Inauguracja ligi młodych pływaków - wlodawa.NET


Inauguracja ligi młodych pływaków

liga-wodna-1214W najbliższą niedzielę 21 grudnia o 17.00 we Włodawie ruszyła Szkolna Liga Pływacka. W zawodach, które organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, zapowiedziało udział prawie 60 dziewcząt i chłopców.


Cały cykl będzie się składać z 6 turniejów, a dzieci i młodzież będą rywalizować w kilku kategoriach wiekowych. W pierwszej wystąpią uczniowie klas I – II szkół podstawowych i młodsi, w drugiej ich koledzy z klas III – IV, zaś w trzeciej uczniowie klas V – VI. Zawodniczki i zawodnicy z tych grup będą startować na dystansie 25 metrów. Dwa razy więcej do przepłynięcia będą mieć gimnazjaliści z klas I – II oraz trzecioklasiści z gimnazjum i uczniowie I klas liceum. Wszyscy będą rywalizować w stylu dowolnym.

Najstarsi licealiści, z klas II – III, i uczniowie pozostałych grup wystartują w kategorii „open”, mając do wyboru pokonanie 50 metrów stylem klasycznym, grzbietowym lub motylkowym. Dla najbardziej sprawnych pływaków organizatorzy przygotowali propozycję rywalizacji w kategorii „złotej”, gdzie do pokonania jest 100 metrów stylem zmiennym.

[wp_ad_camp_3][wp_ad_camp_3]

Zawody będą się odbywać raz w miesiącu, a zwycięzców poznamy wiosną.

To nie jedyna propozycja dla młodych i aktywnych mieszkańców miasta na najbliższe dni. Już w poniedziałek 22 grudnia o 10.00 MOSiR zaprasza dzieci urodzone w 2005 roku i później do udziału w świątecznym turnieju piłki nożnej. Każda z drużyn może zgłosić maksymalnie 6 zawodników, przy czym na boisku jednocześnie będzie występować 4 piłkarzy i bramkarz. Turniej będzie rozgrywany systemem „każdy z każdym” lub grupowym, w zależności od liczby zgłoszonych drużyn.

[wp_ad_camp_1]

Warunkiem udziału w zawodach jest dostarczenie w dniu turnieju odpowiednich formularzy wraz ze zgodą rodziców lub opiekunów.

Dokumenty i pełny regulamin rozgrywek można pobrać ze strony: www.mosir.wlodawa.eu.

(c) wlodawa.eu

👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Niecodzienne interwencje

policja-1214Prosili o pomoc ale zapomnieli, że policjanci nie tylko służą pomocą, ale mają obowiązek ścigania sprawców przestępstw i wykroczeń. O tym wie już 22-latek z gm. Wyryki i 37-latek z gm. Stary Brus. Potrzebowali pomocy policji a teraz odpowiedzą karnie. 22- latek zgłosił sprawę kradzieży skutera, którym po odnalezieniu kierował po użyciu alkoholu a 37-latek chciał pomocy policjantów przy zepchnięciu niesprawnego samochodu, którym jechał mając prawie 3 promile w organizmie.

Dzisiejszej nocy po godz. 1 policjanci zostali wezwani na stację paliw we Włodawie, gdzie miało dojść do kradzieży motoroweru marki Honda na szkodę mieszkańca gm. Włodawa. Na miejscu policjanci podczas rozmowy z 22-latkiem z gm. Wyryki ustalili, że jego koledze z którym przyjechał na stację skradziono prawdopodobnie motorower, który zaparował obok budynku stacji paliw. Jak oświadczył nie ma go, tam gdzie go zostawił i uważa że został skradziony. Po sprawdzeniu terenu okazało się, że motorower stoi zaparkowany za stacją paliw i nikt go nie ukradł.

Po pewnym czasie policjanci zauważyli dwóch mężczyzn z którymi wcześniej rozmawiali jadących na motorowerze. Zatrzymali ich do kontroli drogowej, bowiem wiedzieli, że motorower był jednoosobowy, dodatkowo podejrzewali, że mogą być w stanie nietrzeźwości. Podczas kontroli drogowej okazało się, że 22- letni kierowca ma prawie pół promila alkoholu w organizmie a jego pasażer przeszło promil.

[wp_ad_camp_3][wp_ad_camp_3]

22-latek odpowie za popełnione wykroczenia przed Sądem Rejonowym w Chełmie. Grozi mu kara grzywny do 5 tysięcy złotych.

Do niecodziennej interwencji doszło także wczoraj po godz. 20. Policjanci Zespołu Patrolowego włodawskiej komendy zauważyli pchany przez mężczyznę na światłach awaryjnych samochód osobowy marki Alfa Romeo.

Policjanci zatrzymali się i zapytali czy mu w jakiś sposób pomóc. Na to z radością przystał 37-latek z gm. Stary Brus i szczerze opowiedział policjantom, że jedzie z pracy do domu i znowu zepsuł mu się samochód.

[wp_ad_camp_1]

Podczas rozmowy zachowanie mężczyzny wydało się policjantom podejrzane – miał chwiejny chód, bełkotliwą mowę - dlatego też policjanci zbadali go na stan trzeźwości. Okazało się, że ma prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna już stracił prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

B.Sz.

(c) lubelska.policja.gov.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 06/03/2017

Podaj dalej, powiadom znajomych....

O przygotowaniach do zimy

zima-starostwo-1214(19 grudnia) O zbliżającej się nieuchronnie zimie i ewentualnych zagrożeniach mówili podczas posiedzenia członkowie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego we Włodawie. Posiedzeniu przewodniczył po raz pierwszy nowy starosta – Andrzej Romańczuk.

Jako pierwsza głos zabrała Wiesława Kadrow - dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych we Włodawie przedstawiła procedury związane z postępowaniem w przypadkach obfitych opadów śniegu, silnych wiatrów czy też niskich temperatur. W tym sezonie zimowym drogi powiatowe będą utrzymywane wyłącznie w IV i V standardzie (co oznacza m.in., że czas likwidacji śliskości nie może przekraczać 8-10 godz. od momentu wystąpienia zjawiska powodującego śliskość). Przygotowano setki ton mieszanki z przygotowaniem na drogi powiatowe.

Pani dyrektor stwierdziła, że środki finansowe na ten cel ma, gdyż praktycznie zimy jeszcze nie było. Z kolei Mieczysław Chwała – kierownik Zarządu Dróg Wojewódzkich we Włodawie omówił przygotowania „jego firmy” do zimy. – Będziemy odśnieżać wszystkie nasze drogi na całej szerokości – mówił. – W przypadku nawrotu zimy, będziemy posypywać tylko solą lub mieszanką piaskowo-solną. Mamy do utrzymania również chodniki i ścieżkę rowerową, które będziemy posypywać wyłącznie piaskiem.

Przedstawiciel PSP pożarnej zwrócił uwagę na zadania straży, które są niejako „pomocnicze”. Straż będzie oczywiście pomagać w tych wszystkich miejscach, które są trudno dostępne dla mieszkańców i służb. Przypomniał także o trwającej cały czas profilaktycznej akcji związanej z korzystaniem z urządzeń grzewczych. – Kwestii czadu i związanych z tym zagrożeń nie wolno lekceważyć – mówił strażak. Z kolei policja koncentruje się przede wszystkim na problemie bezpieczeństwa drogowego oraz ewentualnego zabezpieczenia mienia w przypadkach ekstremalnych zagrożeń.

Natomiast Krzysztof Wojtal – Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego przedstawił prawne i techniczne aspekty związane z zagrożeniami zawalania się dachów w wyniku intensywnych opadów śniegu. Jego zdaniem, winą za wiele zawaleń ponoszą niewprawni cieśle, którzy nacinają krokwie. Zdaniem inspektora najgorszy jest mokry śnieg, a do tego wiatr. W ciągu ostatnich kilku lat kilkadziesiąt budynków zawaliło się w powiecie włodawskim z tego powodu.

[wp_ad_camp_1]

Na koniec A. Romańczuk postawił zadania kierownikom powiatowych służb, inspekcji i straży w związku z okresem zimowym i obfitymi opadami śniegu oraz przekazał rekomendacje burmistrzowi i wójtom gmin w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa w okresie zimowym. Wśród tych zaleceń są m.in. te: dokonać przeglądu właściwych procedur reagowania na wypadek gwałtownego ataku zimy, przeprowadzić analizę stanu gotowości w służbach, inspekcjach i strażach powiatowych do podjęcia działań w sytuacjach kryzysowych, zapewnić niesienie pomocy społecznej przez instytucje powiatowe oraz organizacje społeczne, osobom niedołężnym, starszym oraz bezdomnym, rozpoznać możliwości tymczasowego zakwaterowania osób ewakuowanych z uwagi na negatywne skutki ataku zimy (internaty, bursy szkolne, szkoły itp.), udzielać pomocy w zakresie dostarczania niezbędnych produktów (w miarę zgłaszanych potrzeb) do miejsc niedostępnych dla normalnego transportu ze względu na warunki pogodowe, przekazywanie do środków masowego przekazu informacji o lokalnych utrudnieniach na drogach i wyznaczonych objazdach, przygotowanie do uruchomienia alternatywnej komunikacji w sytuacjach wystąpienia intensywnych opadów śniegu i długotrwałego utrzymywania się niskich temperatur, zabezpieczenie miejsc ewakuacji i niezbędnego asortymentu oraz pomocy medycznej dla podróżnych będących w stanie zagrożenia, którzy oczekują na nieprzejezdnych szlakach drogowych lub mieszkańców miejscowości, do których jest utrudniony dojazd.

[wp_ad_camp_3][wp_ad_camp_3]

Starosta poprosił także wszystkie służby zaangażowane w sprawę przygotowania do zimy, by ze sobą jak najściślej współpracowały, szczególnie w kwestii wymiany potrzebnej informacji.

W dyskusji m.in. poruszono na wniosek wójta gminy Wola Uhruska sprawę konieczności zabezpieczenia miejsca na utylizację zwierząt w czasie występowania epidemii. Wójt Jan Łukasik jako ewentualne miejsce dla całego powiatu wskazał wysypisko śmieci we Włodawie. Niektórzy członkowie Zespołu mieli inne zdanie. Do tej kwestii Zespół powróci w najbliższym czasie.

(c) Autor: Waldemar Zakrzewski /powiatwlodawski.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 06/11/2015

Podaj dalej, powiadom znajomych....