Remonty dróg w gminie Włodawa - wlodawa.NET


Remonty dróg w gminie Włodawa

roznaka-droga-0514W najbliższym czasie gruntowe drogi powiatowe w Różance, Susznie, Korolówce i Szumince zostaną poprawione. To efekt zabiegów mieszkańca wsi Korolówka, radnego powiatowego i członka zarządu powiatu - Andrzeja Rusińskiego z Korolówki. W ubiegłym tygodniu radny wraz z Wiesławą Kadrow - dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych we Włodawie dokonał przeglądu tych dróg pod kątem konieczności i kolejności ich remontów.

W najbliższym czasie gruntowe drogi powiatowe w Różance, Susznie, Korolówce i Szumince zostaną poprawione. To efekt zabiegów mieszkańca wsi Korolówka, radnego powiatowego i członka zarządu powiatu - Andrzeja Rusińskiego z Korolówki. W ubiegłym tygodniu radny wraz z Wiesławą Kadrow - dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych we Włodawie dokonał przeglądu tych dróg pod kątem konieczności i kolejności ich remontów. Remonty dróg powiatowych to jedno z najpoważniejszych, ale i najbardziej kosztownych zadań realizowanych przez ZDP. Władze powiatu od lat zabiegają o maksymalne wykorzystanie niewielkich środków budżetowych, które są w ich dyspozycji na utrzymanie dróg.


- Jeszcze w tym miesiącu ruszą prace remontowe. Poprawi się stan nawierzchni łącznie na 15,6 km dróg gruntowych tj. Konstantyn – Stawki, Korolówka – Szuminka, Korolówka – Adampol, Korolówka – Różanka oraz Wołczyny - Żłobek. Wszystkie drogi zostaną wyprofilowane równiarką, a zaniżenia uzupełnione pospółką w ilości około 860 ton - mówi dyrektor W. Kadrow.

- Mam nadzieje, że tymi skromnymi środkami, którymi dysponuje powiat, uda się w maksymalny sposób ułatwić rolnikom dojazd do pól i swoich domostw – mówi A. Rusiński.

Inicjatywa radnego to skutek jego ubiegłorocznego wniosku do budżetu powiatu, w którym spowodował wpisanie remontu tych dróg w harmonogram prac na ten rok. Teraz tylko – wraz z panią dyrektor – dokonał przeglądu stanu tych dróg i ewentualnej konieczności ustalenia kolejności prac remontowych.

(cc) http://powiatwlodawski.pl

👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Festiwal Piosenki Przyrodniczej

FestiwalPiosenkiprzyrodniczej-051413 maja 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 3 swoje umiejętności wokalne zaprezentowali laureaci Festiwalu Piosenki Przyrodniczej podczas koncertu galowego. Organizatorem wspomnianego festiwalu była Szkoła Podstawowa nr 3 we Włodawie. Piosenki o tematyce ekologicznej i przyrodniczej śpiewali uczniowie szkół podstawowych powiatu włodawskiego.

Patronat honorowy nad konkursem objął Poleski Park Narodowy, Burmistrz Włodawy i Starostwo Powiatowe we Włodawie, dlatego też nie zabrakło wśród publiczności przedstawicieli władz miasta i powiatu. Przybył burmistrz – Jerzy Wrzesień, Starostwo Powiatowe reprezentował Leszek Popik – kierownik wydziału Edukacji i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego we Włodawie.

[wp_ad_camp_3][wp_ad_camp_3]

Nie zabrakło też przedstawicieli Poleskiego Parku Narodowego, reprezentowali go Anna Myka-Raduj – kierownik zespołu do spraw edukacji i udostępniania parku i Marek Tokarzewski, który w krótkim wystąpieniu nawiązał do Dnia Ziemi 2014 i hasła – „Zmieniaj nawyki – nie klimat!”. Laureaci Festiwalu otrzymali pamiątkowe dyplomy, statuetki i nagrody.

(cc) http://um.wlodawa.eu

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 02/04/2012

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Zakochani we Włodawie

600x0_zakochani-we-wlodawie-1-300x198Z okazji 480. rocznicy nadania Włodawie praw miejskich i 10-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się wieczór z poezją Grupy Poetyckiej „Nadbużańska Fraza”. Uczestnicy spotkania udali się w swoistą literacką wędrówkę ulicami miasta, które dla wielu z nich są domem od urodzenia, albo miejscem w którym zatrzymali się na dłużej.

Przewodnikami w tej wędrówce byli członkowie Grupy Poetyckiej „Nadbużańska Fraza” ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie: Czesława Michańska, Teresa Ciodyk, Eugeniusz Daniluk, Czesława Demczuk, Aldon Dzięcioł, Zofia Iwaniuk, Krystyna Kaszczuk, Edyta Lodwich, Marian Sobiecki i Władysława Wójcik oraz Edyta Pietrzak z MBP we Włodawie.

Wieczór pod hasłem „Zakochani we Włodawie”, który rozpoczął dyrektor włodawskiej książnicy Jacek Żurawski, był okazją do refleksji nad losami miasta oraz poznania współczesnej Włodawy, miasta trzech kultur na styku trzech granic.

- Poezję każdy z nas ma w sobie, trzeba tylko umieć ją odnaleźć. W zgiełku codzienności odkryć chwile, które poprowadzą nas tajemniczą drogą, na końcu której jest zrozumienie liryki życia. Bo poezja to nie tylko słowa zręcznie powiązane rymami. Poezja to my – mówili uczestnicy spotkania.

Miłośnicy słowa pisanego zwracali uwagę nie tylko na urokliwe włodawskie ulice, ale również piękno nadbużańskiej przyrody wplecione w krajobraz miasta z 480-letnią historią.

Ta rozpoczyna się na początku XVI wieku, za panowania Zygmunta I Starego, kiedy właściciel dóbr włodawskich, starosta włodzimierski książę Andrzej Sanguszko, rozpoczął zabiegi o nadanie praw miejskich. Starania te zakończyły się sukcesem w 1534 roku, a potwierdzenie nadania tych praw nastąpiło sześć lat później.

(cc) http://um.wlodawa.eu

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 02/02/2015

Podaj dalej, powiadom znajomych....