20-lecie Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie - wlodawa.NET


20-lecie Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie

s3-300x192„Są miejsca, czasy, ludzie, których się nie zapomina” pod takim hasłem 2 października odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 20-lecia Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie. Część główna uroczystości odbyła się w sali kina Włodawskiego Domu Kultury. W tym szczególnym dniu nauczycielom i uczniom towarzyszyli przedstawiciele władz miasta z Burmistrzem Wiesławem Muszyńskim na czele, przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, służb mundurowych oraz szkół i instytucji działających na terenie Włodawy. Kiedy wybrzmiały już wszystkie życzenia i gratulacje na scenie zaprezentował się chór szkolny Gaudeamus. Po części artystycznej uczestnicy uroczystości udali się do Szkoły Podstawowej nr 3 gdzie otwarto wystawę pt. „20 lat minęło…”

[wp_ad_camp_3][wp_ad_camp_3]

Decyzję o budowie nowej szkoły podjęto w 1987 r. – wtedy została opracowana cała dokumentacja projektowo-kosztorysowa szkoły. Prace budowlane ruszyły „pełną parą” dopiero we wrześniu 1994 roku, po uzyskaniu dotacji finansowej z Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Warunkiem otrzymania tej dotacji było nawiązanie współpracy ze szkołą niemiecką oraz nauka j. niemieckiego w szkole, według rozszerzonego programu nauczania. Pierwszym dyrektorem szkoły został pan Antoni Kobielas. 1 września 1995 r. w Szkole Podstawowej nr 3 we Włodawie był dniem szczególnym, gdyż po raz pierwszy uczniowie tej szkoły przekroczyli jej nowe progi i tu odbyła się wojewódzka inauguracja roku szkolnego 1995/1996.


Od tego dnia placówka nie tylko kształci swoich uczniów. Bierze również aktywny udział w różnych akcjach ogólnopolskich. Kolejna ważna data w historii placówki to 11 października 1997 r. To właśnie tego dnia szkoła otrzymała imię gen. Franciszka Kleeberga i sztandar. W swojej dwudziestoletniej historii szkoła gościła w swoich murach wielu dostojnych gości m.in. prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, Minister Edukacji Narodowej i Sportu Krystynę Łybacką, Kuratora Oświaty w Lublinie Wojciecha Żukowskiego i rodzina gen. Franciszka Kleeberga patrona szkoły.

(c)http://um.wlodawa.eu

👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Międzynarodowe śpiewanie w SP 3

sp3-obcojezyczna2015-300x199Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. gen. Franciszka Kleeberga we Włodawie chętnie śpiewają zagraniczne piosenki. W tegorocznym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej, który odbył się we wtorek 3 marca, wystąpiło 220 solistów i zespołów wokalnych. Po raz pierwszy najlepsi wykonawcy otrzymali specjalne statuetki.Uczniowie włodawskiej „trójki” śpiewali po jednym utworze w językach angielskim, niemieckim lub rosyjskim, a ich występy były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych.

Wśród młodszych wokalistów z klas I – III pierwszą nagrodę wyśpiewała Małgorzata Krukowska z IIIa, drugie miejsce zajęła Wiktoria Mackiewicz z Ib, która jako jedyna wykonała piosenkę po rosyjsku, a trzecie jej klasowa koleżanka Nela Daniluk. Za występy grupowe statuetkę otrzymała klasa IIIc, a kolejne nagrody trafiły do pierwszej grupy z IIc i klasy Iid.

Jury przyznało w tej kategorii także dwa wyróżnienia dla IIIb i Ib. — Spośród uczniów z klas IV – VI najlepiej, zdaniem jurorów, zaprezentowała się Patrycja Maik z Vc. Drugie miejsce zajęła Julia Markiewicz z VIc, a trzecie ex aequo Julia Gonerska z IVa i Sylwia Winiarczyk z Vd. W kategorii zespołów najlepsze oceny jury zebrała klasa Vc, a kolejne trofea zdobyły – trio Ala Borowska, Ada Markiewicz i Ala Chudzik z Vib oraz grupa pierwsza z Wyróżnienia jurorzy przyznali pierwszym grupom z klas IVa i Va.

[wp_ad_camp_3][wp_ad_camp_3]

Tegoroczne prezentacje oceniały nauczycielki Renata Ślązak, Marta Kobielas i Małgorzata Grzywaczewska. Statuetki, nagrody rzeczowe i dyplomy, ufundowane przez Radę Rodziców, zostaną wręczone podczas koncertu laureatów, którego termin jeszcze nie jest ustalony.

(c)http://um.wlodawa.eu

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 19/12/2014

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Ocalić od zapomnienia, uczyć dla przyszłości” – XVI Bieg Sobiborski

bs1-300x249"Ocalić od zapomnienia, uczyć dla przyszłości” pod takim hasłem odbył się w niedzielę 11 października XVI Bieg Sobiborski. Od rana przy Czworoboku trwały biegi szkolne. W biegu głównym wystartowało ponad 200 miłośników biegania, którzy mieli do pokonania 12,5 km. Jako pierwszy na mecie zameldował się Adam Wakuluk z Siemiatycz z czasem 39 minuty i 33 sekundy.

Na kolejnych miejscach podium stanęli Rafał Buczak (42:07) i Damian Walczak (42:46). Na linii mety na zawodników czekali przedstawiciele władz samorządowych z Burmistrzem Wiesławem Muszyńskim na czele, którzy wręczali wszystkim uczestnikom pamiątkowe medale.

Gdy do mety dotarli wszyscy zawodnicy podano oficjalne wyniki biegów we wszystkich kategoriach, oraz nagrodzono zwycięzców. Ale to nie wyniki sportowe były tego dnia najważniejsze, bo Bieg Sobiborski to nie tylko zawody sportowe. To również swoista lekcja historii, która z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników.

[wp_ad_camp_3][wp_ad_camp_3]

Obóz zagłady w Sobiborze powstał na przełomie kwietnia i maja 1942 r., jako drugi, po Bełżcu, ośrodek eksterminacji Żydów w ramach „Akcji Reinhardt”. Przyjmuje się, że w obozie zagłady w Sobiborze zostało zamordowanych około 170 000 Żydów. 14 października 1943 r. w obozie wybuchło powstanie. Po zabiciu kilku członków SS oraz strażników licznej grupie więźniów udało się uciec. Po ucieczce zapadła decyzja o likwidacji obozu.

(c)http://um.wlodawa.eu

[osm_map_v3 map_center="51.435,23.587" zoom="12" width="100%" height="450" ]

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 20/11/2024

Podaj dalej, powiadom znajomych....