Kryminalni wędkują


112 - Kryminalni wędkują

Wędkarz Policjant  Marek Jaworski Na co dzień pełni obowiązki Zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji we Włodawie. W każdej wolnej chwili oddaje się swojej największej pasji – wędkarstwu. Policjant może nie tylko pochwalić się wieloma sukcesami w tej dziedzinie, to także członek lokalnego zarządu Polskiego Związku Wędkarskiego, strażnik Społecznej Straży Rybackiej oraz pomysłodawca Drużynowych Zawodów o Puchar Komendanta Powiatowego Policji we Włodawie.

Czy wiesz, że przy zakupie ubezpieczenia twojego samochodu 🚘 w Mubi przez link polecający👇👇👇

mubi.pl/id-GMM29C

otrzymasz gwarantowane 150 zł wypłacane prosto na Twoje konto. Wybierając najtańszą polisę w Mubi, możesz dużo zaoszczędzić, a wysyłając SMS-a do znajomych lub rodziny, możesz podzielić się informacją o najkorzystniejszej ofercie która tu znalezleś i pomóc im też zdobyć 150 zł bonusu. Przypominamy, że bonus 150 zł za zakup to realne obniżenie składki, a samo porównanie kilkudziesięciu ofert może zaowocować oszczędnością nawet kilkuset złotych.
Pamiętaj, nikt nie lubi przepłacać za OC!
Ta oferta to doskonała okazja, aby zaoszczędzić.

Służba policjanta to zawód odmienny od innych chociażby ze względu na częsty stres, obcowanie ze światem przestępczym czy też narażanie własnego życia. Służba w Policji wiąże się często z nienormowanym czasem pracy, a co za tym idzie brakiem możliwości na realizację własnych pasji i zainteresowań. W tej codziennej gonitwie "złoty środek" potrafi znaleźć i realizować swoje marzenia policjant Wydziału Kryminalnego we Włodawie asp. szt. Marek Jaworski, który założył mundur po raz pierwszy 18 lat temu. Obecnie pełni obowiązki Zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego, a swoją karierę w Policji rozpoczynał od służby patrolowej. Była także dzielnicowym, zaś od 13 lat jest związany z pionem dochodzeniowo-śledczym włodawskiego Wydziału Kryminalnego.

Asp. szt. Marek Jaworski, jak sam twierdzi, od zawsze interesował się wędkarstwem. Pasją tą zaraził go tato, również policjant, który tak właśnie spędzał czas wolny od służby pokazując synowi w jaki sposób można aktywnie i przyjemnie spędzić czas wolny. Policjant, idąc za radami taty, każdą wolną chwilę poświęca swojej pasji spędzając czas nad okolicznymi rzekami i jeziorami.

Marek Jaworski nie poprzestaje jednak tylko na wędkowaniu, jest również wielkim działaczem w tej dziedzinie i inicjatorem wielu przesięwzięć. Funkcjonariusz od wielu lat pełni funkcję sekretarza w Zarządzie Koła PZW we Włodawie, jest też członkiem zarządu PZW Okręgu Chełmskiego. Swoją pierwszą legitymację związkową otrzymał 19 sierpnia 2002 roku. Marek Jaworski pełni również funkcję społeczną Strażnika Społecznej Straży Rybackiej przy kole PZW we Włodawie, a w 2014 roku został odznaczony srebrną odznaką za zasługi dla wędkarstwa.

Asp. szt. Marek Jaworski to również pomysłodawca dużego wędkarskiego przedsięwzięcia wśród służb mundurowych. To właśnie z jego inicjatywy rozpoczęto organizację Drużynowych Zawodów o Puchar Komendanta Policji we Włodawie osiem lat temu, w których biorą udział służby mundurowe z całego województwa lubelskiego a organizowane są pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. Zawody te były pierwszym tego typu przedsięwzięciem w województwie lubelskim, podczas którego włodawscy mundurowi, z asp. szt. Markiem Jaworskim w drużynie, każdego roku zajmują wysokie miejsca.

Policjant ma na swoim koncie także wiele sukcesów w dziedzinie wędkarstwa. Jest między innymi wielokrotnym zwycięzcą w mistrzostwach Koła PZW we Włodawie w łowieniu spinningowym i gruntowym oraz wicemistrzem PZW Okręgu Chełmskiego w łowieniu spinningowym.

Policjant wiedzę w zakresie rybołóstwa stara się również wykorzystać w służbie przede wszystkim do walki z kłusownictwem szerzącym się na wodach. Funkcjonariusz wielokrotnie ujawniał przestępstwa nielegalnego połowu ryb we wspólnych działaniach prowadzonych ze Społeczną Strażą Rybacką. Tylko podczas ostatniej takiej akcji zostało zatrzymanych aż siedmiu kłusowników. O swojej służbie nie zapomina też w czasie wolnym. Podczas minionych wakacji powstrzymał desperata, który wchodził pod jadące pojazdy z zamiarem odebrania sobie życia.

Jak sam mówi, wędkarstwo to jego pasja, odskocznia od codzienności i sposób na relaks po trudach codziennej służby. My naszemu koledze życzymy dalszych sukcesów i czerpania satysfakcji i radości ze swoich zainteresowań.

E.T

źródło: www.lubelska.policja.gov.pl


↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

112 - Q7 w Sławatyczach zatrzymane

Sławatycze granica Audi q7

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Sławatyczach, odzyskali samochód marki Audi Q7 o wartości 75 tys. zł.

Na terenie drogowego przejścia granicznego w Sławatyczach - na kierunku wyjazdowym z Polski, zatrzymano samochód marki Audi Q7 o szacunkowej wartości 75 tys. zł. W czasie kontroli granicznej funkcjonariusze ustalili, iż samochód jest poszukiwany jako utracony na terytorium USA. Do sprawy zatrzymano kierowcę pojazdu: 39 - letniego ob. Białorusi.

Od początku roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG, zatrzymali pojazdy i podzespoły samochodowe pochodzące z przestępstwa o wartości prawie 3 mln zł.

źródło: www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 21/12/2015

Podaj dalej, powiadom znajomych....

La Manita zdobywcą Pucharu Prezesa BOZPN

Sławatycze Turniej Halowy W dniu 19 lutego 2017 roku w hali sportowej Zespołu Szkół odbył się Nadbużański Turniej Piłki Nożnej pod honorowym patronatem Prezesa BOZPN Witolda Wójtowicza i Wójta Gminny Sławatycze Grzegorza Kiec.

W turnieju uczestniczyło dwanaście drużyn z dwóch powiatów bialskiego oraz włodawskiego; mecze poprowadzili sędziowie z BOZPN-u. W tym roku ponownie puchar za pierwsze miejsce zdobyła drużyna składająca się z zawodników Eko Różanki drużyna występowała pod nazwą La Manita.

Na drugim stopniu podium znalazła się drużyna z bialskiej okręgówki LZS Dobryń Duży a na najniższym stopniu podium Kłodzkie Szatany, nasz pierwszy zespół niestety uplasował się tuż za miejscem medalowym na czwartej lokacie. Co do przebiegu turnieju zespoły rywalizowały w trzech grupach w każdej z nich zagrało cztery zespoły do dalszej fazy przechodzili zwycięscy grup oraz drużyna z najlepszym bilansem z miejsca drugiego.

W grupie A najlepsze okazały się Kłodzkie Szatany które z pięcioma oczkami na koncie i bilansem bramkowym 4-3 wygrały grupę tuż za nimi w tabeli młodzi zawodnicy z Hanny 4 punkty oraz drugi skład miejscowego LKS Sławatycze, tabelę grupy A zamyka zespół z Tucznej z trzema punktami. W grupie B jak się okazało najsilniejszej na turnieju prym wiódł zespół z Dobrynia odnotowując dwa zwycięstwa i remis uplasowali się na pierwszym miejscu za ich plecami La Manita dwie wygrane które pozwoliły awansować jako najlepsza drużyna z drugiej lokaty, trzecie miejsce po dobrym występie zajmuje Orzeł Żuków zespół odnotował wygraną z Maxem Rossosz oraz minimalną porażkę z La Manita która nie pozwoliła im wyjść z grupy.

Tabele zamyka zespół z Rossosza z jednym punktem urwanym zwycięscy grupy. W grupie C najlepszym ku uciesze miejscowej publiczności okazał się zespół LKS Sławatycze I zanotował on 7 punktów pokonują Bug Hanna starszych 1-0, KS Dąbrowicę 3-1 oraz remisując z Warką Dobratycze 1-1. Drugą lokatę w grupie zajmuję Warka niestety nie notując porażki z 5 oczkami odpada z turnieju, kolejne miejsce dla zespołu z Dąbrowicy 4 punkty a stawkę zamyka Bug Hanna starsi z zerowym dorobkiem punktowym.

Poziom grupy C był najbardziej wyrównany dlatego cieszę się że naszym chłopakom udało się wygrać tą grupę i awansować do półfinału, Po zakończeniu gier eliminacyjnych przystąpiono do rozgrywania półfinałów w pierwszym z nich zespół z Dobrynia Dużego pokonał Kłodzkie Szatany 2-1, drugi półfinał był bardziej emocjonujący po regulaminowym czasie gry który wynosił 10 minut na tablicy widniał remis 1-1 do wyłonienia finalisty potrzebne były rzuty karne i tu niestety nasza największa bolączka w drugiej serii zawodnik miejscowego LKS myli się co pozwala La Manicie która w trzech seriach nie odnotowała żadnego pudła awansować do finału. Podobnie jak w półfinale tak i w meczu o trzecie miejsce LKS remisuje 1-1 tym razem z zespołem z Kłody i znów sędziowie przeprowadzają konkurs rzutów karnych tym razem pomyłek było aż trzy z tego dwa razy mylili się nasi zawodnicy i trofeum za miejsce trzecie trafiło do Kłodzkich Szatanów.

[wp_ad_camp_3]

W finale spotkały się drużyny LZS Dobryń oraz La Manity po wyrównanym boju padł remis 1-1 i po raz trzeci licznie zebrani kibice mogli podziwiać rzuty karne w trzech seriach oba zespoły pomyliły się raz o tym kto zwycięży turniej decydowała nagła śmierć i czwartej serii zawodnik z Dobrynia nie wykorzystuje karnego a zawodnik La Manity po pewnym strzale pokonuje bramkarza LZS i zapewnia zwycięstwo swojej drużynie.

Po zakończeniu finału nastąpiła dekoracja Pucharami za trzy pierwsze miejsca; puchary wręczali Prezes BOZPN - Witold Wójtowicz, Wójt Gminy Sławatycze – Grzegorz Kiec, Przewodnicząca Rady Gminy w Sławatyczach – Jolanta Buczek. Po dekoracji drużyn nastąpiły wybory indywidualnych zawodników turnieju i tak najlepszym bramkarzem został bramkarz Kłodzkich Szatanów, Królem strzelców Mateusz Chwedoruk z La Manity a najlepszym zawodnikiem całego turnieju Łukasz Biegajło z LZS-u Dobryń wszyscy panowie otrzymali pamiątkowe statuetki z rąk Przewodniczącego Rady Powiatu - Mariusza Kiczyńskiego, Wiceprezesa BOZPN - Władysława Makarewicza, przedstawicieli Zarządu BOZPN Ewarysta Gasiewicza i Stanisława Lesiuka.

Pragnę podziękować za zaszczycenie swoim udziałem w turnieju; władzom Powiatu Bialskiego, Gminy Sławatycze, Bialskopodlaskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Na koniec podziękowania przesyłam do wszystkich kibiców za liczne przybycie, paniom z Zespołu Szkół które przygotowały posiłki regeneracyjne dla zawodników, prezesowi klubu LKS Sławatycze oraz trenerowi żółto-czarnych za organizację i uczestniczenie w turnieju.

Cóż żegnamy się z halą i niedługo wracamy na duże boisko wpierać naszych w walce o awans, turniej uważam za udany gdyż zgromadził młodych zawodników i choć na chwile oderwał ich od telewizji czy też internetu. W przyszłym roku do udziału zaprosimy drużyny z regionu nadbużańskiego z Białorusi i Ukrainy i tym samym wzrośnie ranga turnieju. Do zobaczenia za rok.

Obszerna galeria zdjęć z turnieju na stronie Gminy Sławatycze

Tekst: W. Buraczyński Foto: K. Spólna

źródło: www.slawatycze.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 03/06/2019

Podaj dalej, powiadom znajomych....