Hanna: Turniej Łuczniczy

Hanna:   Turniej Łuczniczy

/ź/ hanna.pl


Logo wlodawa.NET

Zobacz również:

Włodawa – Wygrał projekt Okopiec

Włodawa: Burmistrz obiecuje. Nie będzie drzew w donicach /wideo/

Zbereże: Komendant główny na patrolu


data publikacji: 17/04/2018

Podaj dalej, powiadom znajomych....

loading...

Włodawa: Ptasie Radio w bibliotece

W czwartek (12 kwietnia) odwiedziła Oddział dla Dzieci klasa 0„a" ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie wraz ze swoją wychowawczynią panią Jolantą Ostapiuk.  Tym razem tematem naszego spotkania było radio.

Włodawa to Wy

Oczywiście rozpoczęliśmy od przypomnienia najpopularniejszego utworu dla dzieci o tematyce radiowej, czyli „Ptasiego radia" Juliana Tuwima. Dziś nikt nie wyobraża sobie świata bez radia, jednak i ono miało swój początek. Podziwiając wynalazców i my postanowiliśmy skonstruować własne radio. Testowanie naszego „wynalazku" dało dzieciom radości co niemiara.

Następnie omówiliśmy historię radia, a mali goście wypowiadali się na temat roli, jaką pełni w ich życiu to urządzenie. Porównywaliśmy też radio z innymi środkami masowego przekazu, takimi jak telewizja i internet. Serdecznie dziękuję za mile spędzony czas i zapraszam do biblioteki.

Małgorzata Topolska
Fot. Jolanta Ostapiuk

/ź/ mbpwlodawa.pl/


Zobacz również:

112: Kierowca z Horodyszczy pędził przez Żuków

Okuninka: OSP Urszulin obstawia Żelazny Triathlon

Sławatycze – Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek


data publikacji: 12/01/2017

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Urszulin: Świt na Polesiu - ptasi budzik

Urszulin: Świt na Polesiu - ptasi budzik, Poleski Park Narodowy Urszulin 15 kwietnia 2018 roku o godzinie 5.00 rano odbyły się wyjątkowe warsztaty na terenie Poleskiego Parku Narodowego: "Świt na Polesiu - ptasi budzik". 50 uczestników wczesnym rankiem udało się na teren O.O. Bubnów, na ścieżkę dydaktyczną „Czahary”, by wspólnie obserwować i podziwiać ptaki.

Na uczestników czekały lornetki, lunety oraz klucze do oznaczania ptaków. Pracownicy Parku pomagali przy obserwacjach i wskazywali miejsca, w których można spotkać konkretne gatunki.

Urszulin: Świt na Polesiu - ptasi budzik, Poleski Park Narodowy Urszulin

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzieli się również, jak przygotować czatownię – schron do obserwacji ptaków. Na wszystkich przybyłych czekała ciepła kawa, herbata, a także ognisko z kiełbaskami.

 

/ź/ poleskipn.pl


Zobacz również:

Włodawa: Finisz konsultacji w/s Czworoboku

Włodawa: Robotyka nad Bugiem kwitnie

112: Rozbójnicy z Okuninki wybili butelką szybę w samochodzie

data publikacji: 05/08/2019

Podaj dalej, powiadom znajomych....