Czy kodowanie analogowe jest możliwe? - Ależ owszem. Mało tego, że jest możliwe, to jest bardzo ciekawe :) Równie ciekawe jest programowanie działań Scottiego i jego czterech przyjaciół - bobrów - bohaterów gry edukacyjnej "Scottie Go!".
Natomiast Photon - uroczy robot, którego programowanie stanowi samą przyjemność - poza czasem skradnie każdemu serce. Ale przy okazji nauczy podstaw logicznego myślenia i... kodowania :) Już jesienią nasi czytelnicy będą mogli zaprzyjaźnić się z Photonem i Scottim :)
Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie zakwalifikowała się do projektu "Kodowanie w bibliotece", który jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek 2017-2018 realizowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Realizatorem Programu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
28 czerwca 2018 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. H. łopacińskiego w Lublinie odbyło się pierwsze szkolenie, którego program obejmował: kodowanie analogowe, wykorzystanie gry "Scottie Go!" do zajęć z dziećmi, podstawy kodowania z robotem Photon oraz wykorzystanie tabletów w pracy bibliotekarza.
Edyta Pietrzak
/ź/mbpwlodawa.pl
Zobacz również:
Arduino w szkołach powiatu włodawskiego
Włodawa: W MDKu budują roboty [wideo]
Zajęcia z programowania z elementami robotyki w MDK
Zobacz również:
112: Wybił okno i pościelił sobie łóżko w domu sąsiada
Włodawa: Poszukiwany spał na ławce przy ulicy Chełmskiej /wideo/