Region: Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych w Cycowie - wlodawa.NET


Region: Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych w Cycowie

Region: Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych w Cycowie 27 marca 2018r. Gimnazjum w Cycowie po raz kolejny zorganizowało Giełdę Szkół Ponadgimnazjalnych Cyców 2018.  Giełda miała spełnić dwa cele: ułatwić gimnazjalistom podjęcie decyzji o dalszym kształceniu, a szkołom średnim dotrzeć do przyszłych uczniów swojej placówki.

Uczniowie z Cycowa i ościennych gimnazjów zapoznali się z ofertą edukacyjną m.in. ZSCKR z Okszowa, Siennicy Różanej i Korolówki–Osady oraz liceów i techników z Lublina, Siedliszcza, Łęcznej i wielu innych.

Region: Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych w Cycowie

Uczniowie i nauczyciele z ZSCKR w Korolówce–Osadzie przedstawili gimnazjalistom nowe kierunki kształcenia (technik hodowca koni, technik architektury krajobrazu, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik agrobiznesu – klasa mundurowa pod patronatem Straży Pożarnej) oraz możliwości zaistnienia na rynku pracy, rozwijania zainteresowań i pasji, sukcesy obecnych uczniów i absolwentów.


Zachęcali gimnazjalistów z Cycowa do przyjazdu na Dzień Otwarty w dniu 24 kwietnia 2018 r., aby na miejscu przekonać się o atrakcyjności szkoły. Uwagę gimnazjalistów przyciągały pokazy kulinarne (smażenie gofrów) w wykonaniu uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych.

Region: Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych w Cycowie

Natomiast uczniowie technikum mechanizacji rolnictwa zaprezentowali ciekawostkę techniczną – jazdę zdalnie sterowanymi ciągnikami, która okazała się strzałem w dziesiątkę (parkowanie tyłem sprawiało dużo problemów, ale i radości).

Młodzież, wybierając przyszłą szkołę, będzie miała twardy orzech do zgryzienia. Wszystkie placówki pokazały się z jak najlepszej strony.

Region: Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych w Cycowie

Informacje o szkole przekazywali zainteresowanym: Karolina Patejuk, Adam Garal, Piotr Jaszczuk, Patrycja Kisiel, Joanna Kopiel wraz z nauczycielami Magdaleną Ostrowicką, Dianą Łubkowską i Marcinem Poźniakiem.

Gimnazjalista, który świadomie wybierze naszą Szkołę, na pewno będzie dobrym fachowcem.

Diana Łubkowska

/ź/ zsr-korolowka.pl/

👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Włodawa: Zasypiają w nas demony

Zasypiają w nas demony – wernisaż malarstwa Marii Majki Zuzańskiej Włodawa Biblioteka Publiczna

Żyje chwilą bez planów na przyszłość... Proces tworzenia to dla niej koncentracja sił ciała i umysłu... Do malarstwa podchodzi intuicyjne uzależniając ekspresję w obrazie od emocji w danej chwili... Sam akt tworzenia uważa za pewien rodzaj eksperymentowania...

Zasypiają w nas demony – wernisaż malarstwa Marii Majki Zuzańskiej Włodawa Biblioteka Publiczna

Maria Majka Zuzańska (prawda, że to wdzięczne zestawienie imion?) – bohaterka pogodnego wieczoru 13 kwietnia 2018 r., kiedy to odbył się wernisaż jej prac w Galerii Na Parterze, jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. Z Łęczną związała się w 1986 roku, gdzie pracuje w Centrum Kultury prowadząc m.in. zajęcia z malarstwa.

We Włodawie wsparła ją silna grupa uczennic, które wbrew samokrytyce artystki, z pełnym przekonaniem mówiły, że jest ona świetnym edukatorem i terapeutą. Podziękowały za to wręczając jej bukiet pędzli. Oprócz pracy zawodowej, Pani Maria jest Prezesem Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki PLAMA, udziela się w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie, Polskim Stowarzyszeniu Nauczycieli Plastyków z siedzibą w Lublinie i Związku Polskich Artystów Plastyków... Z pełnym przekonaniem twierdzi, że po przejściu na emeryturę będzie miała w końcu czas, żeby tworzyć. Po tym oświadczeniu otrzymała z widowni nieco przekroną, ale wypowiedzianą równie pewnym głosem informację, że tego czasu mieć na pewno nie będzie.

Zasypiają w nas demony – wernisaż malarstwa Marii Majki Zuzańskiej Włodawa Biblioteka Publiczna

Z Panią Marią, włodawska publiczność spotkała się już w ubiegłym roku w ramach poplenerowej wystawy „Ziemia Łęczyńska inspiracją dla artystów" - bo oprócz czynnego udziału w plenerach Pani Majka jeszcze czynniej je organizuje. W wcale (NIE)pechowy piątek 13stego w końcu nadszedł dzień długo wyczekiwanego otwarcia jej autorskiej ekspozycji zatytułowanej „Wypisać imię złudzeniom". Podczas krótkiego wywiadu artystka opowiedziała o tym, jakimi złudzeniami, jej zdaniem, żyjemy my, współcześni.

Zasypiają w nas demony – wernisaż malarstwa Marii Majki Zuzańskiej Włodawa Biblioteka Publiczna

Dlaczego wykazujemy tak duże zamiłowanie do narzekania, uwypuklania w ich życiu tego co złe i niewygodne oraz w jakim momencie jej twórczość przeszła metamorfozę z martwych natur ożywianych kwiatami w kierunku postaci bez twarzy przypominających manekiny i plastikowe lalki, odwołań do przedmiotów codziennego użytku i zwierzęcych czaszek, których silne przesłanie możemy przeżyć w naszej galerii. Jak obiecywaliśmy w anonsach wernisażu spotkanie było ucztą malarsko-poetycką.

Pani Maria podzieliła się swoją kolejną pasją, jaką jest komentowanie świata za pomocą wierszy. Nie zabrakło przy tym chwil szczerego wzruszenia – zarówno autorki, jak i publiczności, która odwdzięczyła się potem opowieścią o swoich przeżyciach, osobistymi interpretacjami cyklu oraz życzeniami na dalszą artystyczną ścieżkę.

Urszula Panasiuk

/ź/ mbpwlodawa.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 19/01/2016

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Urszulin: 2 mln na ocieplenie świetlic i szkół

Urszulin: 2 mln zł na ocieplenie świetlic i szkół wGminie Urszulin Andrzejów, Nowe Załucze, Wereszczyn, Wincencin, Woli Wereszczyńska, Wólka Wytycka, Zawadówka, Zabrodzie, WytycznoNa zdjęciu wizualizacja Szkoły Podstawowej w Woli Wereszczyńskiej po termomodernizacji)

Gmina Urszulin rozpoczyna projekt pn. „Zwiększenie efektywności energetycznej budynków publicznych” i tym samym kontynuuje prace związane z termomodernizacją należących do gminy obiektów użyteczności publicznej.

Projekt znalazł się na 6 miejscu listy rankingowej konkursu realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020. Kompleksową modernizację przejdzie dziesięć budynków użyteczności publicznej: świetlica wiejska w Andrzejowie, Nowym Załuczu, Wereszczynie, Wincencinie, Woli Wereszczyńskiej, Wólce Wytyckiej, Zawadówce i Zabrodziu, a także 2 budynki Szkoły Podstawowej w Wytycznie oraz Woli Wereszczyńskiej (na zdjęciu).

Każdy z budynków zostanie docieplony i zyska nową elewację. Wymienione zostaną drzwi i okna. Wymieniona zostanie instalacja centralnego ogrzewania wraz z piecami. Inwestycja ma poprawić efektywność energetyczną budynków, wykorzystać odnawialne źródła energii (piece na pellet) ograniczyć emisję zanieczyszczeń do powietrza. Termomodernizacja nie będzie końcem prac. Gmina planuje przeprowadzenie kapitalne remonty prawie we wszystkich budynkach, które sfinansuje z własnych pieniędzy.

Wartość projektu to 3 506 271,53 złotych, z czego dotacja ma wynieść ok. 2 373 124,41 złotych. Obecnie Gmina przygotowuje się do ogłoszenia przetargów

/ź/ ug.urszulin.eu

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 21/01/2019

Podaj dalej, powiadom znajomych....