Włodawa - Miejska biblioteka piąty raz najlepsza w rankingu - wlodawa.NET


Włodawa - Miejska biblioteka piąty raz najlepsza w rankingu

Włodawa - Miejska biblioteka piąty raz najlepsza w rankingu Z radością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie po raz piąty zdobyła tytuł „Najlepszej biblioteki w województwie lubelskim w Rankingu Bibliotek" Rzeczpospolitej i Instytutu Książki. W klasyfikacji krajowej włodawska książnica znalazła się na 12 miejscu.

Podczas uroczystości, która odbyła się 30 listopada 2017 r., w w Pałacu Rzeczypospolitej (siedziba Biblioteki Narodowej), dyplom przyznający włodawskiej książnicy tytuł „Najlepszej biblioteki w województwie lubelskim w Rankingu Bibliotek" z rąk Dariusza Jaworskiego, dyrektora Instytutu Książki i Marcina Piaseckiego, Redaktora Zarządzającego Dziennika Rzeczpospolita odebrali dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie Jacek Żurawski oraz zastępca dyrektora ds merytorycznych MBP Włodawa Małgorzata Zińczuk. W uroczystościach uczestniczyła również Edyta Pietrzak – kierownik Działu Regionalnego MBP.

Włodawa - Miejska biblioteka piąty raz najlepsza w rankingu

W rankingu, przygotowanym przez Instytut Książki i Rzeczpospolitą, wzięły udział placówki z całego kraju. Zwyciężyła Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin (298,08 pkt.), najlepsza w województwie wielkopolskim, notując ogromny skok z miejsca 500 w poprzednim roku. Na miejscu drugim znalazło się Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Sianów (285,47 pkt.), awansując z 10. miejsca, lider województwa zachodniopomorskiego. Trzecie miejsce zajęła, awansując z 5, Gminna Biblioteka Publiczna w Światkach (279,50 pkt.), najlepsza w województwie warmińsko-mazurskim.

Włodawa - Miejska biblioteka piąty raz najlepsza w rankingu

W dodatku „Ekonomia" do dziennika Rzeczpospolita czytamy, że z wysłanych ponad 2300 ankiet do wszystkich gmin wiejskich i miejsko-wiejskich (z wykluczeniem miast na prawach powiatu) nadeszło prawie 650 odpowiedzi.

Ocenie podlegały m. in. następujące wskaźniki: czytelnicy bibliotek publicznych na 100 mieszkańców; wypożyczenia księgozbioru na 1 czytelnika w woluminach; powierzchnia bibliotek na 100 mieszkańców; dostęp do Internetu, katalog on-line; księgozbiór bibliotek na 1000 mieszkańców.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do działań składających się na nasz wspólny sukces.

Edyta Pietrzak

źródło: mbpwlodawa.pl/


👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Włodawa - Giełda Pracy z OHP

Młodzieżowe Centrum Kariery OHP we Włodawie zaprasza na giełdę pracy z agencją zatrudnienia Covebo w dniu 07 grudnia 2017 roku (czwartek) w godz. 10.00 – 13.00. Praca na stanowisku pracownik produkcyjny, pracownik piekarni w Holandii.

Osoby chętne mają możliwość skorzystania z bezpłatnego przejazdu z Polski do Holandii. Pracodawca nie wymaga znajomości języka angielskiego. Przedstawiciel firmy będzie przedstawiał informacje dotyczące przygotowanych ofert w tym warunki mieszkaniowe, warunki pracy i płacy.  Jeśli szukasz pracy i jesteś zainteresowany naszą ofertą przyjdź na spotkanie.

Bliższe informacje: Młodzieżowe Centrum Kariery OHP we Włodawie ul. 11 Listopada 4 Tel. 82 572 45 16

źródło: www.gmina-wlodawa.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 10/10/2016

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Sławatycze - Kolejny sukces w Przeglądzie Poezji Śpiewanej

Sławatycze - Kolejny sukces w Przeglądzie Poezji Śpiewanej

26 listopada 2017 roku kolejny raz Sławatycka wokalistka znalazła się wśród laureatów Powiatowego Festiwalu Poezji w Terespolu. II nagrodę XIX Powiatowego Przeglądu Poezji Śpiewanej w kat piosenka odtwórcza zdobyła Izabela Jaszczuk reprezentująca GOK Sławatycze.

Iza wykonała dwa utwory „Czy pamiętasz jak to było” sł. B. Olewicz, muz. A. Rybiński z płyty " Edyty Geppert i „Kolęda Warszawska” tekst nieznany ukazał się na łamach podziemnego czasopisma w grudniu 1939 roku, kompozytor utworu Zbigniew Preisner wykonanie oryginalne Sława Przybylska.

Dla przypomnienia: w roku 2012 III nagrodę zdobyła Martyna Gruszkowska, w 2013 roku I nagrodę wygrała – Natalia Marczuk, w roku 2014 roku II nagroda i I w roku 2016 przypadła dla Weroniki Michalczuk.

Galeria foto ze strony internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Terespolu

 

źródło: www.slawatycze.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 22/03/2020

Podaj dalej, powiadom znajomych....