Sławatycze: Odznaczono zasłużonych dla Sławatycz - wlodawa.NET


Sławatycze: Odznaczono zasłużonych dla Sławatycz

Sławatycze: Odznaczono zasłużonych dla Sławatycz
21 czerwca podczas uroczystej XXV Sesji Rady Gminy wręczono odznaczenia,,Zasłużonego dla Gminy Sławatycze.”  Decyzją Komisji Odznaki Honorowej,,Zasłużonego dla Gminy Sławatycze” z dnia 1 marca 2018r. w pierwszej kolejności nagrodzono osoby, które dbały o to co najcenniejsze – zdrowie i życie.

Historyczne odznaczenia przyznano Janinie Patyczyk oraz Krystynie Gruszkowskiej – Rosłońskiej.

Decyzję w sprawie przyznania Odznaki Honorowej "Zasłużonego dla Gminy Sławatycze" podjęto Uchwałami Rady Gminy nr XXIV/202/2018 oraz XXIV/203/2018 z dnia 28 marca 2018r.

Sławatycze: Odznaczono zasłużonych dla Sławatycz

Odznakę z rąk Wójta Gminy Sławatycze Grzegorza Kiec oraz Przewodniczącej Rady Gminy Józefy Buczek odebrała dr Janina Patczyk, która przepracowała w Ośrodku Zdrowia w Sławatyczach ponad 40 lat. Sympatię mieszkańców gminy zyskała dzięki życzliwości i wrażliwości na problemy innych. Zawsze serdeczna i uśmiechnięta znalazła czas dla każdego kto potrzebował rozmowy czy rady.

Wójt Grzegorz Kiec podziękował J. Patczyk za wieloletnią pracę na rzecz mieszkańców naszej gminy. Podkreślił, że jest mu szczególnie bliska, ponieważ dbała o jego zdrowie od najmłodszych lat, a słowo lekarz kojarzy mu się właśnie z P. Janiną.

Sławatycze: Odznaczono zasłużonych dla Sławatycz

Nagrodzona z ogromnym wzruszeniem przyjęła odznaczenie. Podkreśliła, że mieszkańcy gminy Sławatycze są jej szczególnie bliscy i nieustannie nosi ich w sercu. Chętnie też wraca myślami do tego miejsca, które wspomina zawsze ciepło i serdecznie. Pani Doktor przyznaje, że w Sławatyczach zostawiła kawałek swojego życia.

Odznaczenie przyznano także Ś.P. Krystynie Gruszkowskiej - Rosłońskiej, która przepracowała jako położna 35 lat. Pomimo wielu trudności jakie napotykała zwłaszcza na początku swojej drogi zawodowej nie zniechęcała się, lecz nadal sumiennie wykonywała swoje obowiązki. Radość i energię czerpała z pracy ludźmi – pacjentkami – które powierzały jej nie tylko własne życie, ale przede wszystkim życie swoich dzieci. Dewizą towarzyszącą jej przez cały okres pracy były słowa ,,Dwa życia w ręku”. Odznaczenie przekazano na ręce P. Krzysztofa Gruszkowskiego, który ze wzruszeniem podziękował, za pamięć o Jego mamie oraz za otrzymane odznaczenie.

Niech wieloletnia praca oraz poświęcenie odznaczonych na zawsze pozostaną w naszych sercach.

/ź/ slawatycze.pl

Zobacz również:

Włodawa: Mieczysław Tokarski Primus civis urbis Vlodaviae

Ostatnie pożegnanie Leona Taraszkiewicza „Jastrzębia”

Powiat: Na szlaku Tadeusza Kościuszki

👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Powiat: Pomysły na linię kolejową Włodawa-Chełm /wideo/

Powiat: Pomysły na linię kolejową Włodawa - Chełm /wideo/
(25 czerwca) W Małej Synagodze włodawskiego muzeum można było obejrzeć projekty przygotowane przez studentów kierunku architektura Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej. Prace dotyczyły realizacji projektu koncepcji funkcjonalno-przestrzennej. Studentom towarzyszyli przedstawiciele władz uczelni: dziekan do spraw studenckich dr inż. arch. Bartłomiej Kwiatkowski oraz prowadzący zajęcia projektowe z przedmiotu „Planowanie przestrzenne i regionalne”: mgr inż. arch. Joanna Mużykowska i mgr inż. arch. Sebastian Łuczkiewicz.

Młodzi architekci w ramach tego projektu odwiedzili Włodawę w marcu br. Wtedy to gromadzili materiały, które wykorzystali w trakcie prac projektowych. Poszczególne elementy opracowania powstawały w kilkuosobowych zespołach projektowych w ramach każdej grupy zajęciowej. W fazie wstępnej studenci zapoznali się z uwarunkowaniami przestrzennymi występującymi w regionie, w szczególności w powiecie włodawskim, następnie analizowali strukturę funkcjonalno-przestrzenną Orchówka, Sobiboru, Stulna, Uhruska czy Woli Uhruskiej. Skoncentrowano się przede wszystkim na wybranych elementach infrastruktury, w tym kolejowej, ale także np. zagospodarowania ternu tzw. kiszarni w Orchówku.

– Dzięki zaangażowaniu pracowników naukowych oraz studentów Pańskiej Uczelni udało się opracować wyjątkowe prace koncepcyjne. Współpracę powiatu włodawskiego z Politechniką Lubelską uważam za swój osobisty powód do dumy z nadzieją na coraz ściślejsze kontakty w przyszłości. Byłoby grzechem nie wykorzystać tych twórczych prac koncepcyjnych przygotowanych przez studentów – mówił w synagodze starosta Andrzej Romańczuk.

Wśród gości konferencji byli również m.in. Adam Rychliczek – radny sejmiku, burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński, wójt gminy Włodawa Tadeusz Sawicki, przedstawiciele LROT oraz PKP.

Powiat: Pomysły na linię kolejową Włodawa-Chełm /wideo/

Wcześniej (od soboty, 23 czerwca) studenci z opiekunami podziwiali walory powiatu włodawskiego. Zwiedzili m.in. zabytki Włodawy, atrakcje turystyczne powiatu, przejechali się szynobusem z Chełma do Włodawy, uczestniczyli w spływie kajakowym po Bugu.

/ź/ powiatwlodawski.pl

 

Zobacz również: 

112: #ŻółtaNaklejkaPLK czyli łatwiejsza lokalizacja przejazdu /wideo/

Region: Czas skończyć z tą marnością /wideo/

Region: Czy to już koniec marzeń o przejściu?

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 09/03/2016

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Sławatycze: Posadzili dęby na 100-lecie niepodległości

Sławatycze: Posadzili dęby na 100-lecie niepodległości

23 maja 2018 roku przedstawiciele uczniów Zespołu Szkół w Sławatyczach udali się do Nadleśnictwa Włodawa. Tam nastąpiło uroczyste przekazanie czterech Dębów Niepodległości, w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Sławatycze: Posadzili dęby na 100-lecie niepodległości

13 czerwca 2018 roku cała społeczność Zespołu Szkół, wraz z przedstawicielami władz gminy, uroczyście zasadzili cztery Dęby Niepodległości w parku w Sławatyczach.

Sławatycze: Posadzili dęby na 100-lecie niepodległości

Dębom nadano imiona postaci związanych z historią naszego regionu oraz kraju: Józef Ignacy Kraszewski, Jan Paweł II, Ignacy Mościcki i Józef Piłsudski. Inicjatorami akcji na terenie gminy były nauczycielki Zespołu Szkół w Sławatyczach, pani Emilia Kańczucka – Typa i pani Barbara Juszczuk.

/ź/ slawatycze.pl

Zobacz również:

Włodawa: Żywa flaga z przedszkolaków /wideo/ 

Ostatnie pożegnanie Leona Taraszkiewicza „Jastrzębia”

Włodawa: Premier Morawiecki we Włodawie /wideo/

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 19/10/2016

Podaj dalej, powiadom znajomych....