Plantatorzy marihuany bez zbiorów


112: Plantatorzy marihuany bez zbiorów

112: Plantatorzy marihuany bez zbiorów Wlodawa na Sygnale

Włodawscy operacyjni zatrzymali 2 młodych mieszkańców gminy Włodawa podejrzanych o zajmowanie się nielegalnym procederem narkotykowym. W ich miejscu zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę oraz nasiona konopi indyjskich. W trakcie przeszukania kryminalni znaleźli również specjalistyczny sprzęt do ich uprawy. Wczoraj jeden z zatrzymanych, 20-latek, usłyszał zarzuty za przestępstwa narkotykowe. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania dwóch mieszkańców gminy Włodawa doszło na terenie jednej z miejscowości w gminie Włodawa. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych operacyjni zabezpieczyli marihuanę w postaci suszu oraz w stanie surowym, z której można by uzyskać ok. 80 działek narkotyku oraz nasiona konopii indyjskich. Oprócz tego, funkcjonariusze znaleźli specjalistyczny sprzęt do ich uprawy m. in. wentylatory, filtry powietrza, lampy, nawozy, namioty, żarówki, próbówki i doniczki.


Zebrany przez policjantów materiałów dowodowy pozwolił na przedstawienie 20-letniemu mieszkańcowi gm. Włodawa zarzutów posiadania środków odurzających, a także uprawy konopii indyjskich. Za te przestępstwa narkotykowe grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

112: Plantatorzy marihuany bez zbiorów Wlodawa na Sygnale

E.T.

źródło: www.lubelska.policja.gov.pl

 

👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

W Korolówce Rolnik szuka szkoły

W Korolówce Rolnik szuka szkoły

Telewizja Polska rozpoczęła prace nad materiałem dotyczącym realizacji kampanii edukacyjno – promocyjnej na temat szkół resortowych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Twórcy programu odwiedzili na początek ścianę wschodnią Polski. ZSCKR w Korolówce-Osadzie odwiedzili już pierwszego dnia nagrań do programu. Zebrany materiał ma posłużyć do stworzenia cyklicznej audycji pt. „Rolnik szuka szkoły” skierowanej głównie do przyszłych uczniów szkół rolniczych. Emisję zaplanowano od 13 maja na TVP3.

19 kwietnia 2017 r. ekipa telewizyjna nagrywała materiał w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce – Osadzie. Przewodnikiem po szkole była Karolina Patejuk, uczennica klasy pierwszej technikum kształcącego w zawodzie technik agrobiznesu.

Szkołę nazywa rodzinną (jako trzecia z rodzeństwa tutaj uczęszcza), zna ją i świetnie się w niej czuje. Karolina zaprezentowała kształcone zawody, pracownie, m.in. pracownię żywienia i usług gastronomicznych, pracownię obsługi konsumenta (w niej to uczennice, nakrywając do stołu, popisują się m.in. sztuką składania serwet – sekret p. Diany Łubkowskiej).

Warsztaty to oczko w głowie mechanizatorów i kierownika praktycznej nauki zawodu p. Krzysztofa Horszczaruka. Dla wielu uczniów pochodzących ze wsi jazda ciągnikiem czy nawet samochodem po polnych drogach nie jest nowością, ale świadome pogrzebanie we wnętrznościach kolosów to już jest coś. Sprawna obsługa urządzeń np. służących do sprawdzania rozpylaczy w opryskiwaczach, diagnostyka samochodów osobowych z wykorzystaniem diagnoskopu firmy BOSCH - to umiejętności, które nabywają podczas zajęć praktycznych. Wprawdzie wyjazd ciągnikiem przyszłych mechanizatorów rolnictwa na poletko szkolne i przygotowanie pola do sadzenia ziemniaków wydaje się być majówką, ale faktem jest, że trzeba wiele godzin poćwiczyć, aby równo te ziemniaki zasadzić.

Rozwijanie różnorodnych zainteresowań w tej szkole jest równie ważne jak nauka zawodu – stwierdziła Karolina. Świadczą o tym liczne obiekty i urządzenia sportowe. Nowocześnie urządzona siłownia, sala fitness, stół bilardowy są ciągle oblegane. Pasje artystyczne można spełniać w szkolnym zespole teatralnym „Korale”, warsztatach ludowo – artystycznych. Inni mogą się odnaleźć w wolontariacie, sekcji samoobrony itd.

Ekipa zauważa, że na korytarzach szkolnych można spotkać wiele sympatyzujących par. Tak w naturalny sposób kojarzą się przyszłe związki i małżeństwa. Wiele z nich poważnie wiąże swoją przyszłość z życiem i pracą na wsi. Nie jest też tajemnicą, że niejeden chłopak i niejedna dziewczyna wybrał/ła tę szkołę, aby znaleźć sobie żonę czy męża.

W Korolówce Rolnik szuka szkoły

Jesteśmy dumni z naszych dokonań, zgodnie potwierdzają dyrektor szkoły Leszek Młynarczyk i kierownik internatu Magdalena Ostrowicka, ale najbardziej cieszą nas sukcesy uczniów i wychowanków, ich zadowolenie i dobre zdanie o szkole.

Ewa Krzywania

źródło: http://www.zsr-korolowka.pl

 

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 24/09/2017

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Sobibór: Dzień Ziemi w innej formie…

Dzień Ziemi, najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych, a jednocześnie zbyt często poświęcone śmieciom, zakazom i nakazom (zakręć kran, zgaś światło, drukuj dwustronnie itp.) i jednorazowym akcjom. Chcieliśmy zachęcić przedszkolaków w tym roku do celebrowania tego święta w zupełnie inny sposób.

Dlatego wyszliśmy z przedszkola i pojechaliśmy do Przyrody, do lasu. Las jest bogatym „źródłem poznania świata przyrodniczego. Dzieciom w wieku przedszkolnym należy stwarzać okazje do poznawania środowiska przyrodniczego w toku różnorodnych form aktywności. I właśnie temu miała służyć zorganizowana przez Panie z grupy Biedronek dnia 21.04.2017 roku wycieczka do Sobiborskiego lasu. Program wycieczki obejmował różnorodne formy zajęć. Była przechadzka po lesie i obserwacja naturalnego ekosystemu świata roślin i zwierząt. Poznawaliśmy przyrodę patrząc, słuchając i dotykając.

[wp_ad_camp_1]

Dzieci oglądały różne okazy przyrodnicze(liście, mrowisko, korę drzew, rodzaje mchów, rośliny i owady). Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych dźwięków. Po lesie oprowadzała nas leśniczy p. Danuta Korczyńska. Spacerując ścieżką dydaktyczną w lesie pokazała dzieciom w jaki sposób mogą chorować drzewa, jak dba się i chroni przed szkodnikami oraz przybliżyła poprzez plansze mieszkańców lasów Sobiborskich. Przedszkolaki wykazały się świetną znajomością na temat ochrony przyrody, doskonale wiedzą, że należy ją chronić i że w lesie nie wolno zostawiać śmieci, rozpalać ognisk, płoszyć zwierząt, hałasować.

[wp_ad_camp_2]

Następnie udaliśmy się do Nadleśnictwa Sobibór, gdzie czekała na nas projekcja bajki edukacyjnej „Dzik Ryjo” i jego wskazówki jak dbać o środowisko. Na dzieci czekało kolejne zadanie do wykonania, mianowicie „zasadzanie lasu”. Każde dziecko posadziło sadzonkę sosny przez co włączyliśmy się do akcji „Sadzimy 1000 drzew na minutę”. Zakończeniem fascynująco spędzonego czasu poprzez bycie z Przyrodą był posiłek – pieczone kiełbaski oraz słodkie rogaliki.

Przedszkole Miejskie Nr 2 – dzieci, dyrekcja i nauczycielki serdecznie dziękują Nadleśnictwu Sobibór a zwłaszcza tacie Basi Chadam, p. J. Chadam, p. A. Korczyńskiej oraz p. K. Mikołajczakowi za okazaną pomoc w organizacji wycieczki. Była to dobra okazja do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u tak małych dzieci.

Obchody Dnia Ziemi w formie czasu spędzonego na byciu z Przyrodą, skłoniły do refleksji, jak ona jest dla nas ważna, ale i jak jest fascynująca, piękna, ciekawa. Organizatorkami były: Marzena Sugier, Aleksandra Łobko.

źródło: www.wlodawa.eu

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 13/06/2021

Podaj dalej, powiadom znajomych....