Hańsk: Trzech nietrzeźwych kierujących rowerami /wideo/
Urszulińscy policjanci wyeliminowani z ruchu drogowego trzech nietrzeźwych kierujących rowerami. Wśród zatrzymanych był również mężczyzna posiadający zakaz prowadzenia pojazdów. Wszyscy amatorzy jazdy na tzw. „podwójnym gazie” staną teraz przed sądem.
Policjanci z Komisariatu Policji w Urszulinie patrolowali drogi powiatu w ramach codziennych obowiązków. W miejscowości Hańsk Pierwszy zatrzymali łącznie 3 nietrzeźwych kierujących rowerami. Pierwszym okazał się być 48-latek z gminy Hańsk, u którego urządzenie do pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu wskazało blisko 0,5 promila.
Zobacz również:.
112: Pościg w Hańsku za pijanym kierowcą
112: Szczęśliwy finał poszukiwań 48-latka z gminy Hańsk
112: Kłusownik z gminy Hańsk w potrzasku
K.ZP
/ź/ policja.gov.pl
Zobacz również:
Włodawa: Inicjatywa Lokalna Między Drzewami zaprasza do projektu fotograficznego
Włodawa: Komunikacja publiczna zawieszona do 25 marca
Włodawa: Burmistrz napisał, że od dziś wyłącza lampy w mieście /wideo/
Więcej...
data publikacji: 09/01/2020
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Sławatycze: Brodacz roku 2019 wybrany /wideo/
29 grudnia w Sławatyczach zorganizowano wybory „Brodacza Roku 2019”. Konkurs odbył się w plenerze w centrum Sławatycz. Sławatycze to jedno z niewielu miejsc w kraju, gdzie tradycja zakończenia starego roku jest kultywowana.
Do prezentacji w konkursie przystąpiło 9 brodaczy. Każdy z nich z numerem indentyfikacyjnym prezentował swój misternie przyozdobiony strój (kapelusz, maskę i okrycie) nie tylko publiczności, ale przede wszystkim komisji oceniającej, aby pozostawić po sobie jak najlepsze wrażenie artystyczne. Komisja oceniająca w składzie: Jadwiga Golińska – twórczyni Ludowa z Lisznej, Tadeusz Protaś – artysta malarz z Włodawy, Tomasz Buraczyński – wielokrotny uczestnik konkursu Brodacza Roku, wnikliwie przypatrywała się poszczególnym elementom stroju.
Po naradzie komisja postanowiła nagrodzić następujących brodaczy:
I miejsce i tytuł Brodacza Roku 2019 zdobył Dominik Hasiuk z Nr3,
II nagrodę zdobył Dawid Zagajski z Nr9,
III miejsce przypadło dla Damiana Zagajskiego z Nr7.
Przyznano również trzy wyróżnienia dla Michała Sołoduszkiewicza, Piotra Skibińskiego, Kacpra Kuszneruka z Nr6, 2, 1. Nagrodzono również „Najmłodszego Brodacza”, którym okazał się Michał Zagajski z Nr.8. Nagrody brodaczom ufundował Wójt Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury, a upominki firma Provident Polska S.A.
Zgromadzona publiczność mogła posłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu grupy wokalnej Nadbużańskie Słowiki – młode pokolenie; nabyć pamiątkowe figurki brodaczy wykonane przez Panią Jadwigę Golińską jak też namalowanych brodaczy na desce przez Panią Ewę Ponieważ, posmakować sławatyckiego bigosu przygotowanego przez Panie z miejscowego Zespołu Szkół.
Zobacz również:.
Sławatycze: Wybory Brodacza Roku 2016
Sławatycze: Wybrano Brodacza 2017 roku /wideo/
Sławatycze: Brodacz roku 2018 wybrany /wideo/

Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury. Współorganizatorami imprezy byli: Zespół Szkół i Gminna Biblioteka Publiczna w Sławatyczach. Honorowy Patronat nad imprezą sprawował Wójt Gminy Arkadiusz Misztal.

Sprawnie i rzeczowo imprezę poprowadził Bolesław Szulej dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury. Swoją obecnością zaszczycili miłośnicy sławatyckiej tradycji, twórcy ludowi z Włodawskiego Stowarzyszenia im. Janusza Kalinowskiego, etnografowie, reżyserzy, kulturoznawcy, redaktorzy i fotoreporterzy z różnych wydawnictw z Warszawy, Krakowa, Lublina, Siedlec, Białej Podlaskiej, Białegostoku. Niech tej etykiety etniczności Sławatycz nie przyprószy żaden żywioł przemijania; tajemnicze, nieprzeciętnie wysokie, bajecznie kolorowe, brodate postacie w maskach rządzą ulicami Sławatycz przez ostatnie trzy dni roku jak najdłużej.
tekst: B. Szulej foto: R. Szczur
/ź/ slawatycze.pl
Zobacz również:
Więcej...
data publikacji: 03/10/2017
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Sławatycze: Tęsknota za spokojem w twórczości Tadeusza Protasia
29 grudnia 2019 roku w sali widowiskowej GOK w Sławatyczach mogliśmy podziwiać wystawę utalentowanego artysty Tadeusza Protasia działającego w Stowarzyszeniu Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie.
Tadeusz Protaś przez wiele lat pełnił służbę w Zakładzie Karnym we Włodawie. Wraz z przejściem na zaopatrzenie emerytalne skrywany przez lata plastyczny talent zaczął się dynamicznie rozwijać. Duża ilość wolnego czasu i pasja tworzenia, pomagają opanowywać różne techniki i pogłębiać umiejętności. Jest to talent samorodny, który potrafi przelać emocje artysty na płótno, kartkę, czy inne materiały. Generalnie w jego twórczości dominuje olej na płótnie, a więc klasyczne malarskie rozwiązanie.
Wydaje się, że twórczość Tadeusza Protasia jest tęsknotą za spokojem. Lata życiowych doświadczeń i dynamizmu w służbie odcisnęły mimowolnie swe piętno właśnie tęsknotą za naturą, spokojem, ciszą, dobrym ludzkim światem... Las, kwiaty, zwierzęta, ale też ludzie, którzy w tym Boskim planie rzeczy czynią ten świat sobie poddanym... Dlatego też obok scenek rodzajowych, krajobrazów i apoteozy piękna przyrody, pojawiają się przykłady portretów, ludzkich postaci, czy też malarstwa sakralnego. Słowem – wszystko to, co artyście w duszy gra...
Zobacz również:.
Włodawa: Wystawa Historia Policji
Sławatycze: Nadbużański wernisaż Mariusza Komorowskiego /wideo/
Sławatycze: Uroczystości Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości /wideo/

Wypada się cieszyć, że zdolności i talenty skrywane przez lata, ujrzały światło dzienne, pozwalając wyrazić swoje emocje artyście, a jednocześnie podziwiać ten przekaz nam, naszej lokalnej społeczności.
materiał: GOK Sławatycze
/ź/ slawatycze.pl
Zobacz również:
Więcej...
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Copyright © 2oo0-2o21 nasza.wlodawa.pl vel wlodawa.NET | Sitemap xml | Polityka prywatności
