Sport: Mistrzostwa Polski LZS młodych zapaśników - wlodawa.NET

Sport: Mistrzostwa Polski LZS młodych zapaśników

01-mistrzostwa-polski-lzs-2014-300x225Ponad 100 zawodników z 20 klubów rywalizowało w miniony weekend we Włodawie w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców.

Gospodarze z Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zapasy-Włodawa” zdobyli indywidualnie pięć medali, a drużna kadetów stanęła na trzecim stopniu podium.  Złoty krążek wywalczył w kategorii wagowej 50 kilogramów Łukasz Rusiński.

Na drugim miejsce zawody ukończyli Konrad Rusiński w kategorii 54 kilogramów i Kamil Zając w kategorii 85 kilogramów.  Brązowe medale zdobyli Adam Gaj w kategorii 69 kilogramów i Rafał Litwiniuk w kategorii 76 kilogramów. W klasyfikacji klubowej kadetów pierwsze miejsce zajął „Ceramik” Krotoszyn, drugi był AKS Białogard, a trzeci MLUKS „Zapasy-Włodawa”.

Rywalizację juniorów i młodzieżowców wygrał LMKS Krasnystaw, przed „Iskrą” Spiczyn i „Orłem” Namysłów.  Zwody sportowe były połączone ze zbiórką pieniędzy na rzecz włodawskiego hospicjum.

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

3 Otwarte Szachowe Mistrzostwa Powiatu Włodawskiego

szachy-090614-01

7 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włodawie odbyły się III Otwarte Szachowe Mistrzostwa Powiatu Włodawskiego Młodzików, Juniorów i OPEN o puchar starosty Powiatu Włodawskiego. W zawodach wzięło udział pięćdziesięciu szachistów z Włodawy, Lublina, Chełma, Hanny, Woli Uhruskiej, Dołhobród, Łomaz i Wyryk. Wśród tego zacnego grona znaleźli się również goście z Ukrainy z Lubomla i Kowla.

[wp_ad_camp_1]

Organizatorem turnieju było Starostwo Powiatowe we Włodawie. Turniej otworzył gospodarz miejsca Wiesław Holaczuk starosta włodawski. Zawody sędziował Zbigniew Pyda - sędzia klasy międzynarodowej. W sędziowaniu wspierał go Łukasz Fiała z Włodawy.  Turniej był klasyfikowany w czterech grupach wiekowych: do lat 9, do lat 13, do lat 19 oraz OPEN. W grupie do lat 9 zwyciężył Szymon Domański z Lublina przed Mikołajem Szychulcem z Chełma i Cezarym Sobachowiczem z Łomaz.

[wp_ad_camp_3][wp_ad_camp_3]

W grupie do lat 13 pierwsze miejsce zajęła Antonina Samolyuk z Lubomla na Ukrainie, drugie miejsce zajął Artem Manzhos z Kowla na Ukrainie, zaś trzecie powędrowało do Krzysztofa Iwańczuka. Z Chełma. W grupie do lat 19 triumfował Rafał Bojczewski z Lublina przed Dariuszem Lubelskim z Chełma, i Pawłem Kaźmierukiem z Wyryk.

Natomiast w grupie OPEN zwyciężył Edward Chowra z Chełma, drugie miejsce zajął Mirosław Król z Chełma a trzecie miejsce powędrowało do Mirosława Czajkowskiego z Hanny. Zwycięzcy z rąk starosty włodawskiego - Wiesława Holaczuka otrzymali puchary, zaś wszyscy zawodnicy pamiątkowe dyplomy.

(cc) powiatwlodawski.pl

Mistrzowska sztafeta z PG 1

01-mistrzowska-sztafeta-b-168x300Włodawa będzie mieć swoją reprezentację w finale ogólnopolskim Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Podczas zawodów wojewódzkich, które odbyły się w piątek 6 czerwca drużyna dziewcząt z Publicznego Gimnazjum nr 1 zajęła pierwsze miejsce w „sztafecie szwedzkiej”.

[wp_ad_camp_3]

Jest to konkurencja lekkoatletyczna, polegająca na przebiegnięciu przez cztery zawodniczki czterech różnych dystansów. W zespole z Włodawy Klaudia Błaszczuk pobiegła na 100 metrów, Nikola Królikowska na 200, Andżelika Labbe na 300 metrów, a Agata Wereszczyńska na 400 metrów.

Sukces gimnazjalistek jest tym większy, że miały godne rywalki, 14 najlepszych drużyn z województwa lubelskiego. Gratulując wygranej już teraz wypada zacisnąć kciuki za dzielne dziewczęta, które będą reprezentować nie tylkoWłodawę, ale cały region w zawodach centralnych, zaplanowanych na 16 czerwca w Łodzi.