Ścieżka z liści - wlodawa.NET


Ścieżka z liści

Dziś w sekcji ZRÓB SAM,  mamy dla Was propozycję jak zrobić ścieżkę z betonowych liści. Ta  bardzo prosta i funkcjonalne  konstrukcja jest tak łatwa do wykonania, że aż śmieszna  do wykonania :)

Betonowy liść - 01Betonowy liść - 02            

Czy wiesz, że przy zakupie ubezpieczenia twojego samochodu 🚘 w Mubi przez link polecający👇👇👇

mubi.pl/id-GMM29C

otrzymasz gwarantowane 150 zł wypłacane prosto na Twoje konto. Wybierając najtańszą polisę w Mubi, możesz dużo zaoszczędzić, a wysyłając SMS-a do znajomych lub rodziny, możesz podzielić się informacją o najkorzystniejszej ofercie która tu znalezleś i pomóc im też zdobyć 150 zł bonusu. Przypominamy, że bonus 150 zł za zakup to realne obniżenie składki, a samo porównanie kilkudziesięciu ofert może zaowocować oszczędnością nawet kilkuset złotych.
Pamiętaj, nikt nie lubi przepłacać za OC!
Ta oferta to doskonała okazja, aby zaoszczędzić.

Betonowy liść - 03Betonowy liść - 04                

[wp_ad_camp_1]

Betonowy liść - 05Betonowy liść - 06

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Dni Otwarte Poleskiego Parku Narodowego - 1-2 maja

Poleski Park Narodowy LogoPoleski Park Narodowy zaprasza na Majówkę na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim. W ramach pakietu atrakcji 1 i 2 maja odbędą się Dni Otwarte Poleskiego Parku Narodowego.

  1 MAJA (NIEDZIELA)

W dn. 1 maja zapraszamy do zwiedzenia Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego w Starym Załuczu oraz znajdującej się na terenie Ośrodka ścieżki „Żółwik”. Pod okiem pracowników Parku zapoznacie się Państwo z historią, przyrodą i kulturą Polesia Zachodniego i spotkacie oko w oko z żółwiem błotnym – mieszkańcem oczka znajdującego się na końcu ścieżki Żółwik.

Zbiórka: przy Ośrodku Dydaktyczno-Muzealnym Poleskiego Parku Narodowego w Starym Załuczu (5 km od Urszulina) Godziny zwiedzania Grupa I: początek zwiedzania godz. 10.00 Grupa II: początek zwiedzania godz. 12.00 Grupa III: początek zwiedzania godz. 14.00 Czas zwiedzania: ok. 1h   2 MAJA (PONIEDZIAŁEK) 2 maja zapraszamy na niezwykłą przygodę na ścieżkach przyrodniczych Parku – ścieżce Spławy i Dąb Dominik.
  1. ŚCIEŻKA PRZYRODNICZA „SPŁAWY”

prowadzi do jeziora Łukie, które jest największym jeziorem Parku. Jej szczególną atrakcją są możliwe do zaobserwowania rośliny mięsożerne i kwitnące storczyki. Początek trasy znajduje się w pobliżu Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego PPN w Starym Załuczu. Tu można dowiedzieć się ciekawych rzeczy o jeziorach eutroficznych i zobaczyć, na czym polega strefowość roślinności na takim jeziorze.

Czas zwiedzania: ok. 3,5 h (długość trasy około 8 km) Zbiórka: przy Ośrodku Dydaktyczno-Muzealnym Poleskiego Parku Narodowego w Starym Załuczu (5 km od Urszulina) Godziny zwiedzania: Grupa I: początek zwiedzania godz. 10.00 Grupa II: początek zwiedzania godz.  12.00
  1. ŚCIEŻKA DYDAKTYCZNA „DĄB DOMINIK”

prowadzi od wsi Kol. Łomnica do niewielkiego śródleśnego jeziora Moszne. Trasa biegnie przez rozmaite typy lasów, m.in. grąd, ols i bór bagienny. Szczególnym jej elementem jest torfowisko przejściowe, zwane na Polesiu spleją. Występują tu rzadkie i bardzo interesujące rośliny, np. wierzba lapońska, brzoza niska i mięsożerna rosiczka okrągłolistna. Całość kładki została odnowiona pod koniec 2015 roku.

Czas zwiedzania: 2h (długość trasy około 3,5 km) Zbiórka: parking w miejscowości Kol. Łomnica na początku ścieżki „Dąb Dominik" Godziny zwiedzania: Grupa I:  początek zwiedzania godz. 10.00 Grupa II:  początek zwiedzania godz. 12.00 Oferta skierowana jest do turystów indywidualnych. Wystarczy zakupić bilety wstępu, obsługa przewodnicka w tych dniach jest BEZPŁATNA. Nie pobiera się opłat: za wstęp do Parku na ścieżki piesze: „Dąb Dominik”, „Spławy”, „Perehod”, „Obóz Powstańczy”, oraz za udostępnianie Muzeum PPN w Starym Załuczu od: - dzieci w wieku do 7 lat; - osób, które posiadają zezwolenie dyrektora Parku na prowadzenie badań naukowych w zakresie ochrony przyrody;
  • uczniów szkół i studentów odbywający zajęcia dydaktyczne w Parku w zakresie uzgodnionym z dyrektorem Parku;- osób udających się do miejsc kultu religijnego.
  • mieszkańców gmin położonych w granicach Parku i gmin graniczących z Parkiem, tj.: Urszulin, Sosnowica, Stary Brus, Hańsk, Wierzbica, Ludwin, Sawin;

  • członków rodzin wielodzietnych w rozumieniu ustawy z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz. U. poz 1863) posiadających ważną Kartę Dużej Rodziny; Zapraszamy serdecznie!

Więcej szczegółowych informacji udzielą pracownicy Zespołu ds. edukacji i udostępniania Parku: nr tel.: 82 5713 071 w. 43 i 48 e-mail: agata.panasiuk@poleskipn.pl i andrzej.rozycki@poleskipn.pl

źrodło: http://www.poleskipn.pl/

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 06/08/2019

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Obchody 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

800px-May_constitution_pre20th_cent_book_coverUczniowie w całej Polsce jak i w naszym regionie świętowali 255 rocznicę Konstytucji uchwalonej 3 maja 1791 roku.

Konstytucja ta, zwana też Konstytucją 3 maja była  pierwszą w Europie, a drugą na świecie  spisaną konstytucją. Zmieniała ustrój państwa na monarchię konstytucyjną oraz ograniczała demokrację szlachecką w  I RP.

Oto jak w szkołach  naszego regionu uczniowie upamiętnili 255 rocznice uchwalenie Konstytucji 3 maja.  Zapraszamy do klikania w linki prowadzące do galerii  na stronach szkół.

 

Zespół Szkół Publicznych w Sosnowicy

Szkoła Podstawowa nr 2 we Włodawie 

Szkoła Podstawowa nr 3 we Włodawie 

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 04/09/2018

Podaj dalej, powiadom znajomych....