Udany dzień św. Huberta w Orchówku - wlodawa.NET


Udany dzień św. Huberta w Orchówku

hubertus Gonitwa była długa i pełna niespodzianek. O lisią kitę walczyło ponad 20 jeźdźców. Za lisem na koniu półkrwi „Troja” dosiadanym przez Mateusza Gryglickiego rozgorzała prawdziwa bitwa na orchowskich błoniach. W końcu dopadł ją Krzysztof Jezierski na klaczy ”Borówka”.

Orchowski Lis był bardzo sprytny i długo nie dał się złapać żadnemu jeźdźcowi. Był tak sprytny, że nawet jego koń się przewrócił. Na szczęście nic nikomu się nie stało. W końcu największym zapałem i zwinnością wykazał się K. Jezierski – znany ułan Lubelszczyzny. Otrzymał on specjalną nagrodę ufundowaną przez Andrzeja Romańczuka – starostę włodawskiego. – Tym razem wyjątkowo trudno było – mówi Zofia Fulman, która w swojej karierze lisa łapała już w hubertusach wielokrotnie. Generalnie jednak zabawa była przednia i najmniej w tym wszystkim chodzi o to, kto tego lisa złapie. Mam nadzieję, że to będzie już cykliczna impreza w tym miejscu.

[wp_ad_camp_1]

 

Impreza przygotowana m.in. przez Martę Wawryszuk z Suszna – znaną animatorkę jazdy konnej - zebrała tłumy sympatyków jazdy konnej. Wśród wielu wyjątkowych gości był starosta A. Romańczuk z córką.   Po pogoni goście chętnie korzystali z przejażdżek konnych. Później tradycyjnie już organizatorzy zaprosili gości na poczęstunek. Były pieczone kiełbaski, gorąca herbata i kawa oraz bigos. Komentarze po imprezie były wyłącznie pochlebne.

(c) https://powiatwlodawski.pl

[osm_map_v3 map_center="51.527,23.571" zoom="14" width="100%" height="450" ]



↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Region: Materialny świadek holokaustu

Region: Materialny świadek holokaustu Włodawa Powiat włodawski, Fundacja Polsko-Niemieckie Pojednanie i Fundacja Laetitia podpisały memorandum o współpracy w dziele odnowienia stacji kolejowej wraz z otoczeniem w Sobiborze, tuż obok byłego hitlerowskiego obozu zagłady. Akt podpisania memorandum miał miejsce na terenie byłego niemieckiego obozu w Sobiborze podczas uroczystości upamiętniającej 72 rocznicę powstania i likwidacji tego obozu śmierci.

W imieniu powiatu dokument podpisali: Andrzej Romańczuk - starosta włodawski i jego z-ca Adam Panasiuk, zaś w imieniu Fundacji PNP: prezes Dariusz Pawłoś i sekretarz Przemysław Sypniewski, z ramienia Fundacji Laetitia: prezes Marian Mazurek.

Memorandum dotyczy przede wszystkim konieczności przywrócenia pożądanego stanu technicznego stacji kolejowej wraz z otoczeniem w Sobiborze, a następnie przygotowanie tego obiektu do funkcji oświatowo-kulturalnej. Strony podzieliły w związku z tym swoje zadania.

Powiat ma przede wszystkim wykonać analizę techniczną i pozyskać wykonawcę oraz przedstawić wizję wykorzystania odnowionej stacji. Fundacja PNP zapewni wsparcie agend rządowych, pomoc przy współpracy z prowadzącym opiekę nad obozem zagłady. Natomiast Fundacja Laetitia sfinansuje całe przedsięwzięcie oraz udzieli wsparcia prawnego.

Budynek po stacji kolejowej w Sobiborze ma być przeznaczony do działalności kulturalnej jako np. izba pamięci bądź też siedziba stowarzyszenia dbającego o pamięć tych tysięcy ofiar, które w obozie zagłady zostali straceni. – Musimy dbać o te nieliczne ocalałe dobra materialne związane z tym obozem śmierci, aby jak najdłużej zachować pamięć o zbrodni sobiborskiej dla przyszłych pokoleń - mówi starosta. – Dlatego też jestem wdzięczny obu fundacjom za włączenie się w akcję ratowania stacji kolejowej i próbę odtworzenia jej wizerunku sprzed 70 lat.

Warto dodać, że ta planowana inwestycja to rezultat doskonałych kontaktów starosty A. Romańczuka z prezesem D. Pawłosiem oraz nawiązania współpracy z Fundacją „Laetitia”. Ta ostatnia w tym roku odnowiła włodawski zabytek powiatowy – kolumnę toskańską. Ta figura przydrożna z XVIII wieku wygląda obecnie prawie jak w latach świetności; prawie, bowiem już niedługo kolumna zostanie zwieńczona nowym murkiem oraz ozdobnymi łańcuchami.

(c) https://powiatwlodawski.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 30/03/2018

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Seniorska Jesienna Ballada

jb3Włodawskie obchody Międzynarodowego Dnia Seniora połączone były w tym roku z koncertem „Seniorska Jesienna Ballada”. 17 października hala sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włodawie zamieniła się w salę koncertową.

W spotkaniu udział wzięło ok. 150 seniorów, przedstawiciele władz samorządowych z Burmistrzem Włodawy Wiesławem Muszyńskim na czele, oraz prof. Edward Olszewski z UMCS i Kazimierz Mazurek – prezes OPZERiI oddziału w Chełmie .

[wp_ad_camp_1]

Nad sprawnym przebiegiem uroczystości czuwała przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów we Włodawie Irena Rutkowska. Uroczystość sprzyjała składaniu życzeń seniorom z okazji ich święta. –  Dzisiejszy dzień jest doskonałą okazją do złożenia Państwu, członkom i sympatykom Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów we Włodawie, najszczerszych podziękowań za pracę włożoną na rzecz pomocy ludziom najsłabszym, którym Wasz Związek niesie radość, spokój i wiarę w nadzieję.

[wp_ad_camp_3][wp_ad_camp_3]

Wyrażając Państwu naszą wdzięczność za wysiłki i dbałość o mieszkańców naszego miasta i powiatu, równocześnie gratuluję wspaniałego pomysłu zorganizowania wspaniałej biesiady, która zgromadziła aż tylu wykonawców – podkreślał W. Muszyński. Kiedy wybrzmiały ostatnie życzenia rozpoczęła się część artystyczna. Na scenie zaprezentowało się 9 zaproszonych zespołów ludowych. Całości dopełnił koncert Marka Murawy i zespołu Musica Viva.

(c) https://um.wlodawa.eu

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

Więcej...

data publikacji: 03/04/2014

Podaj dalej, powiadom znajomych....