymyr Bobylew, najlepszym bramkarzem – Myhajło Jagodyniec, zaś królem strzelców (15 bramek) – Oleksandr Jagodyniec (wszyscy z Szacka).

Puchary i nagrody zwycięzcom wręczał starosta Holaczuk.

(cc) http://powiatwlodawski.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 15/05/2021

Podaj dalej, powiadom znajomych....