Jubileusz „Złotej Jesieni” - wlodawa.NET


Jubileusz „Złotej Jesieni”

image_gallery1(10 października) Włodawski Klub "Złota Jesień" obchodził jubileusz 40-lecia istnienia. Były podziękowania, kwiaty i wyróżnienia, ale przede wszystkim wspólne radosne garnie i śpiewanie. Bo „Złota Jesień”, poza różnymi innymi misjami, to przede wszystkim śpiew. Wśród gości honorowych byli samorządowcy: starosta Andrzej Romańczuk i burmistrz Wiesław Muszyński i kierownik chełmskiej filii lubelskiego urzędu wojewódzkiego – Elżbieta Prus.

Prezes zarządu klubu seniorów "Złota Jesień" - Józef Zdolski, chwaląc władze miejskie i powiatowe, nie omieszkał wspomnieć o setkach ludzi dobrej woli, którzy pomagali i pomagają klubowi w jego działalności statutowej. - Klub Seniora "Złota Jesień" ma już uznaną markę i renomę we włodawskim środowisku ludzi starszych. To zasługuje na szczególne uznanie i szacunek. Jednak „Złota Jesień” pokazuje nam młodszym, że powinniśmy jeszcze lepiej pracować i powinniśmy się uczyć na nich i na ich doświadczeniu. Dzięki klubowi stajemy się i lepsi, i mądrzejsi i pracowitsi.

[wp_ad_camp_1]

W podobnym tonie wypowiadał się burmistrz W. Muszyński, który, gratulując 40. lat, jednocześnie zaprosił zespół „Złotej Jesieni” na swoje 40. urodziny – za trzy lata.

Jubileusz był równocześnie doskonałą okazją do wręczenia wyróżnień i dyplomów. Dyplomy uznania od ministra kultury i dziedzictwa narodowego otrzymali: Rozalia Marciocha, Stanisław Marciocha, Danuta Mojska i Antoni Dudyk. Te same osoby otrzymały także dyplomy uznania za działalność społeczną i kulturalną od marszałka województwa lubelskiego.

Medal Pamiątkowy Województwa Lubelskiego otrzymał Józef Zdolski.

[wp_ad_camp_3][wp_ad_camp_3]

Uroczystość uświetniły występy wielu zaprzyjaźnionych z klubem zespołów ludowych, w tym Zespołu Tańca Ludowego „Polesie” oraz zespołu z Dubeczna. Wielokrotnie na scenie pojawiał się również chór „Złota Jesień” oraz jego męski i wojskowy odpowiednik – chór „Pagon”.

Klub Seniora „Złota Jesień” powstał w lutym 1975 r. po to, aby miło emeryci mogli spędzać ze sobą czas. Pierwsze spotkania już przyciągały tłumy. Pierwszym prezesem był Franciszek Łukaszewicz, następnymi były Felicja Filipowicz i Krystyna Zalewska, a po nich Józef Zdolski, który jest prezesem do dziś. Działalność klubu jest szeroka i wielowątkowa. Z ciekawostek warto dodać, że na 5-lecie działalności klubu gościem honorowym był… Mieczysław Fogg.

(c)http://powiatwlodawski.pl


👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Akwarela rozwesela

DSC_0479-300x199Od kilku miesięcy informowaliśmy o naszych działaniach prowadzonych w ramach projektu „Akwarela rozwesela”. Grupa młodych artystów-malarzy spotykała się w naszych wnętrzach, aby przy wsparciu prowadzących zajęcia – Marii Pogonowskiej, Urszuli Panasiuk i Ewy Szewczyk nabywać trudną sztukę malowania akwarelą.

Akwarela to narzędzie bardzo kapryśne i wymagające, ciężko jest bowiem zapanować nad żywiołem wody, z którą ten rodzaj farby współgra idealnie. Długie starania zweryfikowało spotkanie z malarką Panią Tatianą Majewską, która w piątek 9 października 2015 r., pokazała jak tego typu farbą posługują się profesjonaliści. Dzieci miały okazję prześledzić, jak krok po kroku powstaje obraz.

Prace rozpoczęliśmy od przygotowania martwej natury, która posłużyła jako wzór dla wszystkich prac. Po wykonaniu pomocniczych szkiców, nasza trenerka pokazała w jaki sposób zwilżać i mieszać kolory, nakładać i zdejmować gumę maskującą, oraz jak malować szklane elementy.

Dziecięca wyobraźnia po raz kolejny okazał się niezawodna i udowodniła, że te same przedmioty mogą być postrzegane przez każdego inaczej. Dowodem na to są malarskie interpretacje martwej natury, które niebawem zaprezentujemy w naszej bibliotece podczas powarsztatowej wystawy w „Galerii Na Piętrze”.

[wp_ad_camp_3][wp_ad_camp_3]

Przeprowadzenie warsztatów z profesjonalnymi materiałami było możliwe dzięki wsparciu udzielonemu przez Oddział Banku Zachodniego WBK we Włodawie (Urząd Miejski, Al. J. Piłsudskiego 41), którego przedstawicielka Pani Barbara Pryl odwiedziła nas podczas zajęć. Za finansową pomoc dziękujemy również Państwu Łucji Pamulskiej, Jolancie Witowskiej i Mirosławowi Zińczukowi.

(c)http://um.wlodawa.eu

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 16/02/2016

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

rzawp6-300x209 Takiego koncertu we Włodawie dawno nie było. Sobotni występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego przyciągną do sali kina Włodawskiego Domu Kultury komplet publiczności. Orkiestra i soliści bawili włodawską publiczność przez ponad godzinę.

Przeboje piosenki żołnierskiej, oraz szlagiery muzyki rozrywkowej porwały publiczność, która śpiewała razem z artystami. Nic więc dziwnego, że koncert zakończyła owacja na stojąco. Organizatorami koncertu byli: wiceminister edukacji – Tadeusz Sławecki, starosta włodawski – Andrzej Romańczuk i burmistrz Włodawy – Wiesław Muszyński.

[wp_ad_camp_1]

   Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego jest największa instytucja artystyczna w Wojsku Polskim. Swoją działalnością Zespół od ponad 60-ciu lat ukazuje bogactwo kultury narodowej oraz innych państw cudzoziemskich.

Upowszechnia ją w środowisku wojskowym i cywilnym – w kraju oraz poza jego granicami. Przedmiotem działalności Zespołu jest opracowywanie programów artystycznych i organizowanie koncertów m.in. estradowych, plenerowych, kameralnych, symfonicznych, solistycznych i chóralnych. Z Zespołem współpracują uznani artyści – śpiewacy, piosenkarze, tancerze i aktorzy.

[wp_ad_camp_3][wp_ad_camp_3]

Zespół prowadzi działalność promocyjną i wydawniczą oraz upowszechnia twórczość artystyczną kierowaną do wielopokoleniowej widowni. Zespół Wojska Polskiego odwołuje się do wielkiej tradycji narodowo-patriotycznej, która rozwijała się w duchu chrześcijaństwa.

Repertuar muzyki sakralnej stanowią utwory o tematyce religijnej, począwszy od Bogurodzicy po msze i pieśni kościelne. Artyści w mundurach występują także w kościołach biorąc udział w różnotematycznych uroczystościach narodowych i religijnych.

(c)http://um.wlodawa.eu

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 28/08/2018

Podaj dalej, powiadom znajomych....