Włodawa: Wycieczka do Warszawy - wlodawa.NET


Włodawa: Wycieczka do Warszawy

Włodawa: Wycieczka do Warszawy Szkoła podstawowa nr 3 z Włodoawy 25 kwietnia uczniowie klas: VIIa, VIIb, VIId oraz Publicznego Gimnazjum nr 2 wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w wycieczce do Warszawy w celu rozbudzenia zainteresowań różnymi dziedzinami kultury - teatrem, filmem i muzeum.

Pierwszym punktem wycieczki była Wytwórnia Filmów Fabularnych i Dokumentalnych, gdzie uczniowie mogli poczuć atmosferę pracy twórców filmowych i poznać kolejne aspekty produkcji filmowej. Zobaczyli dekorację wykreowaną przez twórców filmowych - prawdziwie królewską ucztę, salę tronową i królewską sypialnię.

Włodawa: Wycieczka do Warszawy Szkoła podstawowa nr 3 z Włodoawy

Przeszli filmowymi lochami czasu, a dzięki technologii VR przenieśli się na plan filmowy i będąc w samym środku wydarzeń obserwowali nagrywanie ujęć i pracę ekipy filmowej. Poznali pracę kostiumografa, przymierzali wybrane kostiumy i sprawdzali się w zadaniach z filmowej garderoby.


Kolejnym etapem było Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczestnicy wycieczki przenieśli się w scenerię sprzed siedemdziesięciu lat. Chodzili po granitowym bruku, poznając chronologicznie tragiczne zdarzenia, a także oglądając zburzoną Warszawę z lotu ptaka.

Włodawa: Wycieczka do Warszawy Szkoła podstawowa nr 3 z Włodoawy

Ostatnim punktem wycieczki był Studio Buffo i musical "Romeo i Julia" w 3D. Temat musicalu to miłość dwojga młodych ludzi, nie umiejących odnaleźć porozumienia ze światem dorosłych w chwili rodzącego się wielkiego uczucia.

Stawki: Pożar budynku mieszkalnego

To dramat pokoleń rodziców i dzieci, którzy nie potrafią ze sobą rozmawiać, słuchać się i szanować swoich potrzeb. Piękne teksty, wzruszająca muzyka oraz strugi deszczu na głowach sprawiły, że spektakl zahipnotyzował widzów.  Wycieczkę zorganizowała p. Małgorzata Błażejczyk.

Ewa Bartyś

/ź/ sp3wlodawa.pl

 
👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Korolówka: Zakończenie roku klas maturalnych

Korolówka: Zakończenie roku klas maturalnych w Technikum Rolniczym Pożegnanie klas maturalnych to zawsze bardzo wzruszający moment w życiu każdej szkoły. Takie wydarzenie odbyło się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ireny Kosmowskiej w Korolówce-Osadzie dnia 27.04.2018 r.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu, następnie głos zabrał dyrektor szkoły pan Leszek Młynarczyk, który w kilku ciepłych słowach podziękował uczniom za wspólnie spędzone cztery lata. Podkreślił, że uczniowie kończący Technikum w Korolówce-Osadzie zostali dobrze przygotowani do dalszej drogi bez względu na to, czy wybiorą naukę na studiach wyższych, czy też zdecydują się już teraz realizować zawodowo, pozostając w swoich gospodarstwach rolnych, czy też podejmując pracę w sektorze rolniczym.

Korolówka: Zakończenie roku klas maturalnych

Podczas uroczystości Dyrektor podziękował czwartoklasistom za ich wkład w rozsławianie dobrego imienia szkoły, kreowanie jej pozytywnego wizerunku, sukcesy w wielu konkursach, olimpiadach, turniejach sportowych i zawodowych, przeglądach artystycznych itp., które stały się własnością nas wszystkich. Zwrócił również uwagę na godne zachowanie, uczestnictwo w akcjach charytatywnych i wrażliwość na potrzeby innych ludzi. Wyrazem wdzięczności była ilość nagród i dyplomów, którymi zostali uhonorowani.

W dowód uznania wręczono listy gratulacyjne rodzicom najlepszych uczniów: Kamila Samojluka, Iwony Karpińskiej, Piotra Jaszczuka, Moniki Sawki, Radosława Tadeniewicza, Weroniki Baj, Aleksandry Skibińskiej.

Absolwenci zostali także uhonorowani za wysokie osiągnięcia sportowe, honorowe krwiodawstwo, wolontariat, aktywność czytelniczą, asystę w poczcie sztandarowym oraz za twórczą pracę w Szkolnym Kole Teatralnym „Korale”.

Korolówka: Zakończenie roku klas maturalnych

Wzruszającą uroczystość pożegnania klas maturalnych zaszczyciła swoją obecnością zastępca przewodniczącego Rady Rodziców pani Henryka Wołodko.

Uroczystość dopełnił kabaretowy prezent w wykonaniu uczniów klas czwartych, który pozwolił odchodzącym spojrzeć na szkołę z przymrużeniem oka. Pożegnanie klas czwartych przebiegało zgodnie ze scenariuszem, opracowanym przez p. Agnieszkę Wodnicką i Dianę Łubkowską.

Włodawa: Koniec roku w klasach maturalnych

Drodzy Maturzyści! Życzymy Wam radości zasiewu, wytrwałości oczekiwania i najpiękniejszych zbiorów tam, gdzie codzienne zostawicie swoje serce i umysł.

Agnieszka Wodnicka

/ź/ zsr-korolowka.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 28/12/2017

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Wola Uhruska: 2 maja Dzień Flagi RP /wideo/

Wola Uhruska: 2 maja Dzień Flagi RP Uczniowie, przedszkolaki, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół w uczcili Dzień Flagi RP przemarszem ulicami miejscowości, niosąc 30 metrową biało-czerwoną flagę.

Polskie barwy narodowe jako jedne z nielicznych w świecie mają pochodzenie heraldyczne. Wywodzą się z barw herbu Królestwa Polskiego i herbu Wielkiego Księstwa Litewskiego, co określiła uchwała Sejmu Królestwa Polskiego z 1831 roku. W symbolice polskiej flagi biel pochodzi od bieli Orła, będącego godłem Polski, i bieli Pogoni - rycerza galopującego na koniu, który jest godłem Litwy. Oba te godła znajdują się na czerwonych tarczach herbowych.

W heraldyce kolor biały tradycyjnie symbolizuje srebro, wodę, czystość oraz niepokalanie. Czerwień to symbol ognia, odwagi i waleczności. Pierwotnie polską barwę narodową stanowił drogocenny karmazyn – odcień ciemnej czerwieni z domieszką błękitu, określany też barwą krwi żylnej – jako najszlachetniejszy z kolorów, stanowiący symbol dostojeństwa i bogactwa. Uzyskiwany z koszenili, wyrabianej z wysuszonych i zmielonych owadów pluskwiaka czerwca polskiego, był jednak bardzo drogi i mogli sobie na niego pozwolić wyłącznie najbogatsi.

tv.wlodawa.net
masz ciekawe wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net

Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1919 r., w ustawie ustalono barwy narodowe na biały i czerwony, ale dwa lata później Ministerstwo Spraw Wojskowych wydało broszurę, w której zdefiniowało odcień czerwieni jako karmazynowy. W 1927 r. zmieniono kolor flagi na cynober (odcień czerwieni wpadający w pomarańczowy). Ten sam kolor użyty został w definicji flagi z 1955 r.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej /wideo/

Po raz pierwszy barwy białą i czerwoną uznano za narodowe 3 maja 1792 roku, podczas obchodów pierwszej rocznicy uchwalenia Ustawy Rządowej (Konstytucji 3 maja), a regulacja prawna polskiej flagi została przyjęta w Uchwale Sejmu Królestwa Polskiego z 7 lutego 1831 r. Od roku 2004, 2 maja jest oficjalnie obchodzony jako Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

 

/ź/ zswolauhruska.internetdsl.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 05/10/2018

Podaj dalej, powiadom znajomych....