Sławatycze - Niedzielne popołudnie z Weroniką Michalczuk /wideo/ - wlodawa.NET


Sławatycze - Niedzielne popołudnie z Weroniką Michalczuk /wideo/

Dnia 11 lutego 2018 roku w Sali Widowiskowej GOK odbyło niedzielne popołudnie z muzyką. Główną gwiazdą muzycznego spotkania była utalentowana wokalistka Weronika Michalczuk.

Jako pierwsi zaprezentowali się uczestnicy zajęć ruchowo - tanecznych, które prowadzi Pani Nina Litwiniec instruktor tańca. Po żywiołowym występie grupy tanecznej widzowie podziwiali kunszt wokalny i aktorski Weroniki. W przerwie koncertu dokonano podsumowania konkursu i wręczenia nagród na „Najładniejszą świąteczną dekorację balkonu, domu lub ogrodu” na terenie gminy Sławatycze. Wójt Gminy Sławatycze Grzegorz Kiec w asyście Przewodniczącej Rady Gminy Jolanty Buczek i Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Bolesława Szuleja wręczył nagrody i grawertony zwycięzcom konkursu: I miejsce – Anna i Nelson Bartsch - Terebiski, II miejsce – Mariusz Juszczuk - Nowosiółki, III miejsce – Kamil Ślązak - Mościce Dolne, wyróżnienia – Małgorzata Basiak – Sławatycze, Barbara Lipko – Sławatycze, Ewa Mackiewicz – Sławatycze.


Wręczono również nagrodę Weronice Michalczuk w podziękowaniu za wzruszający koncert i za osiągnięcia w dziedzinie kultury oraz godne reprezentowanie Gminy Sławatycze w konkursach i festiwalach muzycznych. Wspomniano, że pasja muzyczna i aktorska jest widoczna w każdym scenicznym geście Weroniki, spokoju opowieści, jaką słowami, głosem kreuje przed słuchaczem.

Sławatycze - Niedzielne popołudnie z Weroniką Michalczuk

Odkrywa przed nim duszę, ukazując piękno wewnętrzne pełne tajemniczości, ale przede wszystkim zwracając uwagę na niezwykłą wrażliwość. Tym samym otwiera się na drugiego człowieka; to odważne, uważne, artystyczne spojrzenie, które wyzwala ogromna dawkę ożywczej energii.

Weronika Michalczuk to mieszkanka miejscowości Kuzawka- Kolonia gmina Sławatycze.

Śpiewa, recytuje, gra na gitarze, występuje na scenie. Uczęszcza do maturalnej klasy LO im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej.

Od początku swój talent wokalny rozwija pod nadzorem opiekuna artystycznego Elżbiety Gruszkowskiej w Gminnym Ośrodku Kultury w Sławatyczach od roku 2009. Od początku związana jest z grupa wokalno instrumentalną „Nadbużańskie Słowiki” gdzie do tej pory pełni wiodącą rolę wokalistki. Z grupą zdobyła I i II miejsce w latach 2012, 2013 i 2015 miejsce na Powiatowym Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Tucznej. W roku 2013 finalistka V edycji Bialskiego Talentu.

Mimo młodego wieku ma już na swoim koncie wiele znaczących sukcesów wokalnych.

Zdobywczyni II nagrody na Festiwalu Poezji Śpiewanej w Terespolu w roku 2014, I miejsce na Międzywojewódzkim Festiwalu Poezji Śpiewanej w Terespolu w listopadzie 2016 roku. W roku 2017 zdobyła prestiżowe wyróżnienie na wojewódzkim konkursie artystycznym 7 Talent w Lublinie. Laureatka eliminacji powiatowych i finalistka Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik” w 2017 roku. Występuje w Chórze jak też udziela się w teatrze „Atelier” w LO im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej.

W roku 2016 uczestniczyła w dwutygodniowych Intensywnych Warsztatach Aktorskich w Goszczu.

W roku 2017 brała udział w Musicalowych Warsztatach pod patronatem Janusza Józefowicza w Garwolinie. Tam szkoliła się z tańca, aktorstwa i śpiewu. Miała okazję zaśpiewać utwór przed Nataszą Urbańską. Marzeniem Weroniki jest rozpoczęcie studiów aktorskich bądź nauka w Szkole Filmowej w Łodzi lub w Krakowie.

Tekst i foto: B. Szulej

/ź/ slawatycze.pl

👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

List otwarty inwestora do mieszkańców Włodawy i okolic

Włodawa - List otwarty inwestora do mieszkańców

Właściciel firmy TRANS-MAJ Józef Majewski z Cycowa za pół miliona złotych kupił od urzędników z Włodawy wyrobisko po byłej kopalni piasku. Teraz pragnie je sprzedać, bo obecni urzędnicy nie pozwalają na wypełnienie wyrobiska milionem ton skały płonne  potocznie zwanej  łupkiem.

Przypomnijmy, że w roku 2004 do Włodawy sporą ilość łupka zamówił Franciszek Gruszkowski (SLD), były  już  burmistrz Włodawy. Błonie nad rzeką Włodawką obok zbiornika Okopiec, w pobliżu ogrodów działkowych zostały sumiennie pokryte łubkiem z największej w naszym regionie kopalni węgla kamiennego LW Bogdanka S.A.

Oburzenie wyraził także poprzedni burmistrz Włodawy Andrzej Sadlak: - To zwyczajne barbarzyństwo i niszczenie krajobrazu. Przyroda jest dobrem wspólnym, a pan Gruszkowski podjął decyzję sam, bez przeprowadzenie jakiejkolwiek konsultacji, zupełnie nie licząc się ze zdaniem mieszkańców, co jest przecież łamaniem prawa (przy podejmowaniu decyzji dotyczących ogółu, zgodnie z ustawą władze powinny zasięgnąć opinii społeczeństwa).  To "przedsięwzięcie" to albo skrajna głupota albo jedna wielka niewiadoma, a jak nie wiadomo o co chodzi, to w grę muszą wchodzić duże pieniądze. Szkoda tylko, że nie do kasy miasta. Poza tym jak na ironię  kilometry stąd budowana jest nowoczesna oczyszczalnia ścieków, w znacznym stopniu fundowana przez UE. Z jednej strony dokłada się wszelkich starań by chronić rzekę Bug, a z drugiej bezmyślnie się ją niszczy" - nasza.wlodawa.pl

Łupek Włodawa 2004, Franciszek Gruszkowski

Jak kiedyś tak i dziś, mieszkańcy Włodawy protestują przeciwko inwestycji w "czarnoziem z Bogdanki". "We Włodawie powstał Społeczny Komitet Mieszkańców Miasta „Stop dla łupka we Włodawie”. Jego dwie inicjatorki – Elżbieta Wołoszun (PiS) i Katarzyna Wojtal (PiS) – w ciągu zaledwie dwóch godzin zebrały pod protestem ponad sto podpisów, a kolejnych przybywa w równie ekspresowym tempie. Bo łupka we Włodawie nie chce nikt." - nowytydzien.pl

Dziś we wtorek 20.02.2018 r.,  inwestor z Cycowa odwiedził burmistrza Wiesława Muszyńskiego (??).  Złożył na jego ręce list otwarty do społeczeństwa Włodawy i okolic.  W liście odnajdujemy nie tylko ubolewanie nad 5-letnią gehenną inwestora związaną z próbą uzyskania pozwolenia od urzędników na zasypanie 7-hektarowego wyrobiska, ale również propozycję rozwiązania tego problemu. Inwestor z Cycowa proponuje odkupienia wyrobiska.  Przypomnijmy  grunty po byłej kopalni piasku sprzedane zostały Majewskiemu, za rządów Jerzego Września (PO) byłego już burmistrza miasta Włodawy.

Włodawa - List otwarty inwestora do mieszkańców Włodawa - List otwarty inwestora do mieszkańców



/ź/ fb

Dokument opisujący,  Rekultywacje wyrobisk z wykorzystaniem odpadów z wydobycia węgla kamiennego w województwie lubelskim, w tym również wyrobisko po starej kopalni piasku we Włodawie.
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 26/04/2020

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Noc Sów - W Urszulinie, Włodawie i Dubecznie

Noc Sów - w Urszulinie, Włodawie i Dubecznie Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wydarzenie "Nocne życie Sów". Już 23 marca na terenie PPN! Zapisów dokonujemy za pośrednictwem formularza dostępnego tutaj:

http://nocsow.pl/

W polu "wybierz dostępne wydarzenie" należy odszukać naszego przewodnika - Pana Andrzeja Różyckiego. Po uzupełnieniu danych, wysyłamy formularz przez stronę internetową.

Zgłoszenia przyjmujemy do 28.02.2018. UWAGA! Liczba miejsc ograniczona! O przyjęciu decyduje kolejność wpłynięcia zgłoszeń. Osoby zakwalifikowane powiadomimy drogą elektroniczną .

http://nocsow.pl/#noc-sow

Działanie realizowane w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Działanie 2.4: Ochrona przyrody i edukacja ekologiczna, Przedsięwzięcie pn. „Aktywna edukacja ekologiczna społeczności obszarów Natura 2000 w Poleskim Parku Narodowym”.

Noc Sów - w Urszulinie, Włodawie i Dubecznie

/ź/ poleskipn.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 26/10/2024

Podaj dalej, powiadom znajomych....