112: Pijany z Włodawy wywalił się na motorowerze w Woli Uhruskiej
29-latek z gm. Włodawa z obrażeniami ciała trafił do szpitala po upadku na motorowerze. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.
Wczoraj 29-letni mieszkaniec gm. Włodawa w miejscowości Wola Uhruska kierując motorowerem marki Honda stracił panowanie nad pojazdem i wywrócił się doznając obrażeń ciała. Mężczyzna trafił do szpitala. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał 1,7 promila alkoholu w organizmie.
Zobacz również:.
Wola Uhruska: Złodziej piły spalinowej wykryty
Wola Uhruska: 40-letni przemytnik bez papierosów
Wola Uhruska: Lekcja jak powstaje chleb
Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Policjanci apelują o rozwagę Alkohol i brawura to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych.
B.SZ.
/ź/ policja.gov.pl
Zobacz również:
Więcej...
data publikacji: 13/04/2020
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Hanna: Wypadek busa w miejscowości Zaświatycze
Zdarzenie 4/2020 - Wypadek busa w miejscowości Zaświatycze
Dnia 10 kwietnia o godz. 19:40 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku busa w miejscowości Zaświatycze.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, iż kierowca busa na polnej drodze pomiędzy Zaświatyczami a Pawlukami z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi i z dużą siłą uderzył w rosnące obok drogi drzewo.
Zobacz również:.
112: Nielegalne papierosy u mieszkańca gminy Hanna
Hanna: Pijana żniwiarka w przydrożnym rowie
Kierowca z samochodu został ewakuowany przez okolicznych mieszkańców, na miejscu zdarzenia kierowy została udzielona pierwsza pomoc przez druhów z OSP Dołhobrody, którzy byli na miejscu zdarzenia jako pierwsi jak i przez Zespół Ratownictwa Medycznego, następnie kierowca został przetransportowany do szpitala.
W akcji udział brały dwa zastępy OSP Hanna, dwa zastępy OSP Dołhobrody, dwa zastępy JRG Włodawa, OSP Zaświatycze, ZRM oraz Policja.
/ź/ fb/KSRG OSP Hanna
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku do którego doszło w piątek wieczorem w Zaświatyczach. 29-letni mieszkaniec gm. Sławatycze jadąc w kierunku Włodawy z nieznanych przyczyn na gruntowej drodze stracił panowanie nad kierowanym przez niego samochodem dostawczym zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Pobrano mu krew do badań na zawartość alkoholu.
B.SZ./12.04.2020
/ź/ policja.gov.pl
Zobacz również:
Więcej...
data publikacji: 06/08/2020
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Włodawa: Skazanie z włodawskiego więzienie szyją maseczki ochronne
Ogłoszony stan epidemiczny w Polsce oraz związane z tym zalecenia przyczyniły się do faktu, że środki ochrony osobistej stanowią obecnie towar deficytowy. Inicjatywę w tej sprawie podjęła m.in. Służba Więzienna - osadzeni w wielu jednostkach szyją maseczki ochronne. Do akcji włączył się również Zakład Karny we Włodawie, kierując do zatrudnienia skazanego na stanowisku krawca.
W tych warunkach zrodził się pomysł na stworzenie programu resocjalizacyjnego w ramach którego kilku osadzonych mogłoby pomóc produkować maseczki ochronne. Realizacja programu resocjalizacyjnego pt. „COVID-19” objęła zakup maszyny do szycia. Aktualnie produkcja maseczek odbywa się w ramach programowych zajęć resocjalizacyjnych oraz zatrudnienia: osadzeni przygotowują materiał, który najpierw podlega pocięciu na odpowiednią długość i szerokość przy wykorzystaniu formy krawieckiej.
Zobacz również:.
Włodawa: Sądowi kuratorzy za kratkami włodawskiego więzienie
Włodawa: Dzień Kobiet w Zakładzie Karnym 2020
Internet: Kwarantanna zachęca do zakupów w Internecie, jak zrobić to bezpiecznie
Przygotowane kawałki materiału są układane aby następnie trafić do osadzonego, który je zaprasowuje gorącym żelazkiem. Tak przygotowany materiał jest obszywany przez krawca. Planowana produkcja może wynieść około kilkudziesięciu maseczek dziennie. Bezpośrednią opiekę nad programem „COVID-19” sprawują: kpt. Agnieszka Krzywania, kpt. Katarzyna Filipczuk i szer. Monika Nieczypor-Zimnicka.
Przygotowane środki ochronne w pierwszej kolejności zaspokoją potrzeby jednostki a w miarę zwiększenia produkcji istnieje również możliwość wsparcia potrzebujących instytucji. Udział osadzonych w akcji produkowania maseczek ochronnych oprócz satysfakcji z faktu włączenia się w walkę z epidemią, będzie miał również pozytywny wpływ na proces resocjalizacji.
opracował: por. Daniel Pręciuk
/ź/ sw.gov.pl
Zobacz również:
Więcej...
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Copyright © 2oo0-2o21 nasza.wlodawa.pl vel wlodawa.NET | Sitemap xml | Polityka prywatności
